محمد تقوی،‌ سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: لیگ برتر برای ما از دیدار برابر پدیده آغاز شد و کاری نداریم در دیدارهای هفته‌های گذشته چه نتایجی کسب شده است.

به گزارش خبرورزشی، محمد تقوی درباره تساوی بدون گل تیم تراکتورسازی مقابل پدیده خراسان در هفته هفتم لیگ برتر اظهار داشت: من پیش از بازی به بچه‌ها گفتم از نظر من لیگ از این هفته برای ما شروع شده است و کاری نداریم در شش هفته گذشته چه نتایجی کسب شده و اصلاً کجای جدول هستیم. لیگ برای ما از بازی با پدیده شروع شد و اولویت‌مان هم این بود که در بازی‌های خارج از خانه نه تنها شکست نخوریم، بلکه گلی هم دریافت نکنیم.
وی افزود: نتیجه دیدار با پدیده اگر، ۲ - ۲ یا یک - یک می‌شد، من ناراضی بودم، فقط الان از این بابت راضی هستم که موفق شدیم دروازه‌مان را پس از مدت‌ها در یک بازی بسته نگه داریم. این یک قدم رو به جلو برای ماست، اما تساوی نتیجه خوبی نیست. ما برای پیروزی به زمین رفته بودیم. ضمن اینکه من فقط چهار روز با بچه‌ها کار کردم و بهانه‌ای هم نمی‌آورم. در این چهار روز تنها کاری که می‌توانستم انجام بدهم این بود که سیستم دفاعی تیم را درست کنم، چون برای اینکه یک تیم را بسازیم، باید ابتدا سیستم دفاعی را درست کنیم. تا حد زیادی هم توانستیم این مشکل را برطرف کنیم و بعد پله به پله جلو برویم. در تیم ما بازیکنان وظیفه خودشان را به خوبی می‌دانند، اما وظیفه بازیکنان کناری خود را نمی‌دانند، این همان درک متقابل است که زمان می‌برد در تیم ایجاد شود.
سرمربی موقت تیم تراکتورسازی در مورد عملکرد اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی در این تیم تصریح کرد: حاج‌صفی بعد از جام جهانی بازی نکرده بود و الان هم از عملکرد او راضی هستیم. به طور کلی دوست دارم مطلبی را در مورد این بازیکنان بگویم. از نظر من اضافه شدن بازیکنانی مانند حاج‌صفی، شجاعی و دژاگه که در جام جهانی بازی کرده‌اند به هر لیگی، باعث می‌شود کیفیت آن لیگ بالا برود. یعنی وقتی در فوتبال دنیا به لیگ‌های کشور‌ها امتیاز می‌دهند، منظورشان این است که چند بازیکن از آن لیگ در جام جهانی بازی کرده‌اند. حالا با اضافه شدن این بازیکنان به لیگ ما، کیفیت لیگ برتر بالا می‌رود و ما امتیاز بیشتری در رده‌بندی لیگ‌های آسیا می‌گیریم.
تقوی ادامه داد: موضوع بعدی این است که من واقعاً متأسفم که فشار بی‌اندازه‌ای روی این بازیکنان (شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی) است. این بازیکنان به لیگ ایران آمده‌اند تا فوتبال بازی کنند و باید از آن‌ها استقبال کنیم. من به خاطر برخی از برخورد‌ها متأسفم. این بازیکنان دِین خود را به فوتبال ایران ادا کرده‌اند و حالا نوبت فوتبال ایران است که دِین خود را به آن‌ها ادا کند. لازم نیست کار خاصی کنیم، فقط به آن‌ها احترام بگذاریم. متأسفانه برخی چیز‌ها در داخل و بیرون زمین می‌بینم که ناراحتم می‌کند. من به عنوان مربی تحت هر شرایطی حامی بازیکنانم هستم و اجازه نمی‌دهم به آن‌ها بی‌احترامی شود. ضمن اینکه آن‌ها هم بازیکنان بزرگی هستند و با این فشار‌های روانی آشنا هستند و مشکلی از این بابت ندارند. اعتقاد دارم شأن و شخصیت این بازیکنان به حدی بالاست که نباید نخبه‌کشی کرده و آن‌ها را از برگشتن به ایران پشیمان کنیم. من فقط می‌توانم همین را بگویم. من به عنوان مربی تمام تلاشم این است که این بازیکنان بتوانند تمام توانایی خود را در زمین نشان دهند.
وی در مورد جلسات متعددی که با علیرضا اسدی، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی برگزار می‌کند، گفت: من با اسدی دوست هستم و بیشتر جلسات‌مان کاری نیست. ما هر دو شاگرد مرحوم دهداری هستیم و دوستی چندین ساله‌ای با هم داریم. ایشان مدیرعامل باشگاه و مقام بالاتر من است، اما لطف دارد و کنار من می‌آید و با هم در مورد مسائل مختلف صحبت می‌کنیم.
سرمربی موقت تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص انتخاب سرمربی جدید این تیم و اینکه تا چه زمانی مسئولیت هدایت سرخپوشان تبریزی را بر عهده خواهد داشت، عنوان کرد: هیچ چیز مشخص نیست. تا زمانی که به من بگویند مسئولیت داری، در تیم هستم. الان مأموریتم این است که تراکتورسازی را مدیریت کنم. تمرکزم هم روی همین مسئله است تا مدیریت باشگاه تصمیم نهایی خود را در مورد سرمربی بگیرد. تا آن زمان هم با توجه به اینکه من با این باشگاه قرارداد دارم، ممکن است یک روز به عنوان سرمربی، یک روز مربی و یک روز هم به عنوان آنالیزور کار کنم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما