در آستانه دیدار حساس پرسپولیس و السد، نگاهی داریم به بازی‌های پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ که در لیگ قهرمانان آسیا و خارج از ایران برگزار شد.

به گزارش خبرورزشی، پرسپولیس درست مثل فصل قبل، در کوتاه‌ترین فاصله ممکن با حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است. فقط کافی است السد را پشت سر بگذارد و سپس برانکو و شاگردانش را در فینال این رقابت‌ها خواهیم دید. آرزویی که در تمام این سال‌ها هرگز محقق نشد، اما پروفسور کاری کرد تا تیمش در یک قدمی این اتفاق بزرگ قرار بگیرد.
بازی اول، روز ۱۰ مهر در ورزشگاه بن حمد دوحه انجام می‌شود. دیداری که پرسپولیس در آن نیاز به بهترین نتیجه ممکن دارد؛ این نتیجه اگر برد باشد که بهترین نتیجه است، اما می‌توان تساوی با گل زده یا شکست با کمترین گل خورده را نیز، شانسی برای صعود تلقی کرد زیرا بازی برگشت در تهران و پیش چشم هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و آنجا، زمان کافی برای شکستن کمر السد وجود دارد! البته مشکلات پرسپولیس فقط به انجام بازی رفت در خانه حریف ختم نمی‌شود؛ آن‌ها دو بازیکن مؤثرشان یعنی محمد انصاری در سمت چپ خط دفاع و همچنین کمال کامیابی‌نیا در میانه میدان را به علت محرومیت در اختیار ندارند. بدتر اینکه برانکو هم اخراج شده و در آن روز از روی سکوها، تماشاگر بازی پرسپولیس است.
اما در آستانه این دیدار حساس، نگاهی داشتیم به بازی‌های پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ که در لیگ قهرمانان آسیا و خارج از ایران برگزار شد. دیدار‌هایی که هر کدام حساسیت‌های خاصی داشتند و نتایج عجیبی نیز در آن رقم خورد؛ از برتری با ۳ گل پرسپولیس گرفته تا شکست ۴ گله این تیم. قبل از رسیدن به این آمار، باید به نکته مهمی اشاره کنیم؛ اینکه برانکو در فروردین ۱۳۹۴ هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت. در آن زمان، بازی‌های دور رفت مرحله مقدماتی با هدایت حمید درخشان با ۲ برد و یک شکست تمام شده بود و اولین بازی برگشت با هدایت حسین عبدی به عنوان مربی موقت در روزی که برانکو از روی سکو‌ها و به عنوان مهمان ویژه بازی را می‌دید، برگزار شد که با گل مهدی طارمی و شادی گل فراموش‌نشدنی این بازیکن، پرسپولیس توانست برنده باشد. از آن به بعد برانکو در ۴ بازی فصل ۲۰۱۵ هدایت تیم را برعهده داشت. پرسپولیس در فصل ۲۰۱۶ در لیگ قهرمانان حاضر نبود و طی دو فصل گذشته در آسیا نیز، هدایت تیم را برعهده داشت. حالا به سراغ آمار برویم.
لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵
مرحله گروهی
ورزشگاه بن حمد دوحه: لخویا ۳- پرسپولیس صفر
مرحله یک هشتم نهایی:
ورزشگاه الهلال عربستان ۳- پرسپولیس صفر
لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۶
مرحله گروهی
سلطان قابوس عمان: پرسپولیس یک- الهلال عربستان (میزبانی در کشور ثالث)
ورزشگاه آل نهیان ابوظبی: الوحده امارات ۲- پرسپولیس ۳
ورزشگاه جاسم بن حمد: الریان قطر ۳- پرسپولیس یک
ورزشگاه سلطان قابوس عمان: الهلال عربستان صفر- پرسپولیس صفر (بازی در کشور ثالث)
یک هشتم نهایی
ورزشگاه جاسم بن حمد: لخویا قطر صفر- پرسپولیس یک
یک چهارم نهایی
ورزشگاه سلطان قابوس عمان: پرسپولیس ۲- الاهلی عربستان ۲ (میزبانی در کشور ثالث)
ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی: الاهلی عربستان یک- پرسپولیس ۳ (بازی در کشور ثالث)
نیمه‌نهایی
ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی: الهلال عربستان ۴ - پرسپولیس صفر (بازی در کشور ثالث)
ورزشگاه سلطان قابوس عمان: پرسپولیس ۲- الهلال عربستان ۲ (میزبانی در کشور ثالث)
لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸
مرحله گروهی
ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه: السد قطر ۳- پرسپولیس یک
ورزشگاه زابیل دوبی: الوصل امارات صفر- پرسپولیس یک
ورزشگاه مرکزی قرشی: نسف قرشی صفر- پرسپولیس صفر
یک هشتم نهایی
ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی: الجزیره امارات ۳- پرسپولیس ۲
یک چهارم نهایی
ورزشگاه خلیفه: الدحیل قطر یک- پرسپولیس صفر
و در نهایت اینکه پرسپولیس تا به حال در لیگ قهرمانان آسیا و با حضور برانکو ایوانکوویچ ۱۶ بازی خارج از ایران انجام داده که در این ۱۶ بازی، ۴ پیروزی به دست آورده، ۵ بازی به تساوی با رقیبان کشیده و ۷ شکست در کارنامه برانکو دیده می‌شود. البته از این تعداد، در ۳ بازی پرسپولیسی‌ها مجبور شدند از حریفان عربستانی خود در کشور ثالث میزبانی کنند. نکته دیگر اینکه سرخپوشان در این فصل، ۵ بازی خارج از خانه داشتند که یک برد، یک تساوی و ۳ شکست در کارنامه برانکو ثبت شد، اما او باید با شکست السد در قطر، روی این آمار، خط بطلان بکشد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما