سرانجام کی‌روش با چهار شرط که متمم توافق اصلی شده، قرارداد خود را بافدراسیون فوتبال ایران امضا کرد.

رونمایی از توافق ۴ ماهه فدراسیون و کی‌روش
به گزارش خبرورزشی، خبر امضای قرارداد فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش که در جریان نشست دیروز کمیته رسانه‌های فدراسیون به میزبانی خبرورزشی به صورت رسمی منتشر شد، به شدت غیرمنتظره بود؛ آن‌قدر غیرمنتظره که برخی منتقدان با تردید به صحت این خبر نگاه کردند و در مورد تاریخ توافق به شک افتادند. درست در شرایطی که گفته می‌شد مشکلات ارزی و موانع قانونی موجود بر سر پرداخت دستمزد کارلوس کی‌روش اجازه نمی‌دهد رئیس فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی زیر برگه قرارداد تازه‌شان امضا بیندازند، مهدی تاج به اعضای کمیته رسانه‌های فدراسیون گفت: «قرارداد با کی‌روش را امضا کردیم و حالا او به صورت رسمی سرمربی تیم ملی است.»
تاج در پاسخ به بهت حاضران که می‌پرسیدند مگر شما و کارلوس نگفتید هیچ قراردادی امضا نشده و فقط قول و دست مردانه به هم داده‌ایم، ادعا کرد: «موانع موجود بر سر امضای قرارداد برطرف شد و کی‌روش با چهار شرط که متمم توافق اصلی شده، قرارداد را امضا کرد.» چهار شرط کی‌روش به گفته مهدی تاج، زیاده‌خواهی یا شروط خارج از عرف نیست: «کارلوس قول گرفت اولویت فدراسیون فوتبال، تیم ملی باشد بعد باشگاه‌ها... قول گرفت تمامی بازی‌های تدارکاتی و اردو‌های آماده‌سازی تیم ملی طبق برنامه تصویب و تدوین شده‌اش برگزار شود... تعهد گرفت مشکل خروجی سرباز‌های تیم ملی برای شرکت در جام ملت‌های آسیا حل شود... و تضمین گرفت فدراسیون دستمزد او و پاداش مربیان و بازیکنان را حداکثر با یک تأخیر ۷ روزه بپردازد و قرارداد چهار ماهه‌ای که فدراسیون از همان اردوی ترکیه مدنظرش بود را امضا کرد.» این حرف یعنی اگر در طول این مدت، هر کدام از این شرط‌ها را رعایت نکنیم، سرمربی تیم ملی می‌تواند قراردادش را یک طرفه فسخ کند، اما مهدی تاج اطمینان می‌دهد چنین مشکلی پیش نمی‌آید: «در مورد سرباز‌ها کار‌های ضروری را انجام دادیم و قول مساعدت گرفتیم. در مورد حمایت از تیم ملی هم خیال‌مان راحت است، چون اولویت ما همیشه حمایت از تیم ملی بوده است. برای برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی هم وزارت ورزش اعلام کرد مبلغ دو و نیم میلیارد تومان از هزینه پنج میلیارد و هشتصد میلیون تومانی آماده‌سازی تیم ملی را می‌پردازد، بقیه مبلغ را هم ما جور می‌کنیم. در مورد پرداخت حق و حقوق کی‌روش و همکارانش هم قرار شد به فدراسیون جدا از ارز دولتی به قیمت ۴۲۰۰ تومان، ارز ثانویه به مبلغ ۸۴۰۰ تومان تعلق بگیرد که امیدواریم در این مورد پرداخت‌ها به موقع باشد، چون ما تعهد داده‌ایم حداکثر با تأخیر ۷ روزه دستمزد مربیان را بپردازیم.»، اما منتقدان می‌گویند یا فدراسیون هنوز با کی‌روش قراردادی امضا نکرده و تاج برای زیر سایه بردن بحث بازنشستگی خود این خبر را پیشاپیش به رسانه‌ها داده و یا این قرارداد قبل از اعزام تیم ملی به ازبکستان امضا شده بود و تاج، چون می‌خواست از دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی بگیرد، خبر توافق را رسانه‌ای نمی‌کرد، اما مهدی تاج در واکنش به این تردید‌ها گفت: «هیچ چیزی برای پنهان کردن یا پوشاندن وجود ندارد. ما با کارلوس توافق کرده بودیم و بدون امضای قرارداد هم خیال‌مان راحت بود، اما نیاز داشتیم مطمئن شویم. الان دیگر نمی‌توان با امیدوارم و به امید خدا همه چیز درست می‌شود، قرارداد امضا کرد. ما باید مطمئن می‌شدیم منابع مالی لازم برای ادامه همکاری با کارلوس را داریم. با وزارت ورزش هماهنگ کردیم که بخشی از هزینه‌های تیم ملی را بپردازند. به هر حال همین که دلار ۴۲۰۰ تومانی را باید ۸۴۰۰ تومان بخریم و هزینه کنیم یعنی هزینه‌های‌مان نسبت به برآورد قبلی ما دو برابر شده است.»
حالا همه منتظر اعلام رسمی کارلوس هستند. آیا کی‌روش هم خبر امضای قراردادش را رسانه‌ای می‌کند؟ او که برای شرکت در مراسم رأی‌گیری بهترین‌ها به لندن سفر کرده، وقتی به تهران برگردد، حتماً حرف‌های تازه‌ای برای گفتن خواهد داشت به خصوص که گفته می‌شود متمم‌های قرارداد او ۵ مورد است نه ۴ مورد! دیروز وقتی درباره این موضوع از تاج پرسیدیم، گفت: «بله توافق ما یک شرط پنجم هم دارد که نمی‌توانم بگویم و کاملاً خصوصی است.»
این بند خصوصی چیست؟ آیا کی‌روش شرطی درباره برانکو یا شخص خاصی گذاشته؟ تاج می‌گوید: «نه اصلاً، این متمم پنجم در مورد آینده کاری ما و کارلوس است.» حالا کو تا آینده!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما