کمیته اخلاق بعد از مصاحبه امیر قلعه‌نویی علیه علیرضا فغانی، داور بازی سپاهان با پرسپولیس، سرمربی تیم سپاهان را احضار کرد.

به گزارش خبرورزشی،  پیش از امیر قلعه‌نویی، مربیان دیگری هم علیه تیم‌های داوری صحبت کرده بودند، اما مشکل مصاحبه امیر قلعه‌نویی این بود که این مربی به صراحت گفت علیرضا فغانی در بازی با سپاهان عمداً به ضرر این تیم سوت زده و این بخش از مصاحبه امیر قلعه‌نویی مفاهیم زیادی به دنبال دارد (اینجا بخوانید) .
در بخشی از مصاحبه امیر قلعه‌نویی بعد از بازی با سپاهان این‌طور خواندیم: «این رفتار‌ها درست نیست. واقعاً باید برای فوتبال متأسف بود. ما بیشترین ضرر را کردیم و این رفتار‌ها را هم باید تحمل کنیم. اصلاً من در خصوص اشتباهات فغانی شک ندارم که از عمد این رفتار‌ها را با من و تیم‌هایم انجام داده است. سپاهان با ذوب‌آهن که دو بر صفر باختیم هر دو گل به استناد کارشناسان اشتباه بود و ما را به ناحق بازنده معرفی کرد. بازی جام حذفی با نساجی که فغانی پنالتی را نگرفت و گلی که ما خوردیم روی کیانی خطا بود. من اصلاً یک سؤال دارم؛ در صحنه اخراج دو بازیکن، قبل از آن تصمیم چه اتفاقی رخ داد که آن صحنه را خطا گرفت و باعث شد تا دو بازیکن به هم بتازند؟ اصلاً خطایی بود که مدام با سوت‌های بی‌مورد بازیکنان را عصبی کرد.»
بر اساس ماده ۷۰ آیین نامه انضباطی در صورتی که مربی‌ای در مصاحبه اش به داور توهین کند و یا به او افترا وارد کند دست‌کم ۵ میلیون تومان جریمه نقدی می‌شود و یک جلسه همراهی تیمش را از دست می‌دهد و داور برای اعاده حیثیت، این حق را دارد که شکایت خود را به مراجع قضایی ببرد. علیرضا فغانی در برابر مصاحبه امیر قلعه‌نویی سکوت اختیار کرد.
یک جلسه محرومیت، حداقل و حداکثر محرومیتی است که آئین‌نامه انضباطی برای برخورد با فرد مصاحبه‌کننده در نظر گرفته است به این خاطر که این حق را به مخاطب می‌دهد شکایت خود را به مراجع قضایی ببرد. البته بعید است علیرضا فغانی دست به چنین رفتاری بزند. او از کنار این مصاحبه به‌راحتی عبور کرده و شاید در خلوت انتظار داشته باشد فدراسیون به طور جدی با امیر قلعه‌نویی برخورد کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین