سرمربی تیم سپاهان از دیدار مقابل استقلال خوزستان به عنوان یکی از دشوارترین بازی‌های زردپوشان اصفهانی یاد کرد.

قلعه‌نویی: ‌نگاه‌ به ورزش باید قانونمند باشد نه سلیقه‌ای

به گزارش   خبرورزشی ، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان گفت: خوشحالم بار دیگر به خوزستانی آمدم که خاطرات خوبی از دوران حضور در آن دارم. فکر می‌کنم این مسابقه یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما خواهد بود. بازیکنان باید شرایط را درک کنند و از شرایط بازی قبل خارج شوند.

وی ادامه داد: استقلال خوزستان تیم خوبی است و بازیکنان این تیم دوندگی زیادی دارند. این باشگاه از مشکلات مالی رنج می‌برد. آنها در بازی مقابل تیم‌های بزرگی چون سپاهان با دوندگی که دارند، کار حریف را سخت می‌کنند. امیدوارم سه امتیاز این بازی را کسب کنیم و با روحیه خوبی به تعطیلات نیم‌فصل برویم.

پس از سؤال یکی از خبرنگاران درباره اشتباهات داوری که در بازی روز گذشته (پنجشنبه) استقلال - پدیده هم رخ داد، سیامک قلیچ‌خانی مدیر رسانه‌ای تیم سپاهان از خبرنگاران درخواست کرد که تنها در مورد این بازی سؤال کنند.

سرمربی سپاهان درباره شرایط تیم فوتبال استقلال اهواز که این روزها شرایط خوبی در لیگ دسته دوم ندارد، تصریح کرد: هفته گذشته راجع به تیم‌های ریشه‌دار و مردمی صحبت کردم. بسیاری از تیم‌ها شرایطی چون استقلال اهواز را دارند. راه‌آهن، بانک ملی، شاهین و تهرانجوان در استان تهران و استقلال اهواز، ابومسلم، شموشک و ملوان در شهرستان‌ها. به یاد می‌آورم زمانی که در استقلال اهواز بودم، کمترین تعداد تماشاگری که به ورزشگاه می‌آمدند، 20 هزار نفر بود.

قلعه‌نویی با بیان اینکه تیم‌های ریشه‌دار به خاطر سیاست‌های غلط به سمت نابودی رفتند، خاطرنشان کرد: دعا کنید نگاه‌ها نسبت به فوتبال تغییر کند و تیم‌هایی چون استقلال اهواز به شرایط قبلی خود بازگردند. با بودن این تیم‌ها، بسیاری از آسیب‌های جامعه از بین می‌رود. ان‌شاءالله نگاه و سیستم خوبی بر ورزش کشور حاکم باشد و ورزش قانونمند باشد، نه سلیقه‌ای.

وی در مورد شرایط تیم فوتبال سپاهان و اینکه آیا به مدیران این باشگاه، قول قهرمانی داده است یا خیر، گفت: ما امکانات خوب و معقولی داریم که برخی تیم‌ها آن را ندارند. ما از لحاظ بودجه‌ای، تیم پنجم جدول هستیم. مثلاً در فوتبال اسپانیا و با برنامه‌ها و بودجه‌های خاصی که دارند، کسی قول قهرمانی نمی‌دهد. روزی که قرارداد بستیم، چشم‌انداز خوبی برای سپاهان ترسیم کردیم و نسبت به برنامه‌مان پیش می‌رویم. در تعطیلات نیم‌فصل به چند بازیکن خوب نیاز داریم و باید برخی نقاط ضعف تیم را برطرف کنیم تا در این پُست‌ها قوی‌تر ظاهر شویم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه چرا هافبک‌های طراحی چون مجتبی جباری و محرم نویدکیا در فوتبال ما کمتر حضور دارند، گفت: این موضوع را قبول دارم. این یک استعداد ذاتی است و باید استعدادها را شناسایی و سپس پرورش دهیم. فوتبال به سمتی رفته که این نوع بازیکن به کار تیم نمی‌آید و تیم‌ها کمتر با این شیوه  بازی می‌کنند. نوع نگاه به فوتبال تغییر کرده است.

قلعه‌نویی با بیان اینکه باشگاه‌های ایرانی کمتر به فوتبال پایه توجه می‌کنند، تصریح کرد: به همین دلیل است که استعدادها رشد نمی‌کنند، چون نگاه مدیران به ورزش متفاوت است. برخی می‌خواهند نامی از ورزش برای خود به وجود بیاورند و در ورزش سرمایه‌گذاری کنند. مثلاً مدیرعامل یک کارخانه می‌گوید اولویت من، پرداخت حقوق کارگران کارخانه است. به همین خاطر است که می‌گویم نگاه‌ها متفاوت است و تکلیف‌مان روشن نیست. مجلس و دولت باید تکلیف ورزش را مشخص کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین