۰ نفر
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴

محمد تقوی، سرمربی تیم تراکتورسازی از اینکه شاگردانش نتوانسته‌اند هواداران حاضر در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز را خوشحال کنند، ابراز تأسف کرد.

به گزارش   خبرورزشی ، محمد تقوی پس از باخت تیمش برابر فولاد در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال، گفت: فوتبال همین است. یک روز می‌بری و یک روز می‌بازی. من شرمنده هواداران شدم و ناراحتی من از این موضوع است که هواداران ناامید به خانه‌هایشان رفتند. قبول دارم که در نیمه اول خوب نبودیم اما در نیمه دوم تغییر رویه دادیم. اگر بازیکنی در روز خوبش نباشد، مقصر من هستم چرا که باید آن‌ها را آماده بازی کنم. تحت هر شرایطی شکست بر عهده مربی است. اگر در نیمه نخست خوب نبودیم، تقصیر من است که نتوانستم تیم را خوب آماده کنم.

سرمربی تراکتورسازی یادآور شد: گل نخست را روی ضد حمله خوردیم. به بازیکنان گفته بودم که فولاد ناشناخته است. نمی‌دانم چه شد که توپ را خیلی راحت از دست دادیم. سرعت فولاد در ضد حمله بسیار خوب بود. روی همین موضوع گل اول را خوردیم. نمی‌توانیم در هر لحظه به خاطر نتیجه بازی، تغییر تاکتیک دهیم. بعضا باید حوصله کنیم. به محض این که خواستیم به شرایط بازی عادت کنیم، گل دوم را خوردیم. دنیا تمام نشده و فقط شرمنده هواداران شدیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیمش در حد و اندازه نام تراکتورسازی بود، اظهار کرد: به اعتقاد من مربی سپر بلای بازیکن است. هیچ‌گاه به بازیکن خرده نمی‌گیرم. اگر تیم خوب نبود، اشکال از من است که نتوانستم آن‌ها را خوب توجیه کنم.

تقوی تاکید کرد: سعی می‌کنیم نبازیم اما باخت جزئی از فوتبال است. سعی می‌کنیم از شکست‌ها درس عبرت بگیریم. درست است که گل اول روی ضعف دفاعی ما بود اما فولاد با استفاده از مهاجم تند و تیز خود توانست دفاع ما را پشت سر بگذارد و هماهنگی خوبی داشت.

سرمربی تراکتورسازی درباره اشتباهات مسعود شجاعی در این دیدار نیز گفت: من کاپیتان تیمم را تحت هیچ شرایطی تعویض نمی‌کنم. کاپیتان، روح تیم است. ممکن است یک بازیکن اشتباه کند اما این موضوع طبیعی است. این فلسفه من در فوتبال است. شاید اشتباه باشد اما من هیچ‌گاه این کار را نمی‌کنم.

او با بیان این که با تعطیلی لیگ زمان کافی برای مشخص کردن وضعیت بازیکنان دارد، گفت: من بهانه‌گیر نیستم اما امروز فقط 14 بازیکن داشتیم.
تقوی محمدرضا آزادی را جزو بازیکنان خوب تیمش دانست و افزود: او مقابل 70 هزار هوادار خوب کار کرد. از بازیکن 19 ساله چه انتظاری دارید؟ او باید آنقدر موقعیت از دست بدهد تا تجربه لازم را به دست بیاورد.

تقوی با بیان این که بازیکنان تیمش را به مدت 12 روز به مرخصی می‌فرستد، گفت: گفتم بروند استراحت کنند و فوتبال را فراموش کنند. التبه خیلی بد است که بازیکنان با شکست به تعطیلات می‌روند. بعد از این تعطیلات، اردوی 10 روزه در خارج از کشور برپا خواهم کرد. بازیکنان جدید هم به ما اضافه خواهند شد. از یک طرف ناراحتم که بازیکنان ملی‌پوش را در این تعطیلات نداریم و از طرفی خوشحالم که بعد از جام ملت‌های آسیا تیم ملی اردویی نخواهد داشت و این بازیکنان را به صورت کامل در اختیار خواهیم داشت.

او تاکید کرد: به چیزی کمتر از قهرمانی فکر نمی‌کنیم. مطمئن باشید اگر قهرمان نشویم به این خاطر است که در فوتبال تضمینی برای قهرمانی نیست. تمام هدف باشگاه، قهرمانی در این فصل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین