در جذاب‌ترین بازی نیم‌فصل اول لیگ برتر والیبال که با اشتباه داوری، اعتراض شیرکوند، فحاشی هواداران و کلی جنجال همراه بود در نهایت با نتیجه ۳-۲ به نفع شهرداری ورامین، صدرنشین نیم‌فصل اول لیگ برتر تمام شد.

خبرورزشی/مهری رنجبر: نیم‌فصل اول لیگ برتر والیبال با جنجال تمام شد. جذاب‌ترین بازی نیم‌فصل اول لیگ برتر والیبال را آملی‌ها تماشا کردند، اما حساسیت بازی، اشتباه داوری، حرف‌های احسن شیرکوند، اخراجش از بازی و شعار‌ها و الفاظ رکیک هواداران کاله، همه دست به دست هم داد تا بازی بدون حاشیه نماند و حتی وقفه ۲۰ دقیقه‌ای را رقم زد. البته دستبند زدن به دست لیبروی شهرداری ورامین هم اوج جنجال بازی بود که با وساطت بهروز عطایی، سرمربی کاله، غائله ختم به خیر شد. بازی‌ای که در نهایت با نتیجه ۳-۲ به نفع شهرداری ورامین، صدرنشین نیم‌فصل اول لیگ برتر تمام شد. رحمان محمدی‌راد، سرمربی جوان تیم شهرداری ورامین درباره اتفاقات بازی می‌گوید: «شروع حاشیه‌ها از سه، چهار اشتباه داوری و شعار‌ها و شعر‌هایی که تماشاگران آملی برای احسن شیرکوند می‌خواندند رقم خورد. احسن هم بهم ریخت. ست سوم در حالی که ما می‌توانستیم ۳- صفر برنده باشیم، اما روی پوئن ۲۰، کاویانی سوتی زد و احسن شیرکوند اعتراض شدید کرد و با پایان ست هم حرف‌هایی زد که خوب نبود. ما هم نتوانستیم او را کنترل کنیم. هر چند خودم هم بهم ریختم و به داور اعتراض کردم. همین مسئله جو را بهم ریخت و تماشاگران هم علیه احسن شعار می‌دادند و جنجال بیشتر شد و بازی ۲۰ دقیقه متوقف شد که نتیجه اش اخراج احسن از مسابقه بود. بعد حریف ۲ ست را برد و در نهایت بازیکنان باتجربه ما در ست پنجم، بهتر عمل کردند و با اختلاف خوبی بردیم.»
سرمربی شهرداری ورامین دلیل بازداشت لیبروی تیمش را این‌طور توضیح می‌دهد: «مدعی‌العمومی پیدا شد که می‌گفت از احسن شکایت دارد. من اصلاً او را نشناختم. می‌گفت، چون شیرکوند به مردم آمل فحش داده، شاکی است و پلیس هم آمد و به دست‌های لیبروی ما دستبند زد. این اتفاقات معمولاً در سالن‌ها می‌افتد، اما تا به حال ندیده بودم که سریع پلیس برای بازداشت اقدام کند. البته مسئله با میانجیگری خودشان حل شد. ما هم دو ساعت بعد از بازی در سالن ماندیم و با کمک پلیس بیرون آمدیم.» او البته به فحاشی و شعار تماشاگران انتقاد می‌کند: «اما واقعاً سخت است که تعداد ۲۰۰ – ۳۰۰ نفر یک‌صدا مادر کسی ر ا خطاب قرار دهند. ما هم باید بشنویم و کاری نکنیم. آن‌ها وقتی کنار هم هستند یکصدا فحاشی می‌کنند وگرنه هر کدام تک‌تک کاری نمی‌کنند.» رحمان محمدی‌راد، قهرمانی نیم‌فصل تیمش را به برنامه‌ریزی باشگاه ربط می‌دهد: «وقتی همه در خواب بودند و دنبال حل مشکلات، ما بیدار بودیم و باشگاه با برنامه‌ریزی شرایطی را فراهم کرد تا با انتخاب بهترین بازیکنان کار را شروع کنیم. حتی باشگاه همان اول با عمل به تعهداتش به بازیکنان و کادر انگیزه داد. تیم سر فرصت تمرین کرد و در هفته‌های اول که بقیه تیم‌ها دنبال هماهنگی بودند، بازی‌های سخت را بردیم تا نیم‌فصل را بهتر از بقیه تیم‌ها تمام کنیم. تیمم شایسته قهرمانی بود.»
او امیدوار است قهرمانی انگیزه تیمش را برای شروع خوب نیم‌فصل دوم بیشتر کند: «این قهرمانی انگیزه برای ادامه راه است تا شرایط خوب و کار سخت را از دست ندهیم. بعد از نیم‌فصل دوم هم شرایط بهتری برای پلی آف داشته باشیم.»
بهروز عطایی، سرمربی کاله آمل متأسف است که بازی جذاب تیمش برابر شهرداری ورامین حاشیه‌دار شد: «حیف که بازی به این خوبی زیر سایه حاشیه رفت. موضوع خیلی ساده‌ای به حاشیه تبدیل شد. در ست چهارم، داور روی اشتباه داور دوم، پوئن داد. البته داوری مشکل خاصی نداشت و اشتباه برای هر دو تیم وجود داشت. حتی ورامینی‌ها درخواست داور خط بی‌طرف داده بودند که از کرج آمده بود. به خاطر اشتباه، ۲۰ دقیقه بازی متوقف و کار سخت شد. به هر حال باید در قبال خطای داور سعه صدر داشت.» او درباره وساطت برای بازداشت نکردن احسن شیرکوند هم می‌گوید: «یکسری اتفاقات در زمین افتاد، اما من قشنگ نمی‌بینم اتفاقاتی که در ورزش می‌افتد بیرون از زمین حل شود. این مسئله هم همانجا حل شد.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین