سرمربی استقلال می گوید در جام ملت‌ها، تیم ملی ایران بهترین شانس را برای قهرمانی دارد. من آرزو می‌کنم این اتفاق خوب برای تیم ملی فوتبال ایران بیفتد.

به گزارش خبرورزشی ، وینفرد شفر می‌گوید در اتفاق‌های پیش آمده مانند تمام بازیکنان تیمش، از مهدی رحمتی هم دفاع می‌کند و کاپیتان استقلال مورد تایید و حمایت کامل اوست.

سرمربی آلمانی آبی‌ها در رابطه با کارلوس کی‌روش و تیم ملی هم تاکید می‌کند که رابطه خوبی با مرد پرتغالی دارد و برای کی‌روش و شاگردانش آرزوی موفقیت دارد. پیش‌بینی و آرزوی قلبی شفر، قهرمان شدن تیم ملی در جام ملت‌هاست. 

* مهدی رحمتی کاپیتان استقلال بعد از پایان بازی تیمش مقابل پدیده مشهد، نسبت به بعضی مسایل واکنش‌هایی نشان داد و همین باعث شد بازیکنان پرسپولیس به او به نوعی حمله کنند. شما در این موضوع از مهدی رحمتی حمایت خواهید کرد؟

من نگرانی بابت مهدی رحمتی نخواهم داشت چون دروازه‌بان بسیار باتجربه‌ای است و بارها در شرایط سخت خودش را نشان داده است. اما شما این را در نظر بگیرید زمانی که نه یک نفر، نه چند نفر بلکه چندین نفر در مورد یک موضوعی صحبت می‌کنند این نشان دهنده این است که یک دلیلی وجود دارد که این حرف زده می‌شود. بازیکنان ما به خاطر عملکرد داور ناراحت بودند همان‌طور که خود من هم از این موضوع دلگیر بودم. قطعا من از مهدی رحمتی حمایت خواهم کرد مثل سایر بازیکنانی که حمایت می‌کنم. مانند کوه پشت‌سر تمام بازیکنان تیمم هستم. مهدی رحمتی بزرگتر و کاپیتان تیم استقلال است و صددرصد مورد تایید و حمایت من است.

* دستیار جدیدتان که قرار است به تیم اضافه شود، آیا در شروع تمرینات در تهران خواهد بود؟

اگر قرار باشد صددرصد مربی خارجی به جمع ما اضافه شود نهایت تلاشمان را خواهیم کرد که قبل از شروع تمرینات این مربی در تمرینات ما حضور داشته باشد.

* با رفتن گرو و نیومایر بازیکن خارجی جدید می‌گیرید و اولویت‌تان برای جذب بازیکن چیست؟

بعد از رفتن مارکوس و گرو تمام تلاش ما و باشگاه این است که بهترین بازیکن را جذب استقلال کنیم.

* نگران نیستید که مثل تمرینات پیش بازیکنان جدیدتان دیرتر به تیم اضافه شوند و به نوعی زمان را برای آمادگی از دست بدهید؟

اگر منظورتان ابتدای این فصل است باید بگویم که ما هیچ وقت نمی‌خواستیم بعضی از بازیکنان‌مان از تیم جدا شوند و یا آن‌هایی که می‌آیند دیر به مجموعه ما اضافه شوند. دلایل مختلفی در این موضوع وجود داشت و ما هرگز نمی‌خواستیم که تمرینات مان دیر شروع شود. باشگاه تمام تلاش خودش را می‌کند که یک اردوی بسیار خوبی را برگزار کنیم تا در تعطیلات نیم‌فصل به بهترین شکل ممکن برای مسابقات آماده شویم.

* پیش‌بینی‌تان به عنوان یک مربی باتجربه از قهرمانی جام ملت‌های آسیا چیست؟

در جام ملت‌ها تیم ملی ایران بهترین شانس را برای قهرمانی دارد. من آرزو می‌کنم این اتفاق خوب برای تیم ملی فوتبال ایران بیفتد. در چند روز گذشته تیم ملی ویتنام در سوزوکی کاپ در جنوب غربی آسیا قهرمان شد و خیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند. از نظر بازیکن و امکانات فوتبال سطح فوتبالشان را بالا ببرند و این نشان می‌دهد که کشورهای کوچک هم که اسم زیاد مطرحی در فوتبال ندارند، بتوانند برای آینده‌شان سرمایه‌گذاری می‌کنند. کشورهای دیگری مانند چین هستند که خیلی از اینها بیشتر سرمایه‌گذاری خود را شروع کردند. ایران هم باید خیلی خوب برنامه‌ریزی کند و امکانات برایش فراهم شود تا بتواند موفقیت را به دست آورد.

جام ملت‌های آسیا چون هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود و کشورهای دیگر در حال برنامه‌ریزی هستند بالطبع ایران هم باید از همین الان برنامه‌ریزی خودش را شروع کند.

* شما رابطه بسیار خوبی با کی‌روش برقرار کردید، اما ایشان معمولا با مربیان دیگر به نوعی در چالش است. جلسه‌ای را با ایشان برگزار کردید و به نظر می‌رسد در این جلسه به نقطه نظر مشترک رسیده‌اید. در این‌باره توضیح می‌دهید؟

نمی‌دانم چرا این قدر عجیب است و چرا من نباید رابطه خوبی با کی‌روش داشته باشم؟! من همیشه روی رابطه خوب مربیان ایرانی و تیم ملی تاکید می‌کنم و در سه کشوری که سرمربی تیم ملی بودم، همیشه ارتباط خوبی بین مربیان ملی و مربیان باشگاهی وجود داشته، در کشورهای اروپایی همیشه مربیان تیم ملی و باشگاهی سالی یک بار یا دو بار با یکدیگر جلسه می‌گذارند و راجع به شرایط بازیکنان و تیم‌ها با هم صحبت می‌کنند. این بسیار مهم است. قبل از جام جهانی با کی‌روش هم جلسه داشتم و در مورد شرایط بازیکنان با همدیگر صحبت کردیم. این بار هم درخصوص بازیکنانی که استقلال در تیم ملی دارد، با یکدیگر صحبت کردیم و درخصوص میزان آمادگی‌شان و نقطه نظراتمان را با یکدیگر رد و بدل کردیم. من همیشه با کی‌روش رابطه خوبی داشتم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین