۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نواب نصیرشلال، با مثبت شدن تست دوپینگ قهرمان اوکراینی المپیک لندن هم خوشحال است و هم نه. نایب‌قهرمان المپیک لندن را حالا باید قهرمان نامید.

خبرورزشی/خسرو کفیلی؛ قهرمانی بعد از کناره گیری از وزنه‌برداری. هرچند رسیدن مدال طلای المپیک به او پروسه یک‌سال و نیمه‌ای دارد و نواب نصیرشلال آن را به فال نیک می‌گیرد. خودش می‌گوید: «با این اتفاق من بعد از کیانوش رستمی و سعید محمد‌پور، سومین ایرانی هستم که مدال طلای المپیک لندن را می‌گیرم. البته تحقق این پروسه نیاز به زمانی طولانی دارد. من هم امیدوارم فدراسیون بین‌المللی وزنه برداری همزمان با مسابقه‌های جهانی این مدال را به من بدهد.»
وزنه‌بردار سابق ملی‌پوش امیدوار است پاداش این قهرمانی هم به دستش برسد: «امیدوارم با تغییر رنگ مدالم در المپیک لندن وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای پرداخت پاداش قهرمان مساعدت‌های لازم را انجام دهند.»
برق مدال طلا، اما او را برای برگشت وسوسه نکرده: «با این شرایط، حالا هیچ تصمیمی برای برگشت به دنیای قهرمانی ندارم ولی همچنان خیلی سخت تمرین می‌کنم. طوری که بعضی دوستان فکر می‌کنند من می‌خواهم روی تخته برگردم.»
نصیرشلال درباره حضور کمرنگش بین وزنه‌برداران می‌گوید: «به خاطر مشکلات شخصی مدتی است کمتر به محافل و رقابت‌ها می‌آیم ولی همچنان از دور اخبار وزنه برداری را پیگیری می‌کنم و برای موفقیت ملی‌پوشان و کادر‌های فنی تیم‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم. دوری من به آن معنی نیست که برای همیشه دنیای وزنه برداری را ترک کنم. من عضوی از خانواده وزنه برداری هستم و همیشه کنار وزنه برداری هستم و آماده‌ام تجاربم را به مستعدان بدهم.»
ملی‌پوش سابق وزنه برداری درباره رئیس جدید فدراسیون می‌گوید: «ظاهراً سه، چهار گروه در انتخابات آینده فدراسیون فعالیت می‌کنند و من امیدوارم گروهی که صادقانه برای همدلی و اتحاد بین خانواده وزنه برداری گام برمی‌دارد، برنده شود.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی