نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران در خصوص جام ملت‌های آسیا گفت: تیم ملی کشورمان تحت هر شرایطی شانس مسلم قهرمانی است.

به گزارش خبرورزشی، با ابراهیم قاسمپور، بازیکن اسبق تیم ملی و مربی حاضر در فوتبال کشورمان، در خصوص جام ملت‌های آسیا و حواشی لیگ برتر هجدهم به گفتگو نشستیم که در زیر می‌خوانید.
* ابتدا در مورد جام ملت‌های آسیا صحبت کنیم. شرایط تیم ملی کشورمان را چطور می‌بینید؟
به نظر بنده تیم کشورمان تحت هر شرایطی شانس مسلم قهرمانی است. درست است که یک‌سری مشکلات همیشه مانع موفقیت تیم‌های ملی ما بوده، اما بازیکنان از نظر توان فنی و ضریب هوشی پتانسیل بسیار بالایی دارند.
* از مشکلات گفتید، بازی‌های کم تدارکاتی هم یکی از آنهاست؟
بله دقیقاً، همیشه قبل از هر تورنمنت حواشی زیادی پیرامون این موضوع شکل می‌گیرد. انگار قرار است در شرایط نه‌چندان جالب به مسابقات برویم و عملکرد خوبی داشته باشیم.
* فکر نمی‌کنید همین موضوع (بازی‌های تدارکاتی) تأثیر زیادی در آمادگی داشته باشد؟
بله تأثیرگذار است، اما از بین افراد دعوت شده به اردوی تیم ملی بازیکنان لژیونر کم نیستند. آن‌ها با بازی کنار بهترین‌های اروپا کمک زیادی به تیم ملی در جام ملت‌ها خواهند کرد. موضوع دیگر هم این است که اسکلت تیم ملی چندین سال است در کنار هم حضور دارد و ضعف‌ها به کمترین حد رسیده است.
* به نظر شما بعد از ایران چه کشور‌هایی مدعیان قهرمانی هستند؟
کره‌جنوبی، ژاپن، استرالیا، عربستان و حتی عراق که در گروه خودمان حضور دارد از شانس زیادی برای قهرمانی برخوردارند.
* لیگ برتر هجدهم به نیمه رسید. به نظر شما چطور بود؟
شاهد لیگ برتر جذابی بودیم. تیم‌ها آمادگی خوبی دارند. نسبت به فصول گذشته نیم‌فصل جالب توجهی بود و همان‌طور که دیدیم تیم‌های پدیده، پرسپولیس و سپاهان با امتیاز یکسان در صدر هستند.
* استقلال شفر چطور بود؟
استقلال پرنوسان ظاهر شد. ابتدا خوب کار نکرد و در پایان به روند رو به رشد و ثابتی رسید. آن‌ها در این تعطیلات نیاز به ترمیم دارند. یک هافبک طراح و یک مهاجم تمام‌کننده نیاز مبرم آبی‌هاست تا مشکل گلزنی‌شان برطرف شود.
* حاشیه‌های زیادی پیرامون قضاوت‌های لیگ برتر شکل گرفت. نصب کمک‌داور ویدئویی (VAR) به صلاح فوتبال کشورمان است؟
از یک جهت حق به حق‌دار می‌رسد، اما از جهت دیگر ارزش مسابقات پایین می‌آید. اشتباهات داوری جزئی از بازی‌هاست و جذابیت خاصی به آن می‌دهد. مگر یادمان رفته در دیدار مقدماتی جام جهانی مقابل ازبکستان توپ از خط دروازه ما گذشت، اما داور آن را ندید و ما به جام جهانی صعود کردیم! در حالی که اگر VAR بود هرگز آن اتفاق نمی‌افتاد.
* مدعیان قهرمانی لیگ برتر چه تیم‌هایی هستند؟
استقلال و پرسپولیس مثل همیشه جزو مدعیان بوده‌اند. به قول گفتنی شیر، پیرش هم شیر است. تیم‌های دیگری مثل سپاهان و پدیده درصد قهرمانی بالایی دارند. البته در مورد پدیده و با احترام به یحیی گل‌محمدی این تیم به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت کافی هوادارانش امکان دارد در نیم‌فصل دوم دچار مشکل شود. البته فراموش نمی‌کنیم که آن‌ها همان‌طور که از اسم‌شان پیداست شاید پدیده لیگ شوند درست مثل چند سال قبل که استقلال خوزستان قهرمان شد.
* به عنوان سؤال آخر به نظر شما تیم کی‌روش در جام ملت‌ها در سیستم بازی‌اش تغییراتی ایجاد خواهد کرد؟
در این چند سال حضور کی‌روش تفکر او تفکر دفاعی بوده و ابتدا به فکر گل نخوردن هستیم. عقل سلیم می‌گوید او تغییر سیستم نمی‌دهد تا با استفاده از ضربات ایستگاهی و اشتباهات حریف بتواند موفقیت خود را رقم بزند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی