۰
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

طبق آیین‎نامه تجلیل از قهرمانان وزارت ورزش، شاهین ایزدیار بابت ۶ مدال طلا و یک مدال نقره خود در بازی‌های پاراآسیایی باید تعداد ٤٦٣ سکه پاداش بگیرد.

به گزارش خبرورزشی، پدیده کاروان ورزش ایران در بازی‌های پاراآسیایی اندونزی شاهین ایزدیار بود. شناگری که در روز نخست این بازی‌ها با قهرمانی در ماده ۱۰۰ متر پروانه کلاس S ۱۰ اولین مدال کاوران ایران را به نام خود ثبت کرد و در ادامه هم ۶ مدال دیگر کسب کرد تا طلایی‌ترین ورزشکار ایران در ادوار مختلف این بازی‌ها لقب بگیرد.
این شناگر معلول ایرانی بعد از طلای ۱۰۰ متر پروانه کلاس S ۱۰ موفق شد در ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S ۱۰، ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس SM ۱۰، ماده ۱۰۰ متر قورباغه کلاس SB ۹، ۵۰ متر کرال آزاد کلاس S ۱۰ و ماده ۱۰۰ متر کرال پشت کلاس S ۱۰ نیز به مدال طلا دست یابد. وی در ماده ۴۰ متر آزاد هم مدال نقره گرفت.
شاهین ایزدیار در حالی صاحب ۶ مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شد که پیش از حضور در این بازی‌ها هم وعده کسب این تعداد مدال را داده بود.
کسب ۷ مدال در یک دوره بازی‌های پاراآسیایی، اما این سئوال را ایجاد کرده بود که «پاداش شاهین ایزدیار چه تعداد سکه خواهد بود؟» قرار بود مسئولان وزارت ورزش بر اساس آیین تجلیل از قهرمانان این میزان پاداش را تعیین کنند.
بر این اساس ٤٦٣ سکه سهم شاهین ایزدیار بابت ۷ مدال طلا و نقره است که از حضور در بازی‌های پاراآسیایی کسب کرده است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی