۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مهاجم تیم ملی کشورمان به خبرورزشی گفت: از کی‌روش چیز‌هایی یاد گرفتم که هیچ جای دنیا ندیدم.

ان‌شا‌الله برای کی‌روش و تیم ملی بهترین گل‌ها را بزنم
خبرورزشی/سعید اکبری-ابوظبی: سردار این روز‌ها عطش گلزنی دارد. این را در بازی‌اش می‌بینم. وقتی در زمین مسابقه پا به توپ می‎شود، می‌خواهد یک کاری کند. در بازی با ویتنام سردار فوق العاده بود. حرکاتش پخته‌تر به نظر می‌رسید. علاوه بر دو گلی که زد، در طول بازی خوب پا به توپ می‌شد و پاس‌هایی می‌داد که بسیار اثرگذار بود. گل دوم سردار را مقابل ویتنام یک بار مرور کنید. او این‌قدر سماجت کرد که توانست با گلر تک‌به‌تک شود و سرانجام توپ را به تور دروازه حریف بچسباند. به بهانه سه گله شدن او در جام ملت‌ها و همین‌طور درخششی که سردار داشت، توانستیم گفت‌وگویی اختصاصی با او داشته باشیم. سردار هم با لبخند و با رویی باز به سؤالات ما جواب داد.
*سردار حالا در جام ملت‌ها سه گله هستی و با توجه به آمادگی بالایت یک‌جور‌هایی همه به این فکر می‌کنند که تو آقای گل شوی. رسانه‌های خارجی هم مدام روی این مسئله مانور می‌دهند. تو خودت چقدر به آقای گلی فکر می‌کنی؟ بعد از بازی با ویتنام هم گفتی به فکر چنین چیزی نیستی.
انصافاً آقای گلی برای من مهم نیست. همیشه گفته‌ام الان هم می‌گویم برای من موفقیت تیم ملی مهمتر از موفقیت‌های شخصی است. باز هم روی این مسئله تأکید می‌کنم. ان‌شا‌ءا... تیم ملی موفق باشد. هرکس در این‌باره از من سؤال بپرسد می‌گویم به نظر شما آقای گل مهم است یا موفقیت تیم؟ قطعاً خود شما هم نظرتان مثل نظر من است و می‌گویید موفقیت تیم ملی. همه ما تلاش می‌کنیم تا ایران موفق باشد.
*سردار گل دومی که مقابل ویتنام زدی و آن سماجتی که بر سر گل زدن داشتی تحسین‌برانگیز بود. در این‌باره صحبت می‌کنی؟
خدا را شکر می‌کنم. بالاخره این گل روی یک کار تاکتیکی تیمی به ثمر رسید. بچه‌ها حرکت کردند و روی تمرینات پیش رفتیم. آخر سر هم توپ به من رسید. خب من هم فوروارد هستم و باید این توپ‌ها را گل کنم. واقعاً خوشحالم که تلاش همه بچه‌ها جواب داد و توانستیم دو گل به ویتنام بزنیم. من تنها گل‌ها را نزدم بلکه همه تیم واقعاً نقش داشتند.
* چیزی که درباره تو هست و زیاد به آن پرداخته نمی‌شود پاس‌هایی است که می‌دهی. ظاهراً به گلسازی هم علاقه زیادی داری.
من در روبین کازان بیشتری پاس گل را دادم. به خاطر چنین اتفاقی که برای من رخ داده، خدا را شکر می‌کنم. راستش من دوست دارم موقعیت‌سازی کنم و پاس گل بدهم. هر وقت بتوانم در عمق یک پاسی برای هم‌تیمی‌هایم می‌دهم. به نظرم یک مهاجم در کنار گلزنی باید در این زمینه هم به تیمش کمک کند و به قول معروف دوست دارم برای تیم ملی گلسازی هم کنم.
*در بازی با ویتنام چقدر تشویق شدی. قطعاً صدای طرفداران شنیدی، به ویژه بعد از گل دوم.
مردم همیشه به من لطف داشته‌اند و واقعاً دست‌شان درد نکند. همین تشویق‌ها باعث می‌شود تا من و همه بازیکنان انگیزه بگیریم. باز هم تشکر می‌کنم و می‌گویم دست تان درد نکند. من هرچه دارم از همین مردم است.
* سردار بعد از اتفاقی که ۴ سال قبل در جام ملت‌ها افتاد و خودت هم در آن بازی گل زدی خیلی‌ها فکر می‌کنند ما باید به دنبال انتقام باشیم. کلاً تیم ملی وارد این فضا‌ها می‌شود؟
ما در بازی با عراق اصلاً به فکر انتقام و این‌طور چیز‌ها نیستیم. ترجیح می‌دهیم به چنین مسائلی فکر نکنیم. ما آمده‌ایم تا فوتبال بازی کنیم. می‌خواهیم پیشرفت خودمان را به آسیا نشان دهیم. ان‌شا‌ءا... که این دوره از جام ملت‌ها برای ما جام ملت‌های خوبی شود و به خوشی همه چیز به اتمام برسد. ما یک تیم حرفه‌ای هستیم که نمی‌خواهیم احساسی باشیم و می‌خواهیم در زمین کار منطقی انجام دهیم.
* داور در بازی ویتنام خیلی بد سوت زد. این نوع قضاوت شما را برای آینده نگران نمی‌کند؟
چرا قطعاً همین‌طور است. داور بازی با ویتنام خیلی اذیت کرد، چون هرچه می‌شد خطا می‌گرفت. کارت زرد‌ها را دیدید؟ صحنه‌ای که من از زمین تعویض شدم و می‌خواستم بیرون بیایم، جلوی چشم من روی ترابی خطای خیلی بدی شد. بازیکن ویتنام با کف پا رفت روی مچ مهدی ولی داور اصلاً به او چیزی نگفت.
ان‌شا‌الله برای کی‌روش و تیم ملی بهترین گل‌ها را بزنم
* بعد در همان صحنه این‌طور برداشت شد که سردار از تعویضش ناراحت است.
آن لحظه تمرکز من به هم خورد. بعد از خطای بعدی که بازیکن ویتنام روی مهدی کرد داور حتی به او تذکر هم نداد. این شد که واقعاً تمرکزم را دست دادم و اعتراض کردم. همه فکر کردند من دارم به تعویضم اعتراض می‌کنم ولی به خاطر داور بازی بود، چون همه را شاکی کرده بود.
* قبل از بازی چند هوادار ترکمن را هم دیدیم و با آن‌ها صحبت کردیم. خوشحال بودند تو به تیم ملی برگشته‌ای.
دست مردم ترکمن درد نکند. همیشه به من لطف دارند. بعد از جام جهانی خیلی از ترک‌های عزیز از تبریز و اردبیل و آذربایجان گرفته تا شهر خودمان آمدند و از من استقبال کردند. خدا را به خاطر این اتفاق همیشه شکر کرده‌ام. ان‌شا‌ءا... همه کار می‌کنم تا برای تیم ملی کشورم و برای مردم ایران بهترین باشم.
* در بازی با ویتنام هم بهترین بازیکن زمین شدی.
این هم جای شکر دارد. من هر وقت به زمین مسابقه می‌روم همه کار می‌کنم تا در خدمت تیم باشم و بتوانم کمک کنم. چه خوب که بهترین بازیکن زمین هم شدم. البته این را بگویم که انصافاً کل بچه‌های تیم عالی بودند و تیم ملی خوب کار کرد. ولی این انتخاب قطعاً انگیزه‌ام را بیشتر می‌کند تا ان‌شا‌ءا... در بازی‌های بعدی هم برای تیم ملی خوب بازی کنم.
* کارلوس کی‌روش هم بعد از بازی از تو خیلی تعریف کرد و گفت سردار بهترین گلزن ماست و بازی به بازی بهتر می‌شود.
دست آقای کی‌روش درد نکند. بالاخره چیز‌هایی از کارلوس کی‌روش یاد گرفتم که واقعاً هیچ جای دنیا آن را ندیدم. بعد از جام جهانی او به من کمک زیادی کرد و واقعاً مدیونش هستم. ان‌شا‌ءا... بتوانم برای او و تیم ملی بهترین گل‌ها را بزنم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی