۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مدیرعامل سایپا به خبرورزشی گفت: هر کسی هم جای من بود با رفتن ترابی به پرسپولیس موافقت می‌کرد.

به گزارش خبرورزشی، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان بازی مقابل ویتنام، مصاحبه مثبتی در مورد چند بازیکن انجام داد. یکی از این بازیکنان، مهدی ترابی بود. کی‌روش در موردش گفت: «من چند سال تجربه در فوتبال به دست آوردم. شاید با بازیکنان بزرگی بازی نکردم، اما مانده‌ام که چرا ترابی با توجه به این حجم از توانایی همچنان در آسیا بازی می‌کند؟ مهدی ترابی می‌تواند در بهترین تیم‌های جهان بازی کند.»
همین امر باعث شد با رضا درویش، مدیرعامل باشگاه سایپا که در این امر، مورد انتقاد کی‌روش قرار گرفته، تماس بگیریم.
*مصاحبه کی‌روش در مورد ترابی را خواندید؟
بله، اما می‌ترسیم جوابی بدهیم و آن وقت بگویند برای تیم ملی حاشیه ساختند. از طرف دیگر، آقای کی‌روش بخواهند پاسخ ما را بدهند و مسائل دیگری پیش خواهد آمد.
*الان این موضوع ارتباطی به تیم ملی ندارد. ما می‌خواهیم بپرسم آن زمان چه اتفاقی پیش آمد که شما به پیشنهاد باشگاه آژاکس پاسخ منفی دادید؟
باورتان می‌شود که اصلاً یادم نیست چه اتفاقی رخ داد؟!
*دلیل تان چه بود؟ مالی یا اتفاقات دیگر؟
فکر می‌کنم آن زمان پیشنهاد مالی خوبی از آژاکس نگرفته بودیم. اگر درست بگویم، در آن روزها، دلار سه هزار و خرده‌ای تومان بود و در چنین شرایطی نمی‌توانستیم به راحتی پاسخ مثبت بدهیم. برای چنین نقل و انتقالاتی باید همه جوانب را در نظر گرفت. نمی‌توانیم بگوییم، چون پیشنهاد اروپایی است، فوراً باید بازیکن را بدهیم.
*اما حیف نبود ترابی را حفظ کردید؟
ترابی اگر از تیم ما می‌رفت، ممکن بود به دسته پایین‌تر سقوط کنیم. همین الان که او را به پرسپولیس داده‌ایم، نمی‌دانیم باید برای نیم‌فصل دوم چه کار کنیم. تیم‌مان به این بازیکن احتیاج داشت آن وقت چطور باید او را رد می‌کردیم؟ ترابی بازیکن بسیار خوب و باکیفیتی است و اصلاً عجیب نیست که برایش پیشنهادات اروپایی بیاید، اما در آن زمان، به این سادگی نمی‌توانستیم به او بگوییم به آژاکس برود، چون مصلحت سایپا در ماندن ترابی بود.
*الان از اینکه ترابی را به پرسپولیس دادید، پشیمان نیستید؟
نه، چرا پشیمان؟ یک توافق کامل صورت گرفت. من با علی دایی صحبت کردم و از سوی دیگر، مدیران باشگاه پرسپولیس به خصوص حمید گرشاسبی خیلی زحمت کشیدند. بالاخره ترابی هم می‌خواست به پرسپولیس برود و ما هم کمکش کردیم که این اتفاق بیفتد. چک دادند و آن هم پاس شد تا هیچ مشکلی به وجود نیاید. هر کسی هم جای من بود، با این انتقال موافقت می‌کرد.
*حالا جای خالی ترابی در سایپا را چطور پر می‌کنید؟
علی دایی مربی زرنگ و حرفه‌ای است. او علاقه خاصی به کار کردن با جوان‌ها دارد و قطعاً برنامه‌هایی برای پر کردن جای ترابی در ذهنش خواهد داشت. خیال‌مان از دایی راحت است و به همین علت اجازه دادیم ترابی برود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی