این روز‌ها پرسپولیس با جذب بازیکنان جدید در هر پست دو تا سه بازیکن آماده دارد و انتخاب یکی از آن‌ها برای برانکو چالش بزرگی به حساب می‌آید.

خبرورزشی/سعید شاه‌نظری؛ دوئل یک رسم برای مردم تگزاس آمریکاست که دو نفر رودرروی هم می‌ایستند و به سمت هم شلیک می‌کنند و نفری که زنده می‌ماند به خواسته‌اش می‌رسد و نفر دیگر در دیار باقی باید به آرزوهایش فکر کند. اما چرا دوئل‌های هفت‌تیرکشی در آمریکا را مثال زدیم؟
این روز‌ها پرسپولیس با جذب بازیکنان جدید در هر پست دو تا سه بازیکن آماده دارد و انتخاب یکی از آن‌ها برای برانکو چالش بزرگی به حساب می‌آید و این وظیفه بازیکنان است که خود را به سرمربی کروات تیم اثبات کنند و رقابت‌های جذابی در تمرینات پرسپولیس شاهد خواهیم بود. در ادامه مطلب دوئل‌های دونفره و یا حتی مثلثی سرخپوشان تهرانی را بررسی می‌کنیم.
رادو در انتظار جانشین بیرانوند
بوژیدار رادوشوویچ طی دو سال اخیر همیشه گزینه نیمکت‌نشینی بوده و فرصت دوئل برابر با بیرانوند را پیدا نکرده است و با توجه به درخشش اخیر علیرضا در تیم ملی، گلر کروات سرخپوشان هیچ شانسی برای عبور از بیرانوند ندارد. رادو تنها امیدوار است علیرضا بیرانوند با یک قرارداد خوب خارجی روبه‌رو شود تا با رفتن او بتواند فضای رقابت با جانشین بیرانوند را پیدا کند در غیر این صورت بدون هیچ دوئلی علیرضا گلر یک سرخپوشان می‌ماند.
خیال راحت شیری تا عید نوروز
از آنجایی که هیچ دوئلی در قلب خط دفاع نداریم و قطعاً سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده زوج قلب خط دفاع پرسپولیس خواهند بود سراغ پست دفاع راست می‌رویم که مهدی شیری تازه سرخپوش شده به دلیل مصدومیت حسین ماهینی هیچ رقیبی ندارد و می‌تواند با خیال راحت تا تعطیلات نوروز در ترکیب اصلی قرار بگیرد. اما بعد از نوروز و با بازگشت حسین ماهینی به میادین فوتبال کار شیری سخت می‌شود و برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی باید با کاپیتان دوم تیم رقابت کند.
دوئل رفقای جدید
برانکو اعلام کرد محمد نادری را برای پست دفاع چپ جذب کرده و تنها وظیفه او بازی در قلب دفاع نیست. با این شرایط رقابت شایان مصلح و محمد نادری برای پست دفاع چپ می‌تواند از جذابیت‌های این فصل پرسپولیس باشد و شایان که بعد از مصدومیت محمد انصاری فیکس شده بود، رقیب تازه‌ای پیدا کرده است. البته این دو بازیکن خیلی زود با هم در تمرینات رفیق شده‌اند، اما رقابت در صلح و دوستی ادامه دارد.
جدال گتوزو با پسر برانکو
بعد از رفتن فرشاد احمدزاده که معروف به پسر برانکو بود این لقب به شجاع خلیل‌زاده و محسن ربیع‌خواه رسید. بازیکنانی که سرمربی کروات پرسپولیس علاقه عجیبی به آن‌ها دارد و در هر شرایطی به این دو بازی می‌دهد. ربیع‌خواه که به تازگی مصدومیتش بهبود یافته باید برای رسیدن به ترکیب اصلی با کمال کامیابی‌نیا رقابت کند و دوئل پسر برانکو و کمال از دیگر جنگ‌های دونفره پرسپولیس در نیم‌فصل دوم است. البته احمد نوراللهی هم توانایی بازی در این پست را دارد و می‌تواند جای هر دو آن‌ها را در ترکیب اصلی بگیرد.
دوئل کاپیتان‌ها
مهدی ترابی، کاپیتان سایپا که به تازگی به سرخپوشان تهرانی پیوسته هم‌پست امید عالیشاه کاپیتان سوم پرسپولیس است و سخت‌ترین رقابت برای فیکس شدن را پیش‌رو دارد. ستاره ملی‌پوش و جدید پرسپولیس باید با مهندس این فصل سرخ‌ها رقابت کند و این هیجان‌انگیزترین دوئل تمرینات پرسپولیس خواهد بود.
دوئل مغز‌های متفکر
بشار رسن و سروش رفیعی دو هافبک تهاجمی پرسپولیس در نیم‌فصل دوم خواهند بود که هر دو از بهترین‌های لیگ هستند. دوئل این دو شاید بازنده‌ای در دیگر پست‌ها داشته باشد و هر دو آن‌ها را در ترکیب اصلی پرسپولیس ببینیم. دو بازیکنی که هم خوب شوت می‌زنند، هم خوب توپ پخش می‌کنند و هرکس را می‌خواهند از پیش‌رو برمی‌دارند. این دوئل مورد علاقه برانکو است و آمادگی همزمان آن‌ها می‌تواند پرسپولیس را مقابل هر حریفی پیروز کند.
دوئل سرعت و قدرت
مهدی شریفی، بازیکن جدید پرسپولیس، باید در پست هافبک راست بازی کند و برای فیکس شدن رقیب سرسختی مثل نوراللهی را پیش‌رو دارد. شریفی که یکی از سریع‌ترین بازیکنان پرسپولیس است باید با بازیکنی رقابت کند که قدرت بدنی بالایی دارد و شوت‌های سرکشی می‌زند. برنده تقابل سرعت شریفی با قدرت نوراللهی می‌تواند یک فاکتور غیرفنی داشته باشد و آن تجربه بالاتر نوراللهی ملی‌پوش است که می‌تواند راه فیکس شدنش را هموار کند.
دوئل تاکتیکی
یکی دیگر از دوئل‌های فیکس شدن در پرسپولیس رقابت سیامک نعمتی و ماریو بودیمیر، مهاجم جدید و کروات سرخپوشان، است. نعمتی و بودیمیر مشخصات فنی متفاوتی دارند و برای بازی در خط حمله پرسپولیس باید منتظر تاکتیک مد نظر برانکو باشند. پرسپولیس اگر قرار باشد روی زمین بازی کند و نیاز به سرعت داشته باشد، نعمتی بهترین گزینه است و اگر بنا به ارسال از کناره و بازی مستقیم باشد آن وقت این بودیمیر است که به کار برانکو می‌آید.
علیپور بی‌رقیب ماند
علی علیپور فصل گذشته در حضور همزمان منشا و طارمی، بهترین گلزنان لیگ شانزدهم، نیمکت‌نشین نشد و حالا هم بعید است با آمدن بودیمیر موقعیت او به خطر بیفتد. آقای گل لیگ برتر می‌تواند با خیال راحت بی‌رقیب به کارش ادامه دهد.
دوئل‌هایی که با هم بررسی کردیم تنها یک برنده دارد و بازنده باید تماشاگر حضور پیروز این رقابت در ترکیب اصلی پرسپولیس باشد. نیمکت‌نشینی برای هیچ فوتبالیستی جذاب نیست و با مرگ ورزش تفاوت چندانی ندارد. باید دید این نیمکت‌نشین‌ها پرسپولیس را وارد مسائل حاشیه‌ای می‌کنند یا همه چیز طی رقابت ورزشی سالم در صلح و دوستی پایان می‌یابد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __