هافبک تیم ملی کشورمان به خبرورزشی گفت: بیرانوند واقعاً پنالتی مهمی مهار کرد و در نگه داشتن ما در بازی نقش مهمی داشت.

امید ابراهیمی: مردم و تیم ملی ارزش جنگیدن را دارند
خبرورزشی/سعید اکبری-ابوظبی: امید ابراهیمی مثل ماشین جنگی در میانه میدان برای تیم ملی می‌جنگد. حتماً شما هم این مورد را به چشم تان دیده اید و قبول دارید. او در زمین طوری بازی می‌کند که انگار آخرین بازی عمرش است. در هر بازی معمولاً جزو دونده‌ترین و پرتلاش‌ترین بازیکنان تیم ملی است. همیشه تا لحظه آخر هم توپ را تعقیب می‌کند و هر کاری می‌کند تا آن را از چنگ حریف دربیاورد. ابراهیمی واقعاً جزو بهترین‌های تیم ملی تا اینجا بوده است. با او درباره شرایط خودش، تیم ملی و همین‌طور بازی با چین و دو علیرضا تیم ملی گفت‌وگویی داشتیم.
* امید سؤال اول‌مان درباره علیرضا جهانبخش است. او در این مدت خیلی تحت فشار بود ولی در بازی با عمان توانست بازی خوبی انجام دهد و بهترین بازیکن زمین شود.
این انتظاری است که همه از علیرضا دارند. به هر حال او در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کند و توقعات از بازیکنی در سطح او بالاست. همه از علیرضا می‌خواهند بهترین باشد، چون توانایی زیادی دارد. در بازی با عراق علیرضا بعد از نزدیک به دو ماه مصدومیت دوباره برگشت و توانست بازی کند. علیرضا نشان داد می‌تواند بهترین باشد.
* این بازیکن موفق شد عمان هم گل بزند. وقتی گل زد آن گونه خوشحالی کرد و فریاد کشید.
واقعاً روز‌های سختی را سپری کرده بود. من بازیکنم و می‌دانم که بازیکن مصدوم چقدر سختی می‌کشد. وقتی آدم بد می‌آورد اوضاع سخت می‌شود ولی بعد از دو ماه خدا را شکر برگشت و توانست برای تیم ملی ایران هم گل بزند. علیرضا عالی بازی کرد. البته این خیلی مهم بود که تیم بتواند موفق باشد. توانایی علی بالاست و ان‌شا‌الله به تیم ملی کمک کند تا همه با هم و در کنار هم بهترین بازی‌ها را برای ایران انجام دهیم و نتایج خوبی به دست بیاوریم.
* دو علیرضا در واقع کمک زیادی به برد تیم ملی کردند. بیرانوند هم توپ مهمی را مهار کرد.
بله بیرانوند هم واقعاً پنالتی مهمی مهار کرد و در نگه داشتن ما در بازی نقش مهمی داشت. درباره جهانبخش هم می‌گفتم که او واقعاً باهوش در آن صحنه عمل کرد. می‌دانست که باید تا لحظه آخر به دنبال توپ برود. به همین خاطر موفق بود و توانست آن گونه توپ را بگیرد و تبدیل به گل کند.
*برایمان عجیب بود که چطور عمانی‌ها این‌قدر زیادتر از ایرانی‌ها هستند. شاید اماراتی هم حمایت‌شان می‌کردند.
خب عمان به امارات نزدیک‌تر است و به همین خاطر هواداران زیادی داشتند. البته ایرانی‌ها حتی اگر در ورزشگاه کمتر هم باشند، انرژی بیشتری دارند و ما خیلی خوب صدای‌شان را در ورزشگاه می‌شنویم. ان‌شا‌الله در بازی‌های بعدی بیشتر بیایند و بیشتر از تیم ملی ایران حمایت کنند.
* تو هم در میانه‌های میدان بیشتر شبیه یک ماشین جنگی هستی.
(خنده) این نظر لطف شماست. راستش من هر زمانی که برای تیم ملی بازی کنم تلاش می‌کنم تا موفق باشم و بتوانم به تیم ملی کشورم خدمت کنم. فکر می‌کنم مردم و تیم ملی ارزش این جنگیدن و تلاش کردن را دارد و حاضرم جانم را برای ایران بدهم.
* محرومیت امیری هم بد موقع بود. تازه در کنار هم داشتید هماهنگ می‌شدید.
وحید امیری خیلی به تیم ملی کمک می‌کرد. او همیشه در زمین بازی تمام انرژی اش را می‌گذارد. هرچه در وجودش هست را در زمین بازی می‌گذارد. در صحنه‌ای که خطا اتفاق افتاد و کارت گرفت می‌توانست خطا نکند. خودش خیلی ناراحت بود که چرا کارت زرد گرفته است. ولی ما این‌قدر بازیکنان خوب داریم که در بازی‌های بعدی بتوانند به تیم ملی کمک کنند و برای تیم مثمرثمر باشند.
* سؤال آخر هم درباره بازی چین است. قرعه ما را چطور می‌بینی؟
چین از تیم‌های خوب شرق آسیاست و نیازی نیست که ما توضیحی بدهیم. خیلی خوب این تیم را آنالیز خواهیم کرد تا ان‌شا‌الله بتوانیم نتیجه خوبی مقابل آن‌ها به دست بیاوریم. اصلاً قرعه ساده‌ای در جام ملت‌ها وجود ندارد. مگر ویتنام، اردن را از گردونه رقابت‌ها حذف نکرد؟ همه تیم‌ها با قدرت در مسابقات حاضر شده‌اند تا بتوانند نتیجه بگیرند. ایران هم قطعاً بازی‌های سختی در پیش دارد و نمی‌توان گفت که ما به تیم‌های ساده خورده‌ایم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __