پیشکسوت آبی‌ها گفت: در تیم استقلال صدای رحمتی به مهاجمان نمی‌رسد، بنابراین در خط میانی نیازمند بازیکنان خلاق و حرفه‌ای است تا با مهاجمان در ارتباط باشد.

به گزارش خبرورزشی، امروز با ژاپن بازی داریم و به همین خاطر دقایقی را در مورد تیم ملی و البته استقلال با رضا حسن‌زاده حرف زدیم. ملی‌پوش استقلالی که سابقه گلزنی به ژاپن را در کارنامه دارد.

تیم ملی قدم به قدم به قهرمانی جام ملت‌ها نزدیک‌تر می‌شود.
بله و امیدوارم در نهایت قهرمان شود. با توجه به نمایش خوب بچه‌ها و حضورشان در تیم‌های اروپایی نبردن تیم ملی جای سؤال داشت. به نوعی آسیا برای برخی از بازیکنان ما کوچک است. فراموش نکنید تیم ملی چین اصلاً ضعیف نبود، اما نمایش خوب ما باعث شد چین ضعیف شود.

برسیم به ژاپن؛ حریف امروز ما و آخرین خاکریز برای رسیدن به فینال. این مسابقه را چطور می‌بینید؟
ژاپن در قیاس با جام جهانی خیلی افت کرده است. ویتنام هم مقابل این تیم خوب دوید و بازی کرد، ولی مغلوب کم‌تجربگی خود شد. ژاپن کلاً ۵۰ درصد از قدرت جام جهانی‌اش را دارد. البته بازی‌های حذفی استرس فراوانی دارد، ولی کارلوس کی‌روش برای بردن ژاپن و فتح جام ملت‌ها به اندازه کافی بازیکن خوب دارد. به نظرم اسم ایران و نمایش خوب‌مان در جام ملت‌ها لرزه بر اندام هر حریفی می‌اندازد، حتی ژاپن. اما امیدوارم بچه‌ها مغرور نشوند.

هر وقت به ژاپن می‌رسیم یاد ناکامی مقابل این تیم در جام ملت‌های ۱۹۹۲ می‌افتیم. باختی که باعث شد برای اولین و آخرین بار در مرحله گروهی جام ملت‌ها از گردونه مسابقات حذف شویم. هنوز هم حسرت آن بازی را می‌خورید؟
شک نکن همین‌طور است. البته اشتباهات داوری در آن مسابقه مؤثر بود. از بدشانسی سر صحنه گل هم، مجتبی محرمی و نادر محمدخانی با هم سر دفع توپ به‌طور سهوی تعارف کردند و میورا دقیقه ۸۷ گل زد. یک نکته‌ای هم در مورد ترکیب ثابت تیم ملی و تعویض نکردن علی‌آقا (پروین) بگویم. ما بازی اول را بردیم و در بازی دوم مقابل امارات اگر توپ‌های‌مان گل می‌شد، باید این تیم را با ۵، ۶ گل می‌بردیم، ولی مساوی کردیم؛ بنابراین طبیعی بود به ترکیب برنده دست نزند. البته شاید می‌شد در ۱۰ دقیقه پایانی بازی با ژاپن با چند تعویض وقت را نگه داشت.

برسیم به استقلال؛ رقبای آسیایی به شدت مشغول فعالیت هستند...
ببینید؛ با دست خالی که نمی‌شود کاری کرد. به هر حال رقبا پول دارند. به نظرم این تیم به‌ویژه در خط میانی نیازمند مهره‌های جدید است. صدای مهدی رحمتی به مهاجمان نمی‌رسد و یک هافبک خلاق می‌تواند به خوبی با فوروارد‌ها حرف بزند و آن‌ها را توجیه کند. استقلال با این شرایط هم در لیگ قهرمانان و هم در لیگ برتر خودمان به دردسر می‌افتد.

بحث مشاوره دادن به شفر هم مطرح است. چه از طرف کمیته فنی و چه سایر اشخاص.
کمیته فنی یعنی دخالت کردن در امور مربوط به سرمربی. البته دخالت سالم. اعضای کمیته فنی خودشان سال‌ها در استقلال بازی کرده و به حاشیه‌ها واقف هستند. باید به شفر حالی کرد که بابا این‌ها نمی‌خواهند زیرآب تو را بزنند و جای تو را بگیرند. در مورد همین فرهاد مجیدی شما شک نکنید که وقتی فرهاد آمد، حداقل ۲۰ نفر به شفر گفته‌اند فرهاد آمده تا جای تو را در استقلال بگیرد! در حالی‌که باید به سرمربی تیم گفت مجیدی یک مربی جوان و محبوب است که آمده در کنارت بیشتر کار یاد بگیرد و به استقلال کمک کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __