نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار ایران و آمریکا؟

به گزارش خبرورزشی  به نقل از القدس العربی، برنامه ورزشی «کوره» که از شبکه «الفرات» عراق پخش شد، ‌با انتشار یک فایل صوتی فاش کرد که ۹۷ خبرنگار عراقی در طول پوشش مسابقات جام ملت‌های آسیا (۲۰۱۹) مبلغ ۲۵۰ هزار دلار از امارات رشوه دریافت کره‌اند.

محتوای این فایل صوتی، مکالمه بین دو خبرنگار عراقی است که از رشوه دریافتی خبرنگاران عراقی در امارات صحبت می‌کنند به گونه‌ای که یکی از آنها بر حقیقت دریافت رشوه تأکید کرده و می‌گوید که سه خبرنگار دیگر از دریافت رشته خودداری کردند و پرداخت‌کننده رشوه به خبرنگاران، «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد امارات است. بر این اساس، روز دریافت این رشوه نیز همزمان با تمرین تیم منتخب عراق یعنی یک روز قبل از مسابقه قطر و عراق در دور شانزدهم جام ملت‌های آسیا در قطر بود.

برنامه کوره بر صحت این فایل صوتی تأکید کرد و یک روزنامه‌نگار ورزشی که مهمان این برنامه بود، این موضوع را بد و شرم‌آور توصیف کرد که با تاریخ روزنامه‌نگاری عراق تناقض دارد.

رسانه‌های عراق از مسئولان مربوط خواستند که توسط سندیکای روزنامه‌نگاران عراقی واتحادیه مطبوعات ورزشی این کشور تحقیقی در این زمینه انجام شود.

یک روزنامه عراقی به نقل از یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال این کشور گفت که این فدراسیون درصدد انجام تحقیق درباره موضوع اقدام یک مقام اماراتی برای ارائه رشوه به خبرنگاران عراقی به منظور مقابله با تیم منتخب دولت قطر نیست.

این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود، افزود که این موضوع تا کنون غیر رسمی بوده و فدراسیون وظیفه تحقیق در موضوعات غیر رسمی را ندارد.

وی تأکید کرد که باید رابطه خبرنگاران ورزشی با اتحادیه روزنامه‌نگاران مورد تحقیق قرار گیرد البته این مقام مسئول انجام تحقیق در این زمینه را دور ذهن دانست و ابراز تأسف کرد که برخی می‌خواهند هیزم آتش جنگ در بحران کشورهای خلیج‌فارس شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی