سرمربی تیم ملی معتقد است پس از 8 سال حضورش در فوتبال ایران میراث خوبی از او برای فوتبال ایران باقی مانده است.

کی‌روش: اشتباه مظلومانه تیم را به هم ریخت

به گزارش  خبرورزشی ، کارلوس کی‌روش بعد از حذف تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: مسائل زیادی هست که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم. مهمترین مسئله این بود که یک مسابقه بسیار رقابتی را مشاهده کردیم.

با یک اشتباه مظلومانه تیم ما برهم ریخت
سرمربی تیم ملی ایران گفت: ‌در این بازی در نیمه اول تعادل وجود داشت. بازی متعادل بود تا اینکه یک اشتباه ساده و مظلومانه از طرف بازیکنان من اتفاق افتاد. بازیکنان منتظر تصمیم داور برای اعلام یک خطا بودند ( اینجا ) که این اشتباه شد و بعد از آن تیم از لحاظ احساسی کاملا بر هم ریخت.

شاهد یک شکست احساسی بودیم
وی ادامه داد: در ادامه شاهد یک شکست احساسی بودیم. در ادامه بازی شاهد یک تیم در زمین بودیم که آن تیم ژاپن بود. بهترین تیم امشب توانست به گل برسد. به آن‌ها تبریک می‌گویم استحقاق حضور در فینال را داشتند. از بازیکنان خودم هم تشکر می‌کنم با در نظر گرفتن تمام مشکلات و محدودیت‌ها آن‌ها تلاش زیادی در این مدت داشتند.

فکر نمی‌کنم که افراد زیادی بخواهند حرف‌هایم را گوش کنند
کی‌روش در پاسخ به این سوال که فکر می‌کردیم با او می‌توانستیم قهرمان شویم، اما باز هم مردم ایران باید صبر کنند و چرا تیمی که این همه میدان دیده بود نتوانست نتیجه بگیرد، اظهار داشت: اگر صادقانه بخواهم حرف بزنم در این ۸ سال تمام نقطه نظراتم را بیان کردم. فکر نمی‌کنم افراد زیادی باشند که بخواهند به حرف من گوش دهند. الان زمان این نیست که بعد از این بازی این حرف‌ها را بزنیم.

برای مردم ایران بهترین‌ها را آرزو دارم
وی تاکید کرد: برای من مهم‌ترین مطلب بعد از بازی امشب این است. بسیار خوشحالم و به این ماجراجویی با بازیکنان ایرانی افتخار می‌کنم. آن‌ها فوق‌العاده و بی‌نظیر بودند. استحقاق این را داشتند که به خاطر تمام زحماتی که کشیدند به فینال برسند، اما فکر می‌کنم ساده‌ترین نوع مطرح کردن این صحبت این است که یک آهنگ معروف را بیان کنیم که الان پایان اینجا است. بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم که مثل خودم کار را انجام دادم. الان زمان این است که تقدیر خودم را تقدیم مردم ایران بکنم که توانستم در این ۸ سال مربی این بازیکنان و این تیم باشم. برای تک‌تک آن‌ها بهترین آرزو‌ها را دارم. استحقاق آن‌ها بهترین‌ها است. آن‌ها اعتبار کسب کردند.
کی‌روش یادآور شد: آن‌ها توانستند نظرها را جلب کنند چرا که در زمان مناسب بهترین عملکردها را داشتند و در سراسر جهان کسب اعتبار کردند. آن‌ها همچین احترامی را به بازیکنانشان می‌دهند و این نقطه‌ای است که می‌توانند آزادانه‌ترین تصمیمات را بگیرند. خیلی از افراد به خاطر عملکرد و نوع جنگیدن بازیکنان شاهد این هستند که آن‌ها آزادانه در زمین تلاش می‌کنند و به همین خاطر من عاشق کارشان هستم.

الان پایان اینجاست
برای ژاپن هم آرزوی موفقیت می‌کنم. یک بار دیگر از فوتبال ایران و کادرفنی‌ام تشکر می‌کنم. مراتب تقدیرم را از اعماق وجودم بیان می‌کنم. امیدوارم متوجه شوید الان پایان اینجاست.

مردم ایران لیاقت یک نگاه ویژه را دارند
سرمربی تیم ملی در ادامه یادآور شد: برای من هم مثل همان آهنگ معروف باید اینطور بگویم که من به عنوان مربی راه خودم را رفتم و مهمترین مطلب برایم این بود. برای مردم بزرگ ایران و هواداران فوتبال ایران بهترین آرزوها را دارم. این احساس را دارم که عملکرد فوتبال ایران در برزیل و روسیه به خاطر مردم ایران بود و این پیام را به جهان دادند که مردم ایران این لیاقت را دارند که یک نگاه ویژه به آن‌ها شود و یک توجه و قدردانی متفاوت از آن‌ها صورت بگیرد. بازهم از این بابت تشکر می‌کنم.

مسئولیت اتفاقات درون زمین را می‌پذیرم
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که نقش خودش را در شکست امروز بابت تاکتیکی که اتخاذ کرد چقدر می‌داند و به نظر می‌رسد او یک عذرخواهی بدهکار است، گفت: نقش من در بازی امشب مثل ۸ سال گذشته بوده است. مسئولیت کامل را برای اتفاقاتی که درون زمین افتاد می‌پذیرم اما دوست دارم از شما بپرسم نقش شما در ۸ سال گذشته چه بود. نقش شما سکوت بود؟ اما من درون زمین برای تیم ملی شما جنگیدم.

میراث خوبی برای ایران باقی ماند
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آینده را چطور ارزیابی می‌کند، عنوان کرد: آینده بسیار خوبی برای فوتبال ایران می‌بینم به این خاطر که پایه‌های خوبی برای فوتبال ایران برقرار شده است. یک زمین تمرین خوب برای برگزاری تمرین دارند، یک مرکز تمرین خوب دارند و یک نسل خوب حضور دارد. در ۸ سال آینده هر کسی سرمربی تیم ملی باشد همین بازیکنان را انتخاب خواهند کرد و مهمترین مطلب میراثی هست که باقی مانده است.

درگیری کی‌روش با یکی از حاضرین در نشست خبری!
در پایان نشست خبری کی‌روش به سمت خبرنگاری که از او پرسیده بود او چه نقشی در شکست دارد رفت و به او گفت: شما در این ۸ سال کجا بودی که الان اینطور صحبت می‌کنید. نقش شما در این ۸ سال چه بوده است که در این لحظه آرین قاسمی و امیرحسین حسینی جلوی کی‌روش را گرفتند و مانع ادامه این درگیری لفظی در مقابل خبرنگاران خارجی شدند.
البته زمانی که این خبرنگار از کی‌روش خواست که از مردم ایران برای این شکست عذرخواهی کند کی‌روش گفت تو باید عذرخواهی کنی.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __