نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

چک انتقال حسینی به ترابوزان گویا قرار نیست نقد شود چون طرف ترکی اعلام کرده پولی فعلا در بساط ندارد.

به گزارش خبرورزشی ، امیرحسین فتحی وقتی سکان مدیریت باشگاه استقلال را برعهده گرفت یکی از کارهای مهمی که انجام داد، روشن کردن تکلیف انتقال مجید حسینی به ترابوزان ترکیه بود. جایی که فتحی توانست 600 هزار دلار آورده برای استقلال داشته باشد و از این انتقال برای باشگاه یک درآمد خوب کسب کند.

فتحی درخصوص این انتقال به سایت باشگاه استقلال گفته بود: «از همان ابتدا که موضوع انتقال سیدمجید حسینی مطرح شد، اعلام کردم تنها در صورتی اجازه جدایی این بازیکن را می‌دهیم که منافع باشگاه تامین شود. به همین دلیل هم باشگاه ترابوزان با ما وارد مذاکره شد و در نهایت در ازای دریافت 600 هزار دلار، با جدایی حسینی موافقت کردیم. 400 هزار دلار از این پول بابت صدور رضایتنامه سید مجید حسینی است و 200 هزار دلار نیز بابت حق رشد که در مجموع، دریافتی باشگاه استقلال از انتقال این بازیکن برخلاف اخبار منتشر شده، 600 هزار دلار خواهد بود. ضمن این که از انتقال این بازیکن به باشگاه بعدی نیز 20 درصد حق انتقال به استقلال تعلق می‌گیرد.»

این موضوع سبب شد تا استقلال بتواند یک برنامه‌ریزی برای پرداخت بدهی‌های خود داشته باشد و بعد از این توافق ITC مجید حسینی را برای حضور و بازی در باشگاه ترابوزان صادر کرد. اما حالا گویا خلف وعده‌های طرف ترکی باعث شده تا باشگاه استقلال به فیفا شکایت کند و خواهان مابقی پول انتقال این بازیکن که گفته می‌شود 400‌هزار دلار است، از طریق مرجع رسمی فوتبال دنیا باشد.

در این بین اما برخی شنیده‌ها ماجرای این طلب استقلال از ترابوزان را در هاله‌ای از ابهام قرار داده و گویا این تیم کار سختی برای دریافت مابقی پول انتقال مجید حسینی از طرف ترکی دارد. جایی که گفته می‌شود شرایط توافق باشگاه استقلال و طرف مذاکره‌کننده با طرف ترکی به نحوی بوده که آنها فعلا با توجه به بی‌پولی باشگاه ترابوزان امکان دریافت مابقی پول این بازیکن را ندارند.

ماجرای چکی که پاس نشده است

درخصوص ماجرای مجید حسینی شنیده شده است که باشگاه استقلال 200 هزار دلار نقد و یک فقره چک به مبلغ 400 هزار دلار از ترابوزان دریافت کرده تا نسبت به صدور ITC این بازیکن اقدام و آن را صادر کند. حالا این 400 هزار دلار که حسابی این روزها به درد استقلال می‌خورد تا بتواند برخی مشکلات مالی خود را حل و فصل کند گویا قرار نیست نقد شود چون طرف ترکی اعلام کرده که پولی فعلا در بساط ندارد.

فیفا دخالت می‌کند؟

بابت بدقولی ترک‌ها گویا باشگاه استقلال به فیفا شکایت کرده است. شکایتی که با توجه به صدور ITC از طرف باشگاه ایرانی برای این بازیکن این مفهوم را دارد که استقلال تمام و کمال پول خود را دریافت داشته تا رضایت این بازیکن را صادر کرده است. به همین خاطر این ابهام وجود دارد که اگر این ماجرا درست باشد شاید کار استقلال از طریق فیفا بابت دریافت مطالباتش از ترابوزان به جایی نرسد. باید دید اگر شکایتی صورت گرفته باشد واکنش فیفا با توجه به این موضوع به این خواست و شکایت استقلال چگونه خواهد بود؟

ترابوزان برای خودش وقت خرید؟

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در اروپا بحث چک زمان‌دار معنی و مفهومی ندارد و این معنی آن می‌دهد که اگر استقلال از باشگاه ترابوزان چکی به استنباط شرایط این سند مالی در ایران گرفته باشد کار راحتی برای نقد شدن آن نخواهد داشت. به همین خاطر و به همین دلیل اگر موضوع این چک مدت‌دار درست باشد با توجه به نداشتن اعتبار احتمالا در قرارداد ثبت نشده و در این صورت ترابوزانی‌ها با این شیوه برای خودشان بابت پرداخت طلب استقلال وقت خریدند. چه بسا که اگر این چک پشتوانه محکمی نداشته باشد و در قراردادی جداگانه ثبت نشده باشد که بابت این رضایتنامه استقلال این‌قدر از باشگاه ترابوزان طلب دارد آن وقت کاملا طرف ترکی هدف‌دار خواسته‌اش را به آبی‌های پایتخت‌نشین ایران تحمیل کرده و آن وقت حق شکایت حتی برای طرف ایرانی در دادگاه CAS هم با اما و اگر خواهد بود. به هرحال آن چیزی که مشخص است اگر کل این ماجراها درست باشد استقلال به پول خود بابت 400 هزار دلار خواهد رسید اما اینکه کی و چه زمان، همه چیز به نظر و خواسته باشگاه ترابوزان بستگی دارد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی