نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

استقلال مشکلات مالی دارد و بخشی از این مشکلات را باشگاه ترابوزان اسپور ترکیه می‌تواند حل کند.

به گزارش خبرورزشی، از انتقال مجیدحسینی به ترابوزان اسپور ترکیه باشگاه استقلال هنوز ۴۰۰ هزار دلار طلب دارد که نمی‌تواند آن را بگیرد. شاید برای خیلی از هواداران سؤال باشد که چرا استقلال نمی‌تواند این پول را بگیرد؟ آیا باشگاه ترابوزان سر استقلال کلاه گذاشته یا آبی‌ها به دلیل اشتباهات خودی نمی‌توانند پول را دریافت کنند؟
حسینی: مبلغ رضایتنامه‌ام ۶۰۰ هزار دلار است
در تابستان امسال آبی‌ها مجید حسینی را به ترابوزان فروختند. وقتی در زمان برگزاری اردوی تیم ملی در قطر از مجید در این باره سؤال پرسیدیم، پاسخ داد: «استقلال ۶۰۰ هزار دلار از فروش من درآورد، در حالی که می‌توانستم با ۱۰۰ هزار دلار هم به ترابوزان بروم.» مجید با این حرف تأیید کرد حرف‌های فتحی درباره رقم انتقال او کمی اشتباه است. فتحی گفته بود از قبال انتقال حسینی ۶۰۰ هزار یورو عایدشان شده ولی مجید گفت در واقع رقم انتقال ۶۰۰ هزار دلار بوده است. در هر صورت استقلال پس از توافق با باشگاه ترکیه‌ای ۲۰۰ هزار دلار از آن‌ها دریافت کرد و به ازای ۴۰۰ هزار دلار باقی‌مانده یک چک دریافت کرد. فتحی و خطیر که چک را گرفته بودند سرخوش و شاد به ایران بازگشتند تا موعد چک از راه برسد و بتوانند ۴۰۰ هزار دلار مابقی را دریافت کنند.
استقلالی‌ها سر خودشان کلاه گذاشتند؟
در این بین، اما دو مسئول بلندپایه استقلال دچار اشتباهی کلیدی شده بودند. اشتباهی که حتی تعجب مسئولان باشگاه ترابوزان را به همراه داشت ولی از آنجا که به نفع‌شان بود شدیداً از آن استقبال کردند. افرادی که به قانون نقل و انتقالات در فوتبال اروپا آشنایی دارند، می‌دانند «چک» در فوتبال این قاره با «دستمال کاغذی» فرقی ندارد. یعنی اگر شما از باشگاهی چک داشته باشید و آن چک پاس نشود، دست شما به جایی بند نیست که بخواهید آن را نقد کنید. حتی اگر به فیفا شکایت کنید نمی‌توانید به جایی برسید، چون فدراسیون جهانی فوتبال هم در قوانینش تأکید کرده چک ملاکی برای قضاوت نیست. حال آنکه استقلالی‌ها با ندانستن این موضوع تصور کردند گرفتن چک از باشگاه ترابوزان یعنی تضمین دریافت مابقی طلب‌شان! معمولاً مدیران نیمه مبتدی در فوتبال حرفه‌ای اگر چک هم دریافت کنند، آن را مستند می‌کنند. تعجب ترکیه‌ای‌ها هم از استقلالی‌ها دقیقاً همین مسئله بوده است. آبی‌ها می‌توانستند برای شکل دریافت پول هم قراردادی تنظیم کنند تا به امضای دو طرف برسد. تازه می‌توانستند بند‌هایی هم به آن اضافه کنند که مثلاً به ازای هر روز دیرکرد باید رقمی را به عنوان جریمه پرداخت کنند. اگر یک ماه بیشتر شد، جریمه هم افزایش پیدا می‌کند. این یک اقدام عادی در فوتبال حرفه‌ای است ولی استقلالی‌ها به دلیل کم‌تجربگی چنین اصلی را رعایت نکردند تا در واقع به ترابوزان امتیاز دهند. استقلالی‌ها حالا فقط یک چک ۴۰۰ هزار دلاری دارند که در فوتبال اروپا ارزشی آنچنانی ندارد. به همین خاطر مراجعه چندباره نمایندگان آبی به باشگاه ترابوزان باعث شده تا هر بار این جمله را بشنوند: «پول نداریم.» آن‌ها فعلاً این باشگاه را سر می‌دوانند تا زمانی که احتمالاً انتقال بعدی سیدمجید انجام شود و از قبال همان انتقال پول رضایتنامه استقلال را پرداخت کنند. این پیش‌بینی بعضی از مسئولان باشگاه ایرانی است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی