نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نامه‌ای که از سوی نهادهای نظارتی به فدراسیون فوتبال ارسال شده به رئیس این فدراسیون تاکید کرده ادامه فعالیت افراد بازنشسته در این رشته جرم است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرورزشی، اعلام قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها بخشی از بدنه ورزش را هم شامل شد که در بین ۱۳ فدراسیونی که درگیر این ماجرا شدند، فدراسیون فوتبال شرایط متفاوتی پیدا کرد و با وجود تاکیدی که از سوی نهاد‌های نظارتی شده بود، اما هنوز پرونده این فدراسیون باز است.
مهدی تاج، علی کفاشیان، محمدرضا ساکت، حیدر بهاروند، محمود اسلامیان، فریدون اصفهانیان و کاظم طالقانی بازنشسته‌های دانه درشت فدراسیون فوتبال بودند که باید مسئولیت‌شان را ترک می‌کردند، اما با وجود تاکیدی که از سوی نهاد‌های نظارتی می‌شد آن‌ها حاضر به تبعیت از این قانون نشدند.
در پیش بودن رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را برآن داشت تا با اتخاذ تصمیمی منطقی، فضای فوتبال را برای دیدار‌های تیم ملی آرام نگه دارند و پس از آن به طور جدی موضوع را پیگیری کنند.
البته توافق‌هایی که در جلسات پرتعداد مهدی تاج با مسعود سلطانی فر و سیدرضا صالحی امیری صورت گرفته بود، مقرر شد سایر اعضای بازنشسته هیات رئیسه مسئولیت شان را ترک کنند، اما رئیس فدراسیون به استناد ماده ۶۰ قانون خدمات کشور و استفاده از کارت جانبازی به فعالیتش ادامه دهد.
در این میان محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال از مسئولیتش استعفا کرد، اما در طول برگزاری جام ملت‌های آسیا کنار تیم ملی بود و عملا به فعالیتش ادامه داد. اما سایر اعضای بازنشسته همچنان به فعالیت شان ادامه دادند.
سناریو‌هایی که از سوی مسئولان فوتبال در تقابل با وزارت ورزش نوشته می‌شد حتی مجمع این فدراسیون که قرار بود ۱۹ دی برگزار شود را هم شب قبل لغو کرد تا مشخص شود بازنشسته‌ها در اندیشه تقابل با تصمیمی هستند که فراتر از وزارت ورزش گرفته شده بود.
با این حال پس از جام ملت‌های آسیا که با ناکامی تیم ملی در رسیدن به فینال همراه بود، ماجرای بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال وارد مرحله جدیدی شد. مهدی تاج که به طور موقت ماندنی شده بود مجوز کتبی برای ماندن را دریافت کرد و می‌تواند به کارش ادامه دهد. اما سایر اعضای بازنشسته هنوز هستند!
پس از جام ملت‌های آسیا و مقاومت بازنشسته‌ها در ترک مسئولیت شان، از سوی نهاد‌های نظارتی نامه‌ای به فدراسیون ارسال و طی آن تاکید شده است که فعالیت بازنشسته‌ها در این فدراسیون جرم است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.
در این نامه تاکید شده است که فعالیت افراد بازنشسته در فدراسیون از روز ۱۶ آذر جرم محسوب می‌شود و آن‌ها حق هیچگونه کار قانونی و امضا قرارداد یا سندی را ندارند.
به نظر می‌رسد در مجمع روز ۱۹ اسفند تکلیف اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد و آن‌ها چاره‌ای جز ترک مسئولیت ندارند مگر اینکه بخواهند مقابل قانون بایستند!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی