نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

وزیر ورزش روز شنبه در جلسه ستاد عالی المپیک و پارالمپیک حرف‌هایی زد که دردسرساز شد.

به گزارش خبرورزشی، مسعود سلطانی‌فر می‌گوید: «شرایط ویژه اقتصادی کشور روی ورزش هم تأثیر می‌گذارد و ورزشکاران هم باید با درک کامل از این وضعیت، این فشار اقتصادی را تحمل کنند.» از این حرف او برداشت‌های مختلفی شد. عده‌ای از ورزشکاران که هنوز از وزارتخانه پاداش و پول طلب دارند، تصور کردند این جملات او پیغام به آنهاست. عده‌ای دیگر هم آن را واکنشی به ماجرای اخیر وریا غفوری دانستند. سایت وزارت ورزش تنها دقایقی بعد از انتشار صحبت‌های وزیر این بخش از اظهارات او را پاک می‌کند و متعاقباً خبرگزاری‌ها هم این بخش را حذف می‌کنند، چون ظاهراً وزیر به این نتیجه رسیده نباید چنین چیزی می‌گفت!
در همین حال روزنامه‌ها که درگیر بازی پرسپولیس- نفت مسجدسلیمان و همین‌طور در تلاش برای سوژه‌سازی برای تقابل شفر و منصوریان هستند، به این موضوع نمی‌پردازند و در واقع به دست فراموشی سپرده می‌شود، اما در ادامه اتفاق تازه‌ای می‌افتد که دوباره سوژه می‌شود. داورزنی معاون وزیر ورزش در مصاحبه‌ای تازه موضوع را دوباره سر زبان‌ها می‌اندازد. بعد از اعتراض چند ورزشکار نسبت به حرف‌های وزیر ورزش، داورزنی در مصاحبه‌ای می‌گوید: «ورزشکاران تحمل کنند. در جنگ اقتصادی با دشمن به سر می‌بریم. زمان جنگ، موشک می‌زدند، اما همه مردم دفاع می‌کردند.»
واقعاً مشخص نیست چه کسی در وزارت ورزش سیاست‌گذاری می‌کند چراکه پرونده وریا روزی بسته شد که این بازیکن به آن وزارتخانه رفت و حرف‌هایش را زد. او در ادامه به خبرنگاران هم گفت یک ورزشکار است نه فعال سیاسی و حرف سیاسی نزده است. او تأکید داشت اگر چیزی گفته به خاطر مشکلات مردم بوده است، ولی بحث خیلی زود سیاسی شد. اظهارات وزارتی‌ها هم در دو، سه روز گذشته حساسیت را بیشتر کرده است.
پرده اول
انتقاد تند وزیر از ورزشکاران باعث دلخوری جمع کثیری از آن‌ها شد تا بعضی از این ورزشکاران واکنش نشان دهند. سلطانی‌فر بعد از آن تصمیم گرفت سکوت کند ولی اینکه داورزنی بدون هماهنگی با او مصاحبه کرده باشد چیزی باورنکردنی است.
پرده دوم
در این بین، اما واکنش ورزشکاران به اظهارات وزیر واقعاً جنجالی بود. علیرضا کریمی قهرمان کشتی جهان برای وزیر نوشت: «در این شرایط غیرعادی و سخت اقتصادی، شما و معاونان و کارمندان وزارت ورزش هم بدون حقوق و مزایا کار کنید و در کنار مردم سختی‌ها را تحمل کنید!» محمد ارزنده رکورددار پرش طول ایران، اما لفظ تندتری داشت که شکل محترمانه‌‎اش این بود که وزیر ساکت شود. مهدی پوررهنما قهرمان پاراتکواندوی جهان هم برای وزیر نوشت که این‌قدر طلبکار نباشد و دروغ نگوید و یک سر سوزن صداقت داشته باشد. احسان مهاجرشجاعی قهرمان دو‌های نیمه‌استقامت هم این‌گونه برای وزیر نوشت: «مشکل امثال شما هستید که تخصصی ندارید. جنابعالی یا رئیس کمیته ملی المپیک تا حالا کجای ورزش بودید؟» او سپس درباره پسر وزیر دست به افشاگری زد: «یک مدت در وزارت ورزش مأمور بودم که آقاپسرت (پسر سلطانی‌فر) را هم آورده بودی آنجا و اتاق هم به او داده بودی به عنوان مشاور. آیا خانواده شما هم این مشکلات را تحمل می‌کنند؟ چرا فقط مردم، ورزشکارا و بقیه باید تحمل کنند؟»
پرده سوم
کاملاً پیدا بود عملیات پاکسازی مصاحبه وزیر بعد از اظهارات ورزشکاران کاملاً شکست خورده چراکه به هر حال در عصر ارتباطات امکان پاکسازی و پنهان کردن وجود ندارد.
پرده آخر
هر چند وزیر ورزش و معاونش کاملاً درست می‌گویند ولی ناراحتی ورزشکاران این است که آیا خود آن‌ها چنین مشکلاتی دارند؟ تأکید آن‌ها این است که اول خود مسئولان عالی‌رتبه ورزش رعایت کنند و بعد از دیگران چنین خواسته‌ای داشته باشند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی