رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هیچ معامله‌ای برای ماندن من در فدراسیون صورت نگرفته و همه چیز قانونی است.

تاج: معامله‌ای برای ماندنم در فدراسیون نشده
به گزارش خبرورزشی، مهدی تاج با حضور در برنامه اختیاریه در خصوص مربیگری کی‌روش در ایران گفت: کی روش با ما قراردادی داشت که به آن پایبند بود و ما همه چیز را با هم تفاهم پیش بردیم. البته کی روش هنوز از ما طلبکار است و ما پولش را حواله کردیم، ولی‌ای اف سی هنوز پول را به حساب او واریز نکرده است.
وی در خصوص ارزیابی‌اش از حضور کی روش در ایران گفت: قرارداد کی روش با ما در مجموع نزدیک به ۱۰/۶ میلیون دلار بود، ولی آورده او نزدیک به ۲۰ میلیون دلار از حضور در جام جهانی، یک اسپانسر و پول‌هایی که از فیفا گرفتیم حدود ۳۰ میلیون دلار بود. یعنی از نظر مالی ما کلی سود کردیم.
تاج تاکید کرد: بد نیست بدانید پاداش‌هایی که از فیفا می‌گرفتیم با شرایط به مربیان و بازیکنان می‌رسید، مثلا فیفا اعلام می‌کرد ۹ درصد باید به مربی یا ۲۵ درصد بازیکنان برسد. من یکبار شفاف بگویم رشته‌های دیگر نیایند و قیاس کنند که این کار درست نیست. ما در فوتسال سوم دنیا هستیم و در فوتبال ساحلی دوم هستیم، ولی پولی نمی‌گیریم. ما باید از بقیه بخش‌ها برای این رشته‌ها هزینه کنیم که حتی مقایسه این رشته‌های داخل فدراسیون فوتبال هم قیاس درستی نیست.
وی در خصوص اینکه چرا کی روش را حفظ نکرد گفت: ما قبل از بازی‌های جام ملت‌های آسیا در فضایی رفتیم که ببینیم نتایج تیم ملی در جام ملت‌ها چه می‌شود، چند روز قبل از جام ملت‌ها هم همین موضوع را در مصاحبه‌ای گفتم. بعد از بازی با ژاپن ما به جمع بندی رسیدیم که از هم جدا شویم. بعد از جام ملت‌ها هم او از فدراسیون کلمبیا پیشنهاد داشت و در نهایت از تیم ما جدا شد.
تاج در خصوص فرایند انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: فرآیند به شکلی است که باید توان کشیدن بار انتخاب سرمربی تیم ملی را داشته باشیم. ما پلن‌هایی داریم که چه مربی انتخاب کنیم و چه برنامه‌ای داشته باشیم. ما همچنان هم با کی روش ارتباط خوبی داریم. بهترین راه این است که بابت سرمربی تحقیقاتی کنیم. همین روز گذشته هم جلساتی داشتیم و مذاکراتی هم انجام دادیم که سرمربی را انتخاب کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه سرمربی سابق تیم ملی مواضعی نسبت به وزارت ورزش داشت تاکید کرد:کی روش ارزیابی اش از صحبتهایش در مورد وزارت ورزش این بوده که شاید یک عده مخالف او هستند. او بایت برخی مصاحبه‌ها گلایه داشت. این موضوعات را به خود من هم گفت. من چیزی ندارم که پنهان کنم. این‌هایی که گفتم عین واقعیت است.
وی در خصوص اینکه داورزنی مدعی شده بود کی روش حتما بعد از جام ملت‌ها می‌رود گفت: من این موضوعی که می‌گویید را نشنیدم.
تاج تاکید کرد: من کلی جنگیدم و پای کی روش ایستادم. همه می‌دانند که کی روش با سرمربی پرسپولیس اختلاف داشت. وقتی او در استادیوم بود شعار‌هایی دادند که این مشکلات را به خود من هم گفت. خود او هم اطلاعیه‌هایی داد که فضا متشنج شد. مدیر باید بعضی مواقع از چیز‌هایی بگذرد. بعضی مواقع خودم به او می‌گفتم که شما چیزی نگو و انصافا حرفه‌ای هم گوش و عمل می‌کرد. او یک فرد حرفه‌ای بود و کاملا ضوابط حرفه‌ای را رعایت می‌کرد و می‌دانست چه می‌کند. در کل باید بگویم ارزیابی من از حضور کی روش در ایران مثبت است.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شد حتی فدراسیون پول دندانپزشکی کی روش را هم پرداخت می‌کرد گفت: این موضوعات مهم است؟ به نظرم این موضوعات برای تلویزیون خیلی مهم است. این چقدر می‌تواند برای مردم مهم باشد؟ مردم از این سوالات نمی‌پرسند؟ این‌ها بر آمده از یک تفکر خاص است. اگر من بگویم او هزینه دندانپزشکی داشته است یا نداشته است فرقش چیست؟ پشتوانه کی روش فدراسیون بود و شب آخر که داشت می‌رفت او می‌گفت مردم ایران را دوست دارم.
تاج ادامه داد: او قراردادی داشت که پایبند بود، کار‌های مثبتی برای ما کرد، نمی‌گویم ساختمان پک را او ساخت یا این ۲ زمین چمن را او درست کرد، ولی پیگیری‌هایی کرد که ستودنی بود.
وی در خصوص اینکه مونتلا گزینه هدایت تیم ملی هست یا خیر گفت: مونتلا کیست؟ من می‌خواستم از شما بپرسم او کیست؟ البته من می‌دانم او بازیکن تیم ملی ایتالیا بوده است. هدف ما این است که اگر اسمی وسط آمد و عده‌ای شروع به تحلیل او کردند سکوت کنم. نظرم این نیست که اسمی مطرح شود. در این مدت حتی خیلی‌ها که فوت شدند را برای تیم ملی گزینه کردند! تلاش من این است که قبل از عید نوروز سرمربی تیم ملی را معرفی کنیم. ضمن اینکه ضعف‌های قرارداد کی روش را در این قرارداد جدید لحاظ می‌کنیم. دوست دارم سرمربی تیم ملی وقتی می‌آید روی تیم ملی نونهالان، جوانان، امید نظارت کند و به پایه‌ها توجه ویژه داشته باشد.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص این شایعه که معامله‌ای شده تا اعضای هیات رئیسه بروند و تاج بماند گفت: این حرف‌ها حرف‌های خوبی نیست. هیچ معامله‌ای صورت نگرفته و همه چیز قانونی است. فدراسیون مثل بقیه ارکان نظام موظف هستند همه قوانین جمهوری اسلامی را رعایت کنند. ما نماینده مجلسی داریم ۲۵۰ بار در همه برنامه‌ها در مورد هیات رئیسه مصاحبه کرده، چون فوتبال جذاب است. مثال می‌زنم، ما دبیر کلی داشتیم که تمام وقت بود، او شامل قانون می‌شد و استعفا داد. ما یک تیپ جوانی در سیستم مثل ماجدی، نکیسا و شکوری آوردیم که کار را اداره کنند. ما نامه‌ای نوشتیم اگر اعضای هیات رئیسه شامل قانون بازنشستگان باشند بروند و امضا هم کرده اند، البته آن‌ها کار اجرایی نمی‌کنند.
وی در خصوص مشکل حضور بانوان گفت: ما رایزنی‌هایی کردیم و به مقامات مسئول گفتم انتهای پاسپوت ما نوشته شده که نمی‌توانیم به کشور رژیم اشغالگر قدس برویم. تلاش‌هایی شد که بازی ما به کشور قطر برویم و الان بازی‌ها در قطر برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به حل شدن مشکل حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: ورود بانوان یک اصلی است که دنبال حل آن هستیم و باید آن را حل کنیم. برخی از استادیوم‌ها زیر ساخت انجام کار را ندارند. باید این زیر ساخت‌ها تغییر کند. با مسئولان مربوطه هم صحبت کردم، همین امروز تیم بلاروس می‌آید و من از همه بانوان دعوت می‌کنم به استادیوم بروند.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص مشکلات کی روش با برخی پیشکسوتان مثل کریمی گفت: من وظیفه ام حمایت از کی روش بوده، چون او سرمربی تیم ملی بود و من هم رئیس فدراسیون. الان هم او سرمربی کلمبیا است. الان هم اگر سرمربی جدید هم بیاید ما حمایت می‌کنم، ولی من خودم به شخصه با کسی زاویه ندارم.
تاج در خصوص اینکه در جام ملت‌های آسیا با خیال راحت در کنار خواننده لس آنجلسی نشسته بود و بعد از صحبت درگوشی با او جای خود را عوض کرد گفت: من اصلا جایم را عوض نکردم، من در حال صحبت بودم که آن شخص خودش هم از جایش بلند شد، ضمن آنکه در بین دو نیمه هنگام پذیرایی هم با هم رو به رو شدیم.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود برانکو به جای کی روش سرمربی تیم ملی می‌شود گفت: من ارزیابی ام از استقلال و پرسپولیس و ذوب آهن به عنوان نماینده ایران مثبت است. همین امروز ۲ نامه به فیفا زدیم، چون آن‌ها مطالباتی داشتند. پرسپولیس که واقعا کارستان کرد و برانکو مدیریت خوبی کرد، ولی کمی این موفقیت در بحث‌ها گم شد. ارزیابی خود من از برانکو خیلی مثبت است و به شخصه الان پرسپولیس را تیم ملی می‌دانم. ارزیابی من از عملکرد برانکو مثبت است، از شفر هم در تیم استقلال مثبت است، ولی اینکه سرمربی این ۲ نفر باشند یا خیر باید صبر کنید تا فرآیند ما تکمیل شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین