سرمربی آلمانی استقلال از حالا به فکر مهیا کردن تیمی قدرتمند و مدعی برای لیگ نوزدهم است.

۳ نفر در لیست مازاد استقلال
به گزارش خبرورزشی، یک ماه قبل از شروع لیگ هجدهم جدایی ناگهانی سیدمجید حسینی، سرور جپاروف، امید نورافکن، امید ابراهیمی، مامه تیام، علی قربانی و... استقلال، هوادارانش و به‌خصوص وینفرد شفر را شوکه کرد. اتفاقی که هنوز از ذهن سرمربی آلمانی پاک نشده بلکه تجربه‌ای شد تا او از حالا به فکر تیم فصل بعدش باشد. شفر چند روز قبل اعلام کرد لیستی برای موفقیت به باشگاه داده‌ام. او از حالا به فکر مهیا کردن تیمی قدرتمند و مدعی برای لیگ نوزدهم است، اما مطلبی درباره لیست شفر رسانه‌ای نشده تا مجموعه فعلی که در کوران مسابقات است دچار حاشیه نشود و در ثانی دلال‌ها شروع به مانع‌تراشی و بازارگرمی نکنند.
پایان کار خسرو با استقلال
در پایان لیگ هجدهم قرارداد بازیکنانی نظیر سیدمهدی رحمتی، سیدحسین حسینی، خسرو حیدری، وریا غفوری، پژمان منتظری، علی کریمی، روزبه چشمی، آیاندا پاتوسی و... با باشگاه استقلال به اتمام می‌رسد. در میان این نام‌ها به نظر اسم خسرو حیدری در لیست نفرات شفر برای فصل آینده قرار ندارد. گویا خسرو به پایان راه با استقلال یا شاید دوران بازیگری نزدیک شده است.
اولویت ماندن حسینی است
از ابتدای حضور وینفرد شفر در استقلال او با یک دروازه‌بان مدعی بازی کردن مواجه شد. حسین حسینی در اکثر مواقع تاب نیمکت‌نشینی نداشته، ولی یک تیم بزرگ به ۲ دروازه‌بان آماده نیاز دارد و شفر خواهان تمدید قرارداد حسینی یا جذب دروازه‌بانی باکیفیت می‌شود، چون در فصل نقل و انتقالات می‌توان ۶ بازیکن جدید به لیست تیم اضافه کرد. اولویت آبی‌ها تمدید قرارداد حسینی است. او در نیم‌فصل پیشنهاد خوبی نداشت و اگر در پایان فصل هم شرایط به همین منوال باشد ناگزیر به ادامه حضور در استقلال و رقابت با رحمتی خواهد بود.
برخی برای تمدید قرارداد تسویه‌حساب می‌خواهند
موضع شفر درباره نفراتی نظیر چشمی، غفوری، منتظری، رحمتی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، شجاعیان، همام طارق، علی کریمی، منشا، محسن کریمی، گونسالوس و... مشخص است. او خواهان ادامه حضور این نفرات در تیمش شده، اما برخی نفرات نظیر علی کریمی، وریا غفوری و روزبه چشمی ابتدا خواهان تسویه‌حساب بابت دستمزد لیگ هجدهم و دریافت بخشی از پیش‌قرارداد فصل آینده خواهند شد. چنانچه قبل از شروع لیگ، وریا غفوری در تمرینات شرکت نکرد. تکلیف بازیکنانی، چون میثم تیموری، فرشاد محمدی‌مهر، مرتضی تبریزی، روح‌ا... باقری، میلاد زکی‌پور و... در پایان فصل مشخص می‌شود. جوان‌هایی نظیر رضا آذری، مهدی قائدی، سجاد آقایی، اللهیار صیادمنش و... در استقلال ماندگار هستند.
نورافکن و پاتوسی آخر فصل چه می‌شوند؟
امید نورافکن و آیاندا پاتوسی به عنوان بازیکن قرضی به استقلال اضافه شده‌اند. باشگاه‌های این دو بازیکن در بلژیک و آفریقای جنوبی برای صدور رضایتنامه امید و پاتوسی درخواست چندصد هزار دلاری دارند. باید دید باشگاه استقلال می‌تواند رضایتنامه دائمی آن‌ها را بگیرد یا نورافکن و پاتوسی در پایان فصل به باشگاه‌های قبلی‌شان بازمی‌گردند.
رضایت از خارجی‌ها
همام طارق، پاتوسی، گونسالوس و گادوین منشا ۴ بازیکن خارجی استقلال مورد تأیید فنی شفر قرار دارند. به جز پاتوسی ۳ بازیکن دیگر تا پایان فصل بعدی هم بازیکن استقلال محسوب می‌شوند و این باشگاه جز تأمین هزینه دستمزد آن‌ها دغدغه دیگری ندارد. شفر از دستیارانش هم رضایت دارد و تنها ناراحتی او از بابت وجود سرپرستی هماهنگ با خودش روی نیمکت استقلال است.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

با توجه به خریدهای جدید عملکرد کدام تیم در نقل و انتقالات بهتر بود؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __