یکی از نونهالان ورزشکار قمی با اراده پولادین خود ضمن مبارزه با بیماری، قهرمان مسابقات کشوری کاراته شد.

قهرمانی نونهال کاراته‌کای قمی در مبارزه با بیماری و مسابقات کشوری

به گزارش خبرورزشی ، چند روز قبل مسابقات قهرمانی کشوری کاراته سبک شوتوکان تن‌شین‌کان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شهر قم برگزار شد؛ شعار این مسابقات «ورزش، چهل سال افتخار، همگام با جوانان» بود که نونهالانی از استان قم هم در این مسابقه شرکت کردند.

در مسابقات قهرمانی کشوری کاراته با حضور ۵۸۰ کاراته‌کا از ۱۶ استان کشور برگزار شد که تیم استان قم توانست با اراده و همت نونهالان خود از سد این ۱۶ استان گذشته و بر سکوی قهرمانی بایستد.

در این میان باشگاهی از استان قم با یک عملکرد مطلوب توانست با ۳۲ نفر شرکت‌کننده در رشته کاتا و کومیته ۸ مدال طلا، ۱۵ مدال نقره و ۳۴ مدال برنز را کسب کند؛ این باشگاه هم‌چنین توانست در نخستین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جام نصر شیتوریو استان قم همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از سد ۵۰۸ کاراته‌کای استان قم و ۲۰ باشگاه استان گذشته و قهرمانی را از آن خود کند.

علاقه‌ای که از یک خردسال قهرمان ساخت
یکی از قهرمانان کاتای رده خردسالان که در مسابقات انفرادی کشوری به میزبانی قم از باشگاه شهید زین‌الدین مدال طلا کسب کرده، گفت: من توانستم مدال طلای کمیته و مدال نقره کاتای انفرادی نخستین دوره مسابقات قهرمانی کاراته کشوری انتخابی ژاپن را کسب کنم.
امیرعباس لطفی‌پور در پاسخ به سوالی درباره نحوه آشنایی و ورود او با توجه به سن اندک خود به کاراته، افزود: من از کودکی به ورزش‌های رزمی علاقه داشتم و آمادگی جسمی برای این ورزش داشتم. در دو مسابقه استانی و کشوری توانستم در کومیته مدال طلا و کاتای انفرادی نقره نخستین دوره مسابقات کشوری انتخابی جهانی ژاپن را کسب کنم.
او ادامه داد که مشوق اصلی‌اش والدین و مربی کاراته آقای محمدمهدی سلطانی است و قصد دارد این رشته را به طور حرفه‌ای و برای قهرمانی بیشتر ادامه دهد.

اراده پولادین خردسال قمی به رغم بیماری
حسن بیطرفان نیز از دیگر قهرمانان خردسال قمی است که در مسابقات کشوری کاراته توانست مدال طلای رده خردسالان در رشته کاتا و رده انفرادی را کسب کند و با وجود سختی‌ها و تحمل بیماری با جدیت بر سکوی قهرمانی ایستاد و نام استان و کشور خود را درخشان کند.
مادر این کودک ورزشکار بیان کرد: فرزند من از تیرماه سال گذشته به ورزش‌های رزمی روی آورد؛ حسن در حالی که از بیماری قند رنج می‌برد با اراده و تلاش و همراهی مربیان باشگاه شهید زین‌الدین توانست قهرمان و مدال طلا را کسب کند.
وی افزود: دو روز فرزند خردسال من به دلیل بالا رفتن قند خون در کما بود و بعد از بستری و طی مراحل درمانی بنا به درخواست پزشک معالج خود به ورزش روی آورد و او از بین رشته‌های ورزشی به فوتبال و کاراته علاقه بسیاری دارد و رشته رزمی کاراته را انتخاب کرد.
مادر این خردسال قهرمان اظهار داشت: او در کنار درس خواندن و درس و کلاس مرتب به باشگاه می‌رفت و در تمرینات باشگاه با همراهی مربیان خود شرکت می‌کرد تا این‌که پیشنهاد شرکت در مسابقات کشوری به او داده شد در حالی که اطرافیان به حضور او به دلیل بیماری مخالف بودند او از سد بیماری گذشت و با جدیت و اراده قهرمان این مسابقات شد.
مادر این کودک ادامه داد: با وجود نامنظم بودن میزان قند خون فرزندم من در کنار او در مسابقات حضور داشتم و در این زمینه از همکاری مربیان باشگاه شهید زین‌الدین برای تشویق و همراهی تقدیر و تشکر دارم. با این وجود به معنی «خواستن توانستن است» است پی بردم و وقتی فرزندم را در سکوی قهرمانی دیدم بسیار خوشحال و خدا را شاکر هستم.

مدیر باشگاه شهید زین‌الدین استان قم نیز با اشاره به ظرفیت‌های موجود در تیم‌های نونهالان و خردسالان گفت: در کشور تیم ملی خردسالان و نونهالان کاراته نداریم، ولی باید مسئولان استانی و کشوری با برنامه‌ریزی از مربیان و قهرمانان این تیم‌ها حمایت کنند تا در آینده این نونهالان به طور حرفه‌ای در مسابقات بین‌المللی حضور و زمینه ورود آن‌ها به تیم ملی باز شود.
محمد مهدی سلطانی افزود: نخستین مسابقات قهرمانی کشوری کاراته شوتوکان تن‌شین‌کان به مناسبت جشن چهلمین سالگی انقلاب اسلامی با شعار «چهل سال ورزش، چهل سال افتخار، همگام با جوانان» با حضور ۵۸۰ شرکت‌کننده از ۱۶ استان کشور به میزبانی قم برگزار شد.
وی اظهار داشت: تیم استان قم توانست در مجموع به مقام قهرمانی برسد و تیم‌هایی از تهران و گیلان به ترتیب رتبه‌های دوم تا سوم را به دست آورد و کاپ اخلاق این دوره از مسابقات هم به آذربایجان غربی تعلق گرفت.
به گفته وی، باشگاه شهید زین‌الدین با حضور ۳۲ شرکت‌کننده در رشته کاتا و کومیته موفق به کسب ۸ مدال طلا، ۱۵ نقره و ۳۴ برنز شد؛ این مسابقه زمینه انتخاب دوره قهرمانی کشور ژاپن است.
سلطانی افزود: اگر مسئولان حمایت مادی و معنوی کنند و شرایطی از سوی فدراسیون ایجاد شود و خانواده‌ها بتوانند هزینه حضور در کشور ژاپن را بپردازند، زمینه حضور این نونهالان برای مسابقه جهانی قهرمانی کشور ژاپن ایجاد خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین