نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک و یکی از بهترین آزادکاران سبک وزن ایران پس از سال‌ها حضور در تیم ملی رسما از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش خبرورزشی، حسن رحیمی آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک پس از سال‌ها حضور در سطح اول کشتی ایران با انتشار پستی در فضای مجازی رسماً از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
رحیمی در المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به کسب مدال برنز شد، اما پس از آن به دلیل انجام عمل جراحی بیش از دو سال در رویدادی حاضر نشد تا اینکه قرار بود چند روز پیش عازم رقابت‌های جام دان کلوف شود، اما در آستانه اعزام قید حضور در این تورنمنت را زد و اقدام به ترک اردوی تیم ملی کرد.
در دور جدید تمرینات تیم ملی نیز کادر فنی از دعوت مجدد او به اردو خودداری کرد و وی امروز (چهارشنبه) از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
رحیمی در بخشی از نامه خداحافظی خود خطاب به مردم نوشت: خداحافظی بنده حقیر از تشک کشتی به همان اندازه که برای شما سخت و غیر قابل باور بود، برای خودم نیز اینچنین بود. هر چند ناچیز، تمام سعی و تلاشم را کردم که باعث خوشحالی مردم کشورم بشوم و برای وطنم کسب افتخار کنم. هیچ منتی نیست. این عشق به مردم و کشورم را وظیفه خود می‌دانم و بزرگترین افتخارم این است که در کنار مردم زندگی می‌کنم و خودم را هیچوقت جدا از مردم سختی کشیده ندانسته‌ام.
در بخشی دیگر از نامه خداحافظی رحیمی آمده است: گاهی هر چقدر تلاش می‌کنی که صدایت را بشنوند، اما شنیده نمی‌شوی و کارد به استخوانت می‌رسد و اینجاست که بهترین شیوه ایستادن، نایستادن است. از کسانی که حقم را ناحق کردند و زحمات چندین ساله‌ام را نادیده گرفتند و فقط نقش این را داشتند که از بیرون گود فرمان لنگش کن را بدهند تشکر می‌کنم چرا که اگر آن‌ها نبودند حق و عدالت هم نمودی نداشت.
عناوین حسن رحیمی در دنیای کشتی به ترتیب زیر است:
المپیک ۲۰۱۶ ریو - برنز
مسابقات جهانی ۲۰۱۵ بزرگسالان - نقره
مسابقات جهانی ۲۰۱۴ بزرگسالان - برنز
مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بزرگسالان - طلا
مسابقات جهانی ۲۰۱۱ بزرگسالان - برنز
قهرمانی آسیا ۲۰۱۲ بزرگسالان - طلا
قهرمانی آسیا ۲۰۰۹ بزرگسالان - برنز
مسابقات جهانی ۲۰۰۹ جوانان - طلا
مسابقات جهانی ۲۰۰۸ جوانان - نقره
مسابقات جوانان آسیا ۲۰۰۸ - طلا

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی