نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

اشکان دژاگه دوست داشت دوشنبه شب گذشته روی آنتن برنامه ۹۰ برود. مهمترین بخش این برنامه محرومیت گادوین منشا به خاطر اتفاق جنجالی اهواز بود.

به گزارش خبرورزشی، استقلالی‌ها اعتقاد داشتند طرفداری به عمد موی منشا را کشیده و چرا باید کمیته اخلاق محرومش کند؟ سمامی عضو کمیته اخلاق هم روی آنتن آمد و به دفاع از عملکرد کمیته‌اش پرداخت. حرف‌های دوشنبه شب ۹۰، اما به دل اشکان دژاگه ننشست. او دیروز دست به قلم شد و چیز‌هایی در این باره نوشت. اشکان حرف‌هایش را این‌طور شروع کرد: «دوست داشتم به عادل فردوسی‌پور زنگ بزنم و در ۹۰ صحبت کنم، چون حرف‌های سمامی، عضو کمیته اخلاق را درباره منشا قبول نداشتم. مگر می‌شود به بازیکن حمله کرد و بعد آقای سمامی بگوید اگر هر بازیکنی به فحش هوادار واکنش این شکلی نشان دهد، درست نیست. یعنی باورم نمی‌‎شد او این حرف‌ها را می‌‍‌زند.»
اشکان ادامه داد: «ببخشید فحش دادن به بازیکن معمولی شده. منظورم فحش به مادر و پدر و خانم و بچه‌های بازیکنان است. ولی ما باید چشم خود را ببندیم و تحمل کنیم. متأسفانه تحمل می‌کنیم. این را قبول دارم هر جای دیگر هم این اتفاقات می‌افتد و آدم باید حرفه‌ای رفتار کند ولی ببخشید آقای سمامی در برنامه ۹۰ می‌گفت به بازیکن حمله هم کردند باید چشمش را ببندد و دفاع نکند، چون اگر دفاع کنیم مثل منشا محروم می‌شویم. دفاع کردن چیز بدی است.»
دژاگه به این اشاره کرد که هر جای دنیا چنین اتفاقی رخ دهد مسئله‌ای است بین باشگاه و بازیکن. خود آن‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند نه اینکه کمیته اخلاق فدراسیون محرومش کند. اشکان همچنین نوشت: «باور کنید هر جای دنیا این اتفاق می‌افتاد از بازیکن عذرخواهی هم می‌کردند.» اشکان یک بحث مهم دیگر را هم باز کرد: «اگر خدای ناکرده به بازیکن با چاقو یا چیز دیگری حمله شود و او بخواهد از خودش دفاع کند آن موقع هم می‌خواهید بازیکن را محروم کنید؟ آقای سمامی خیلی دوست دارم بدانم اگر شما جای منشا بودید، چه‌کار می‌کردید؟ یک بازیکن یا یک هوادار مثل آن بچه (منظور طرفدار استقلال است) که به او سنگ خورد، چطور؟ می‌خواهید بگویید آن بچه هم اشتباه کرد به عشق تیمش به استادیوم آمد؟ یا بازیکن اشتباه می‌کند که فوتبال بازی می‌کند؟ یا تدارکات اشتباه می‌کند که بازیکن مصدوم را می‌خواهد از زمین بیرون ببرد و به او سنگ می‌زنند؟»
اشکان گلایه‌ای هم به فتحی مدیرعامل استقلال کرد که آیا حرف‌های سمامی را درباره منشا پذیرفته است؟ دژاگه همچنین نوشت: «من فکر می‌کنم اگر جای منشا بودم همین‌طوری از خودم دفاع می‌کردم.» او در ادامه نوشت منظورش همه هواداران نیست و فقط هواداران خاطی است: «من هر قدر راجع به این موضوع فکر می‌کنم، نمی‌توانم حرف‌های آقای سمامی را قبول کنم، ببخشید!»
حمایت همه‌جانبه استقلالی‌ها از دژاگه
بعد از درددل‌های اشکان دژاگه، استقلالی‌ها برای او سنگ تمام گذاشتند. طرفداران این تیم همه‌جوره به حمایت از دژاگه پرداختند و برایش جملات محبت‌آمیز نوشتند. حتی میزان فالوور‌های اشکان چندهزارنفری افزایش داشت. بیشتر هواداران هم برای او قلب سبز گذاشتند و از این نوشتند که دوست دارند به استقلال بیاید. خیلی‌ها هم نوشتند اشکان حرف حق زده است. از سویی بعضی هواداران پرسپولیس هم از این بازیکن و تفکراتش دفاع کردند و بعضی‌ها نوشتند اگر منشا بازیکن این تیم بود همین‌طور از او دفاع می‌کرد؟ استقلالی‌ها هم تأکید داشتند منظور اشکان از این حرف‌ها کلی است نه فقط منشا یا یک بازیکن خاص دیگر.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی