اولین دیدار پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک -یک مقابل تیم نه‌چندان قدرتمند پاختاکور به پایان رسید.

به گزارش خبرورزشی، نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا فصل جدید این رقابت‌ها را با یک امتیاز خانگی آغازکرد. در زیر چند برش از این بازی را برای شما مهیا کرده‌ایم.
۱- ۴ بازیکن جدید در ترکیب اصلی پرسپولیس
نسبت به ترکیب فصل قبل، در این بازی چهار بازیکن جدید در ترکیب اصلی پرسپولیس حضور داشتند که مهدی شیری و محمد نادری به عنوان مدافعان کناری، مهدی ترابی به عنوان یکی از هافبک‌ها و ماریو بودیمیر هم به عنوان مهاجم این چهار بازیکن بودند تا ترکیب ارتش سرخ نسبت به بیشتر بازی‌های فصل قبل کمی بیش از یک‌سوم تغییر کرده باشد.
۲- غافلگیری و گل زودهنگام به ضرر پرسپولیس
هنوز بازی شکل پیدا نکرده بود که خیلی زود تیم پاختاکور به گل رسید تا پرسپولیس حسابی غافلگیر شود. گلی که البته در شرایط سالم به ثمر نرسید و تصاویر آهسته نشان داد این گل باید توسط کمک‌داور اول بازی به دلیل آفساید مردود اعلام می‌شد.
۳- وظایف و عملکرد دو مدافع کناری ارتش سرخ
با توجه به سیستم مورد علاقه برانکو قطعاً نقش دو مدافع کناری این تیم بسیار مهم است و به همین دلیل مهدی شیری و محمد نادری باید مشارکت بیشتری در حملات تیم‌شان داشته باشند و البته با توجه به تأکید برانکو به نفوذ بیشتر شیری، این محمد نادری بود که باید در امور دفاعی بیشتر تلاش می‌کرد، اما در مجموع علیرغم برآورده کردن این خواسته کادر فنی پرسپولیس توسط این دو بازیکن، این محمد نادری بود که با وجود نفوذ‌های کمتری که داشت در حملات تیمش مؤثرتر از شیری عمل کرد تا به نوعی موفق‌تر باشد.
۴- کم‌گل و کم‌موقعیت از سوی هر دو تیم
در بررسی دقیق‌تر بازی متوجه می‌شویم که هر دو تیم در ایجاد موقعیت گلزنی و همچنین شوتزنی بسیار ضعیف عمل کردند و در مجموع ۹۰ و اندی دقیقه‌ای که بازی کردند، اصلاً نتوانستند با ایجاد موقعیت گل و همچنین ایجاد فضای شوتزنی، بازی جذاب و دیدنی را به نمایش بگذارند تا در مجموع یک بازی بی‌حال را شاهد باشیم.
۵- کم‌رمق بودن هافبک‌های میانی پرسپولیس
یکی از دلایل اصلی خوب نبودن پرسپولیس در این بازی کم‌رمق بازی کردن هافبک‌های میانی ارتش سرخ بود که باعث شده بود عملاً میانه زمین از دست شاگردان برانکو خارج شود و نماینده کشورمان نتواند بازی خودش را به حریف دیکته کند.
۶- وقتی شجاع حتی سایه خودش هم نبود
در حالی که فصل قبل خلیل‌زاده یکی از بهترین‌های پرسپولیس به خصوص در لیگ قهرمانان بود، در این بازی روز خوبی را سپری نکرد و به خصوص در صحنه گل حریف در چند ثانیه، چندین اشتباه پیاپی را مرتکب شد تا در مجموع شجاع حتی سایه‌ای از خودش هم نباشد.
۷- تعویض‌های بی‌تأثیر برانکو
تجربه ثابت کرده برانکو علاقه شدیدی به ترکیب اصلی‌اش دارد و چندان میلی به تغییر و تعویض ندارد. سرمربی سرخ‌ها در این بازی دو تعویض کرد که اولی در دقیقه ۷۰ بود که بودیمیر را به عنوان مهاجم از زمین خارج کرد و سیامک نعمتی را به زمین آورد و سپس در دقیقه ۸۸ و در یک تعویض بی‌فایده (از نظر زمانی) سروش رفیعی را به جای بشار رسن به میدان آورد تا عملاً یک تعویض انجام داده باشد، زیرا دقایق کوتاه ورود رفیعی و عدم ورود یک مهاجم دیگر (برای آوردن فشار بیشتر به تیم حریف) عملاً تعویض‌های برانکو را بی‌فایده نشان داد.
۸- زنگ خطری که به صدا درآمد
هرچند این بازی اول پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود، ولی نتیجه بازی و البته نه‌چندان قدرتمند بودن تیم پاختاکور که توانست در تهران از میزبان خود یک امتیاز بگیرد، زنگ خطر را برای تیم محبوب پایتخت به صدا درآورد که علیرغم باز شدن پنجره نقل و انتقالات و قدرتمند شدن، اصلاً راه آسانی در این فصل در پیش پای پرسپولیس وجود ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین