نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم در مرحله گروهی عملکرد بهتری داشته است؟
نظرات: ۰

به گزارش خبرورزشی، بیست و نهمین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است ۱۷ فروردین ماه در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی برگزار شود. در این کنگره، انتخابات کنفدراسیون در بخش‌های مختلف از ریاست تا کمیته‌های اجرایی برگزار می‌شود.
مهمترین رخداد انتخاب رئیس جدید برای ۴ سال آینده در قاره کهن است. موضوعی که برای فوتبال ایران اهمیت به سزایی دارد. برای ریاست جدید AFC سه نامزد رسما اعلام آمادگی و کاندیداتوری خود را آغاز کرده اند.
یکی از این کاندیدا‌ها شیخ سلمان، رئیس فعلی AFC است. دومین کاندیدا سعود المهندی نماینده قطری است و سومین و چالشی‌ترین کاندیدا محمد خلفان الرمیثی، رئیس پلیس سابق شهر ابوظبی است.
در این گزارش به سومین کاندیدا خواهیم پرداخت و چالش‌هایی که در صورت روی کار آمدن این اماراتی برای فوتبال ایران بوجود خواهد آمد را بیان می‌کنیم.
*فردی نظامی-سیاسی با رویکردی رویاپردازانه
الرمیثی فردی نظامی-سیاسی از کشور امارات به شمار می‌آید. او در شرایط کنونی رئیس هیات ورزش امارات (به اصطلاح وزیر ورزش کشور) به شمار می‌آید. با نگاه به کارنامه شغلی این اماراتی متوجه می‌شوید او رئیس پلیس سابق شهر ابوظبی نیز بوده است. در پست‌های مختلف مدیریتی فعالیت داشته است و کاملا فردی نظامی و سیاسی است و وجه ورزشی کمتری دارد.
الرمیثی در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش که دو روز پیش در ابوظبی با حضور خبرنگاران برگزار شد. وعده‌های رنگارنگ زیادی دارد. اولین وعده این اماراتی سرمایه گذاری ۳۲۰ میلیون دلاری برای رشد و پیشرفت فوتبال آسیا است که رقم بسیار بالایی است و به نظر رویاپردازی محض می‌باشد.
*برنامه‌های بدون خلاقیت و سرقت از اینفانتینو
با نگاه به برنامه‌های کاندیداتوری الرمیثی تنها وعده‌های میلیون دلاری برای رشد و توسعه فوتبال آسیا را به صورت کلی می‌بینید. قول برای رشد فوتبال بانوان در آسیا و وعده‌های دیگر همه شباهت عجیبی به برنامه کاندیداتوری جانی اینفانتینو، رئیس فعلی فیفا دارد و به نوعی کپی و نوعی سرقت از برنامه‌های رئیس فیفا است.
*الرمیثی خطری جدی برای فوتبال ایران و آسیا (تجزیه طلبی در راس امور)
با توجه به شخصیت سیاسی-نظامی الرمیثی در صورت روی کار آمدن او برای ریاست AFC فوتبال آسیا و ایران دچار مشکل بزرگی خواهند شد. رویکرد اماراتی‌ها با توجه به اتحاد و همبستگی با سعودی‌ها با فدراسیون ایران همیشه دچار چالش بودند و حتی در زمان بهانه جویی سعودی‌ها برای نیامدن به ایران در لیگ قهرمانان آسیا اماراتی‌ها هم پیمان آن‌ها شدند و حتی درخواست نیامدن به ایران کردند. اما AFC درخواست عربستانی‌ها را پذیرفت و به اماراتی‌ها این اجازه را ندارد و دستور داد تا در تهران بازی کنند. با توجه به این عقبه بد بدون شک روی کار آمدن الرمیثی به ضرر فوتبال ایران خواهد شد. از سوی دیگر با مشکلی که اماراتی‌ها با قطر پیدا کردند با روی کار آمدن الرمیثی احتمال تجزیه و گسستگی فوتبال آسیا خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها