در دور برگشت یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ستاره‌های یوونتوس برابر سختکوش‌های اتلتیکو قرار خواهند گرفت.

یوونتوس – اتلتیکومادرید؛ بازگشت دراماتیک یا حذف تلخ؟ به گزارش  خبرورزشی، امشب از ساعت ۲۳:۳۰ تورین، پایتخت اتومبیلِ ایتالیا که این سال‌ها قهرمان همیشگی فوتبالِ سرزمین چکمه هم متعلق به همین شهر بوده، شاهد نبری جذاب از دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. یوونتوس که بازی رفت را با باخت غیرمنتظره ۲ بر صفر برابر اتلتیکومادرید سپری کرد، برای جبران از دقیقه اول بازی سراپا حمله خواهد شد. بیورن کوئیپرس هلندی داور این بازی حساس خواهد بود.

یوونتوس؛ برای بازگشت آماده‌اید؟
CR ۷ حالا از مرز ۳۴ سالگی هم عبور کرده و تجربه بالایی در فوتبال دارد. او روز‌های خوب و بد زیادی را دیده و می‌داند تیمی که روحیه داشته باشد توانایی انجام کار‌های بزرگی را دارد. رونالدو که نامش در سال‌های اخیر با موفقیت و افتخار در لیگ قهرمانان اروپا عجین شده پیش از نبرد برابر اتلتیکو در پیامی در سایت باشگاه یوونتوس ابراز امیدواری کرد با کمک هواداران‌شان شب خاطره‌انگیزی رقم بزنند. در واقع زمانی که رونالدو به یووه آمد بسیاری یکی از دلایل مهم جذب او را موفقیت در لیگ قهرمانان دانستند، اما حالا بانوی پیر با این فوق‌ستاره پرتغالی در آستانه حذف زودهنگام از رقابت‌هاست و شاید حسرت قهرمانی ۲۴ ساله شود. از طرف دیگر این آخرین شانس مکس آلگری برای موفقیت در لیگ قهرمانان همراه یوونتوس خواهد بود و شب سرنوشت‌سازی خواهد داشت. برای یوونتوسی‌ها کسب اسکودتو دیگر چالش جذابی نیست و از حالا در فصل جاری هم قهرمان هستند، اما داستان لیگ قهرمانان متفاوت است. آیا جذابیتِ فوتبال برای هواداران یوونتوس خیلی زودتر از پایان فصل تمام خواهد شد یا بانوی پیر برمی‌گردد؟

اتلتیکومادرید؛ دیوار در تورین
اتلتیکو را در لیگ قهرمانان اروپا می‌توان تیمی نامید که بسیاری از بزرگان هیچ تمایلی ندارند با آن‌ها روبه‌رو شوند. دیگو سیمئونه راه و روش بازی کردن برابر تیم‌های بزرگ را بلد است و در سال‌های اخیر بار‌ها تیمش نتایج بزرگی در این رقابت‌ها گرفته است. اگرچه او هیچ‌گاه جام را لمس نکرده و فقط تا یک‌قدمی آن پیش رفته، اما باز هم حریفی ترسناک برای همه خواهد بود. اتلتیکو همیشه از مراحل حذفی به یکباره اوج می‌گیرد و می‌داند در بازی‌های رفت و برگشتی در هر بازی چگونه بازی کند و چه برنامه‌ای باید داشته باشد. در دیدار رفت در مادرید توازن بین خط دفاع و حمله روخی‌بلانکو برقرار شد و درست در لحظاتی زهر خودشان را ریختند که دیگر یووه نتواند باخت را جبران کند. حالا بهترین نتیجه را در مشت‌شان دارند و مزیت آن گل نخوردن در خانه است. ضدحملات خطرناک شاگردان سیمئونه قابل پیش‌بینی خواهد بود و می‌تواند به طور کل آرزو‌های تورینی‌ها را بر باد بدهد. بی‌شک امشب یوونتوسی‌ها باید منتظر باشند یک دیوار برابر حملات‌شان قرار بگیرد که فروریختنش کار آسانی نخواهد بود.

آخرین جدال
دیدار رفت یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را یووه با ۲ گل از اتلتیکو در پایتخت اسپانیا باخت. خیمنس و گودین مدافعان اروگوئه‌ای روخی‌بلانکو گل‌های این تیم را زدند.

آمار بازی
۸) یوونتوس و اتلتیکو ۸ مرتبه برابر هم قرار گرفته‌اند که ایتالیایی‌ها ۴ بازی را برده‌اند، اسپانیایی‌ها در بازی رفت به سومین برد خودشان رسیدند و یک بازی هم مساوی شده است.
۲) در ۵ فصل اخیر ۲ مرتبه یوونتوس و ۲ مرتبه اتلتیکو فینالیست شده‌اند که این فصل یکی از آن‌ها به جمع ۸ تیم برتر هم راه پیدا نخواهد کرد.
۳) در ۴ بازی‌ای که یووه از اتلتیکو میزبانی کرده، ۳ بازی را برده است. این برد‌ها به بیش از نیم‌قرن پیش برمی‌گردد و آخرین بازی دو تیم در تورین بدون گل مساوی شد.
۶) یوونتوس در ۹ حضور قبلی در مرحله یک‌هشتم نهایی ۶ مرتبه از این مرحله رد شده است.
یک) در ۳ بازی خارج‌از‌خانه مرحله گروهی لیگ قهرمانان در این فصل، اتلتیکو یک برد برابر موناکو داشته، برابر دورتموند شکست خورد و برابر بروژ به تساوی رسید.
۹) با وجود در اختیار داشتن کریستیانو رونالدو، یووه در ۷ بازی‌اش در لیگ قهرمانان اروپای این فصل فقط ۹ گل زده است، یعنی به طور میانگین ۱/۲ گل در هر بازی.
۲۲) کریستیانو رونالدو موفق شده در ۳۲ بازی برابر اتلتیکومادرید، ۲۲ گل بزند.
۷) آلوارو موراتا ۲ فصل در یوونتوس بازی کرد و در لیگ قهرمانان اروپا ۷ گل برای بانوی پیر زد.

مصدومان و محرومان
خوان کوادرادو و سامی خدیرا همچنان مصدوم هستند، در حالی که داگلاس کاستا برگشته و امشب می‌تواند برای یوونتوس بازی کند. الکس ساندرو در بازی رفت کارت زرد گرفت و محروم شد. سیمئونه هنوز نمی‌داند که امکان حضور دیگو گودین کاپیتان اتلتیکو در این بازی حساس وجود دارد یا نه، اما درصدد هستند مصدومیتش را برطرف کنند. لوکاس هرناندس و فیلیپه لوئیس قطعاً به بازی در تورین نخواهند رسید. دیگو کاستا و توماس پارتی هم محرومان روخی‌بلانکو هستند.

ترکیب احتمالی دو تیم
یوونتوس: شچسنی، کانسلو، بونوچی، کیلینی، دی‌شیلیو، بنتانکور، پیانیچ، متوئیدی، دیبالا، مانژوکیچ و رونالدو
اتلتیکومادرید: اوبلاک، آریاس، گودین، خیمنس، خوانفران، کوکه، رودری، سائول، لمار، گریزمن و موراتا

برچسب‌ها

نظرسنجی

با پیوستن وریا غفوری به فولاد موافقید؟

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

با پیوستن وریا غفوری به فولاد موافقید؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __