نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سردار سرتیپ دوم حسین رحیمی به خبرورزشی گفت: اینکه فرهاد مجیدی از مامور نیروی انتظامی فیلم گرفت و دردنیای مجازی منتشر کرد از نظر ما کار درستی نبود.

رئیس پلیس تهران: مجیدی فقط سرعتش زیاد بود، تخلف دیگری نداشت خبرورزشی/فتح‌الله فتحی: سردارسرتیپ دوم حسین رحیمی، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با اینکه نظامی است، اما با ورزش غریبه نیست. او اطلاعات ورزشی خوبی دارد و حتی روزنامه‌های ورزشی را هم خوب می‌شناسد. او را در طبقه پنجم ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اتاق فرماندهی و مرکز کنترل پایتخت با مانیتور‌های بزرگش که تهران را رصد می‌کند، ملاقات کردیم، آن هم در واپسین روز‌های اسفند. سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ به رغم مشغله کاری زیاد، اما ورزش را اصل مهم زندگی اش می‌داند. فوتبال برای او مثل خیلی‌های دیگر چیز دیگر است. با او درباره ورزش، قهرمانی تیم ووشو پاس ناجا، علاقه اش به فوتبال، وضعیت امنیتی تهران و چشم انداز پیش‌روی پایتخت درسال جدید، گپ و گفتی داشتیم.
* رئیس پلیس پایتخت ورزش می‌کند؟
بله، یکی از ضروریات درزندگی‌ام را ورزش می‌دانم حتی در اداره پس از جلسات مختلفی که برگزار می‌کنم، هر لحظه فرصت پیدا کنم حرکات ورزشی انجام می‌دهم و جزو اولین کسانی هستم که در میدان صبحگاه حضور پیدا می‌کنم و شروع به دویدن می‌کنم. با توجه به مسئولیت شغلی که دارم، معتقدم یکی از ضروریات پلیس چابکی و آمادگی جسمانی است و باید همواره خودشان را برای مأموریت‌های پیش‌رو و در برخورد با مجرمان و متخلفان نظم عمومی آماده کنند. درکنار آمادگی جسمانی، ورزش‌های رزمی، تیراندازی و دیگر ورزش‌هایی که مرتبط به آمادگی جسمانی و چابکی نیرو‌های تحت پوشش می‌شود، اهمیت می‌دهیم و باید حتماً نمره واقعی آن‌ها در سیستم ترفیع و ارتقاء ثبت شود و این موضوع را به بخش‌های آموزش تأکید کرده‌ایم.
* به چه رشته ورزشی علاقه دارید؟
ازنوجوانی فوتبال بازی می‌کنم. البته به ورزش‌های رزمی هم علاقه دارم، اما به فوتبال بیشتر.
* استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟
دوتیم پایتخت استقلال و پرسپولیس و بازیکنان آن را دوست دارم، اما رفتار‌های افراطی که بعضی از طرفداران این تیم‌ها انجام می‌دهند را نمی‌پسندم. کل‌کل و کری‌خوانی خوب است، اما تا جایی که حرمت‌شکنی نشود.

* تاکنون خودتان همراه فرزندان تان برای تماشای شهرآورد پایتخت به ورزشگاه رفته اید؟
اینکه اختصاصی و فقط برای تماشای بازی به ورزشگاه بروم و روی سکو بنشینم نه، اما مسابقات زیادی را رفته‌ام و نظم مسابقات و امنیت را مدیریت کرده‌ام. به خصوص شهرآورد دو تیم استقلال و پرسپولیس تا مشکل خاصی پیش نیاید، اما فرزندانم می‌روند و بازی شهرآورد را از نزدیک تماشا می‌کنند.
*چطور ریاست ووشو ناجا را قبول کردید؟
مسئولیت ووشو ناجا را به سختی پذیرفتم، علت هم این بود یا مسئولیتی را قبول نمی‌کنم و یا اگر مسئولیتی بپذیرم باید به نحو احسن اجرایی و عملیاتی شود. با توجه به مشکلات مالی که بود و تیم‌هایی درلیگ شرکت می‌کردند که بعضی از آن‌ها از نظر مالی خیلی توانمند بودند و از یک طرف ناجا در این رشته ورزشی هزینه خاصی نداشت، من در معذوریت بودم. در هر حال به پیشنهاد دوستان مسئولیت ووشو ناجا را قبول کردم.
* از عملکرد تیم ووشو رضایت دارید؟
ما درسه سال اخیر با بهره گیری از پتانسیل خوبی که دربین نیرو‌های کادر و وظیفه ناجا داشتیم، نتایج خوبی به دست‌آوردیم. در سه سال اخیر نایب‌قهرمانی، عنوان سومی و امسال هم به لطف خداوند قهرمانی را در مقابل تیم‌های پرستاره به دست آوردیم و من این موفقیت‌ها را مرهون تلاش‌های کادر فنی، مربیان و تک‌تک بازیکنان پاس ناجا می‌دانم و بنده هم به عنوان مسئول هیئت ووشو تلاش کردم آن چیزی که درتوان داشتم در دو بخش مادی و معنوی انجام دهم.
* تا چه اندازه به قهرمانی امیدوار بودید؟
یک ماه مانده بود به پایان لیگ برتر قهرمانی پاس ناجا مسجل شده بود، اما به کادر فنی و بازیکنان گفتم قهرمانی را دربازی آخرمی‌پذیرم و پاس ناجا با تلاش بازیکنان و کادر مربیان توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
* لیگ برای شما چه خروجی داشت؟
قهرمانی درلیگ برتر علاوه براینکه یک موفقیت برای نیروی انتظامی بود، باعث شد ۱۰ نفر از بازیکنان ما به تیم ملی فرا خوانده شوند و به رغم اینکه ما قهرمان لیگ شدیم با قدرت خودمان را آماده کنیم تا مقام‌های خوبی درمیادین جهانی و قاره‌ای به دست آوریم و پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآوریم.

رئیس پلیس تهران: مجیدی فقط سرعتش زیاد بود، تخلف دیگری نداشت
*لازم است دانشجویان دانشگاه پلیس فنونی را فرا بگیرند تا در مأموریت‌های متنوع از آمادگی خوبی برخوردار باشند، شما دراین باره چه اقداماتی به عمل آورده‌اید؟
ورزش‌های رزمی به نوعی با مأموریت‌های پلیس مرتبط است، به خصوص همکاران ما که در بخش‌های عملیاتی فعالیت دارند یکی از پایه‌های اصلی آمادگی‌شان ورزش رزمی است و همکاران ما به خصوص واحد‌های عملیاتی باید از آمادگی جسمانی و چابکی لازم در مأموریت‌های متنوع برخوردار باشند و بتوانند در برخورد با مجرمین، متهمان و برهم زنندگان نظم بتوانند با آن‌ها مقابله کنند ولی دربحث ورزش قهرمانی و آموزش نگاه ویژه‌ای داریم و معتقدیم با پتانسیل خوبی که بین پرسنل کادر و وظیفه وجود دارد باید از فرصت استفاده کنیم و و با تزریق ورزشکار بازار ورزش قهرمانی را رونق دهیم.
* امنیت ورزشگاه‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به چند کشورسفر کرده‌ام و درباره بحث امنیت ورزشگاه‌ها از رئیس پلیس این کشور‌ها سؤال کردم و در جمع‌بندی به این نتیجه رسیدم که امنیت ورزشگاه‌های ایران بسیار مطلوب است، اما به طرفداران بعضی از تیم‌ها توصیه می‌کنم شعار‌هایی که داده می‌شود، اصلاح شود و این برعهده لیدرها، مدیران باشگاه‌ها و بازیکنان است که با کنترل رفتار هواداران از ایجاد درگیری جلوگیری کنند.
*تمهیدات ویژه پلیس برای چهارشنبه سوری چیست؟
برای چهارشنبه پایان سال پلیس تمهیدات ویژه‌ای درنظرگرفته و تمام عوامل درآماده باش خواهند بود و با فروشندگان مواد محترقه خطرآفرین برخورد می‌کند. توصیه می‌کنم درچهارشنبه آخر سال که بسیاری از خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و شادی می‌کنند، تلاش کنند در چارچوب قوانین و مقررات رفتار کنند. فرهنگ‌های بدی که وارد بعضی از رسم و رسومات‌مان شده خارج کنیم. دراین روز شاهد بروز رفتار‌های آسیب‌زا و استفاده از برخی مواد آتش‌زا و انفجاری هستیم که علاوه براخلال درامنیت و ایجاد ترس عمومی، درمواردی آسیب‌های جانی و مالی به همراه داشته است که این امر برخورد با هنجارشکنان و متخلفان در راستای برقراری امنیت را در روز‌های پایانی سال ضروری می‌کند و نکته مهم اینکه در برقراری امنیت پایتخت در چهارشنبه سوری تنها توسط پلیس ممکن نیست، بلکه خانواده‌ها هم باید با پلیس درحفظ امنیت مشارکت کنند.
* برای دور دور کردن و کورس گذاشتن جوانان و ورزشکاران درخیابان‌های پایتخت چه برنامه‌ای دارید؟
با قاطعیت با مسائلی که در انضباط اجتماعی شهر اختلال ایجاد کند برخورد می‌کنیم؛ از جمله رفتار‌های ناشایستی، چون دور دور کردن‌های شبانه. دور دور کردن در چارچوب قانون خلاف نیست، اما هنگامی که یک جوان از ۱۱ شب تا ۳ صبح با این کار آرامش و امنیت مردم را سلب می‌کنند، جرم است و پلیس با کسانی که بخواهند در امنیت عمومی جامعه اخلال کنند با قاطعیت برخورد می‌کند.
* ماجرای فرهاد مجیدی به کجا رسید؟
به نظرم جو و هیاهوی زیادی درست کردند. فرهاد مجیدی فقط سرعت زیاد رفت و تخلف دیگری نداشت درواقع اینکه فیلم گرفت و دردنیای مجازی منتشر کرد از نظر ما کار درستی نبود. مجیدی فرد شناخته شده‌ای است و می‌توانست با یک تماس تلفنی اگر گلایه و یا شکوائیه داشت آن را مطرح می‌کرد، اما درسایر موارد که بررسی کردم مورد دیگری نداشت. البته چقدرخوب بود وقتی ساعت ۲ بامداد یک مأموردربزرگراه ایستاده و او به جای اینکه با ۸۰ کیلومتر سرعت حرکت کند با ۱۳۰ کیلومتر سرعت رانندگی می‌کرد و مأمور جلوی او را گرفت و تذکر داد یک خسته نباشید می‌گفت. آن مأمور براساس وظیفه درآن وقت شب برای امنیت و آسایش من، مردم و آقای مجیدی ایستاده تا اتفاق ناگواری رخ ندهد. ممکن است خیلی‌ها تخلف کنند لذا نیروی انتظامی در بخش‌های مختلف به طورشبانه‌روزی به مردم خدمت می‌کنند و اگر نباشد این خدمات در راهنمایی و رانندگی، کلانتری‌ها، پلیس آگاهی، پلیس فتا که همین ورزشکاران و هنرمندان به حریم شخصی‌شان تعرض می‌شود همین پلیس فتا با خاطیان برخورد می‌کنند. چه خوب است بدانیم این مأمور ساعت ۲ بامداد دربزرگراه ایستاده و تا صبح باید مراقب امنیت و آسایش مردم است. از هنرمندان، ورزشکاران و همه احاد مردم توقع داریم به این موضوع توجه کنند و بدانند پلیس مقابل آن‌ها نیست، بلکه درکنار آن‌ها و همراه آنهاست و برای امنیت آن‌ها به طور شبانه‌روزی تلاش می‌کند.
* درباره قائدی چه نظری دارید؟
اتفاقاً نمونه موضوع برخورد مأمور ما با سرعت غیرمجاز مجیدی درباره قائدی هم صدق می‌کند. این جوان که تازه وارد فوتبال ایران شد و با یک رفتارمخاطره‌آمیز هم خودش و هم یک خانواده را دچارمشکل کرد درواقع حوادث رانندگی فرد نمی‌شناسد و شاید اگر یک مأمورمثل همکارمان جناب سروان توفیقی جلوی رفتارمخاطره‌آمیز آقای قائدی را می‌گرفت شاید این حادثه نه برای خودش و نه برای آن فرد فوت شده اتفاق نمی‌افتاد. ظاهراً پرونده ایشان دیگر ربطی به پلیس ندارد و دستگاه قضایی باید اعلام نظر کند.
 
 
* تعطیلات نوروز به سفر می‌روید؟
شاید برای چند روزبه سفر زیارتی بروم، اما بقیه تعطیلات را درتهران و مشغول انجام وظیفه هستم. به‌خصوص اینکه برای بازی شهرآورد درآماده باش خواهیم بود و همچون دیگر دیدار‌های ورزشی، به تناسب تعداد تماشاگران در ورزشگاه و معابر اطراف آن حضور خواهیم داشت و نسبت به تأمین امنیت این دیدار اقدام می‌کنیم.
* بهترین خاطره و بدترین خاطره تان در مدت حضورتان؟
هر روز ما پر از خاطرات تلخ و شیرین است. یکی از خاطرات تلخ من مربوط به چهارشنبه سوری چند سال پیش است. شهید هادی، جوان دلاور از همکاران ما در آخرین سه شنبه سال ۹۲ هنگام انجام مأموریت محوله، دربرخورد مواد محترقه از نوع نارنجک دست‌ساز، سرش دچار مجروحیت شدید شد و بعد از دو ماه تحمل مجروحیت شدید به درجه رفیع شهادت نائل شد، اما خاطرات خوش ما زمانی است مجرمان را دستگیر و اموال مردم را به صاحبانش برمی‌گردانیم.
* برای مردم چه عیدی در نظر گرفته اید؟
عیدی ما به مردم امنیت است. امسال در ۳۸۵ محله تهران گشت‌های ویژه داریم، مأموران پلیس همراه نیرو‌های کمکی درایام نوروزامنیت شهروندان و خانه افرادی که به مسافرت می‌روند را در برابرسارقان تأمین می‌کنند. همچنین در روز‌های پایانی سال تمام مراکز خرید از جمله بازار بزرگ تهران، بازار‌های بهاره آسایش و امنیت را برقرار می‌کنیم تا مردم بتوانند مهمترین و زیر بنایی‌ترین نیاز‌های خود تأمین کنند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی