نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با تشریح دلایل موفقیت تیمش در لیگ قهرمانان آسیا، ملاک های انتخاب جانشین کی‌روش را تشریح کرد و گفت: نباید به سرمربی بعدی تیم ملی بازیکن تحمیل شود.

به گزارش  خبرورزشی ، علیرضا منصوریان درباره موفقیت‌هایش با تیم ذوب آهن گفت: وقتی به جای جدیدی می روید نیاز به زمان دارید تا شکل تیم را عوض کنید. به خاطر فشردگی برنامه‌ها، دو هفته مسابقات را بیشتر از سایر تیم‌ها انجام می‌دهیم. مجبوریم جوری تمرین کنیم که از تمام داشته‌هایمان استفاده کنیم.
وی افزود: ترسی نداریم از اینکه به بازیکنان جوان میدان بدهیم. مجموعه تیم و باشگاه بر این اعتقاد هستیم که باید ساختار را حفظ کنیم و اگر بازیکنی تغییر می‌کند نباید ساختار آسیب ببیند.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تاکید کرد: النصر عربستان گران‌ترین تیم آسیا است. آنها ۸ بازیکن خارجی در لیگ عربستان دارند. می‌دانستیم با حریف دست و پا بسته ای روبرو نیستیم.
منصوریان تاکید کرد: خوشبختانه این اطمینان را از سعید آذری مدیرعامل باشگاه داریم و با خیال راحت جلو می‌رویم. ایشان در تاریخ مدیریتش نشان داده است که پای مربیانش می‌ایستد. مربیان در زمان این حاشیه امنیت را داشتند که تغییرات را به نفع تیم انجام بدهند.
وی تصریح کرد: از دوستانی که می‌گویند گروه ذوب آهن آسان است گلایه دارم. این حرف خنده دار است. نشستن پای شومینه در خانه و نظر دادن راجع به فوتبال آسان است ولی در میدان اینطور نیست و ما حریفان سختی در زمین داریم.
منصوریان که برای یک بازی سابقه هدایت تیم ملی ایران را هم بر عهده داشته است، در خصوص ملاک‌های تعیین سرمربی بعدی تیم ملی گفت: در گذشته اتفاقاتی رخ داد و ضرباتی به مربیان ایرانی زدیم. وقتی به مربیان خودمان شانس حضور در تیم ملی را دادیم ناخواسته سطح توقع را بالا بردیم و مربیان را متهم کردیم که علمی نیستند. جوی را علیه مربی ایرانی به کار بردیم و ناخواسته به سمت مربی خارجی رفتیم.
سرمربی ذوب آهن ادامه داد: نتایج تیم ملی در زمان برانکو مثبت بود. در دوران کی روش هم به لحاظ حضور در جام جهانی عملکرد خوبی داشتیم ولی الان اگر بخواهیم مربی ایرانی بگذاریم عذاب زیادی می‌کشد. مربی ایرانی را مجبور می‌کنیم نسبت به بی نظمی‌ها انعطاف نشان بدهد و اگر لازم باشد پرچم کشور را به صورت سرمربی داخلی می‌کوبیم که چون ایرانی هستید باید با این شرایط و محدودیت‌ها کنار بیایید.
منصوریان یادآور شد: انتخاب سرمربی ایرانی سرمایه سوزی بزرگی است. آمادگی انتخاب مربی ایرانی را نداریم چون ما خودمان مربیان ایرانی را ضعیف کردیم.
وی با اشاره به ملاک‌های انتخاب سرمربی بعدی گفت: باید آسیب شناسی کنیم که فوتبال ما با چه فوتبالی همسو است و چه مربیانی می‌توانند با فرهنگ فوتبالمان جلو بروند. یکسری بی نظمی‌ها در حوزه پشتیبانی و مسائل اینچنینی داریم. باید با حوصله و برنامه سرمربی را انتخاب کنیم و مربی ای بیاوریم که ساختار هشت ساله کی روش که برایش زحمت کشید را از بین نبریم.
منصوریان ادامه داد: بنده تیم ملی را با میانگین ۳۳.۵ سال با تمام مدارک تحویل کی روش دادم اما با میانگین ۲۳.۵ از این مربی تحویل گرفتیم. دو دوره جام جهانی رفتیم. عملکرد تیم ملی در جام جهانی روسیه به لحاظ تیم‌های بزرگی که در گروه بودند، باعث افتخار بود. پیشرفت فوق العاده خوب داشتیم و چندین لژیونر معرفی کردیم. اینها نقاط مثبتی است که از تیم ملی بر جای مانده است.
وی به مربی بعدی تیم ملی توصیه‌ای کرد و گفت: مربی بعدی تیم ملی نباید اینها را به هم بزند و یا گروهی دور او را نگیرند که به زور بازیکنی را به تیم ملی تحمیل کنند و این ساختار جوانگرایی تیم ملی به هم بخورد.
سرمربی ذوب آهن خاطرنشان کرد: ۶ سال تیم ملی با هدایت مربیان کروات جلو رفت. تیم ملی دو، سه سال تحویل مربیان عزیز ایرانی شد و به نوعی پوست این مربیان را کندیم. به آنها توهین کردیم و کل فلسفه فوتبال کشورمان را از بین بردیم. تیم ملی ۸ سال هم دست گروه پرتغالی بود. باید ببینیم مربیان کدام کشور می‌توانند این مسیر را ادامه بدهند.
منصوریان تصریح کرد: رؤیا پردازی نکنیم و اسامی بزرگ برای تیم ملی نیاوریم. اگر بخواهیم مربیانی بیاوریم که در دنیا ۸ میلیون یورو می‌گیرند، باید به اندازه ۸۰ میلیون یورو برایش امکانات فراهم کنیم. اگر قرار است راننده فرمول یک بیاوریم نمی‌توانیم یک اتومبیل معمولی در اختیارش قرار بدهیم.
وی که با برنامه شب‌های فوتبالی گفتگو می‌کرد، اظهار داشت: من هم دوست دارم لوران بلان، آنچلوتی یا مورینیو سرمربی تیم ملی شوند ولی باید دستمزدشان را نگاه کنیم. مایه خجالت است. وقتی برای بازی با الغرافه به قطر رفتیم، مدیر این باشگاه گفت که برای خرید امکانات و سخت افزار هیچ محدودیتی نداریم. تیم ملی ما زمین مناسب ندارد ولی باشگاه‌های قطری به جز کمپ اسپایر هر کدام چهار پنج زمین تمرین دارند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی