مدافع - هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال می گوید حضور نداشتن در لیست مسافران جام جهانی بدترین خاطره ورزشی‌اش بوده است.

به گزارش  خبرورزشی، وریا غفوری، بازیکن تیم فوتبال استقلال در گفتگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» درباره مصدومیت و زمان بازگشتش به تمرینات استقلال، گفت: متأسفانه در این دو سه هفته اخیر مشکلاتی داشتم و نتوانستم در تمرینات شرکت کنم و همین باعث شد که در بازی آخر به خاطر شرکت نکردن در تمرینات مصدومیت جزئی پیدا کنم و عضله‌ام دچار کشیدگی مختصری شد. قطعاً در دو سه روز آینده می‌توانم به تمرینات برگردم.
وی درباره شرایط خوب و تحول استقلال در نیم‌فصل دوم لیگ برتر خاطر نشان کرد: شما اگر دقت کرده باشید در این سه سالی که در خدمت استقلال بودم هر سال همین وضعیت بوده است. دلیلش را نمی‌دانم. ما فصل را خوب شروع نمی‌کنیم و در نیم‌فصل دوم شرایط‌مان بهتر می‌شود. خوشبختانه امسال فاصله تیم‌ها در صدر جدول نزدیک است و ما هم جزو مدعیان هستیم. امیدوارم بازی امروز را هم با پیروزی پشت سر بگذاریم و بتوانیم در آخر سال دل هواداران را شاد کنیم.
مدافع تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که با وجودی که یکی از بهترین سال‌های فوتبالی‌اش را پشت سر می‌گذارد، دلیل اینکه جام جهانی را از دست داد، چه بود، تصریح کرد: دلیل آن را من نمی‌توانم بگویم. بدترین خاطره ورزشی ام نرفتن به جام جهانی بود. خیلی تلاش کرده و زحمت زیادی کشیده بودم که به جام جهانی بروم. نمی‌توانم دلیلش را بگویم. نمی‌دانم چه چیزی بود که بازیکنی با آن شرایط نتوانست در لیست تیم ملی باشد. به نظر من سلیقه آقای کی‌روش بود و حرف خاصی نمی‌توانم بزنم، ولی چیزی که می‌توانم بگویم این است که ایشان قطعاً اشتباه کرد.
غفوری درباره این موضوع که در مقطعی کی‌روش و شفر برای پست بازی کردن‌اش اختلاف نظر داشتند، گفت: هر مربی یک نظری روی بازیکن دارد و از بازیکنان یک توقعاتی در زمین دارد. آقای شفر در یک زمان می‌خواستند که من در پست وینگر راست بازی کنم، ولی نظر آقای کی‌روش این نبود و این مسئله به نظر شخصی مربیان برمی‌گردد و این اختلاف‌نظر برای هر مربی پیش می‌آید و نمی‌توان گفت کدام مربی درست می‌گفت.
وی درباره دربی نوروزی و حساسیت آن خاطرنشان کرد: من تمام توانم را برای این بازی می‌گذارم. از دو سه روز دیگر مصدومیتم به طور کامل رفع می‌شود و ان‌شاءالله بتوانم برای دربی خودم را به آمادگی صد درصد برسانم. امسال هیجان دربی یک مقدار بیشتر است و برای ما خیلی مهم است، چون فاصله تیم‌ها نزدیک است و یک تیم با بردن دربی می‌تواند صدرنشین شود.
مدافع تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا حواشی که برای او به وجود آمد تأثیری در کیفیت فوتبالش داشت، گفت: در این دو سه هفته آخر برای من یکسری حواشی پیش آمد و دقیقاً زمانی که من دچار مصدومیت‌هایی شده بودم. حواشی قطعاً در ذهن آدم تأثیر می‌گذارد، ولی این مصدومیت‌ها ربطی به حواشی نداشت. یکسری صحبت‌ها پیش آمد و مسئولان هم حرف‌هایی زدند، ولی من هم حرف خودم را زدم و متأسفانه به یکسری برخورد و جبهه گرفتند. در این راستا بحث شهرستانی و تهرانی به وجود آمد. باید بگویم که همه افتخار می‌کنیم که ایرانی هستیم. متأسفانه آن مسئول هم یک عذرخواهی ساده هم نکرد و فقط موضوع توجیه شد. به نظر من بهتر بود که با یک عذرخواهی این صحبت‌ها تمام می‌شد.
غفوری درباره اینکه در فوتبال ما یکسری از تماشاگران پس از اتمام بازی‌ها، سکو‌های ورزشگاه را تمیز کردند و این موضوع می‌تواند یک الگو برای فوتبال ما باشد، تصریح کرد: دقیقاً همین‌طور است. تمیز کردن ورزشگاه‌ها یک حرکت بزرگ برای فرهنگ‌سازی در استادیوم‌هاست و کار شایسته و قابل تقدیری است. ان‌شاءالله که رسانه‌ها این کار را بازتاب بدهند و مردم را برای انجام دادن این کار تشویق کنند.
وی درباره اینکه چه پیامی برای هواداران استقلال دارد، عنوان کرد: واقعیت این است که هواداران روح تیم و باشگاه‌ها هستند و اگر نباشند هیچ لذتی برای بازیکنان و تیم‌ها باقی نمی‌ماند و هواداران هویت باشگاه‌ها هستند. من از هواداران استقلال ممنونم. یک روز‌هایی پیش می‌آید که بازیکن انرژی لازم را ندارد، ولی به محضی که شور هواداران را می‌بیند انگیزه لازم را می‌گیرد تا برای تیمش بجنگد.
مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان درباره انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: شما ببینید سرمربی تیم ملی ایران در هشت سال گذشته کی‌روش بود. به نظر من او یک استاد و یک مربی بزرگ بود که خیلی از مشکلات را در فوتبال ما حل کرد و فوتبال ما را به جلو برود و خیلی چیز‌ها به بازیکنان ما یاد داد. سرمربی آینده تیم ملی هم باید در سطح کی‌روش باشد.
غفوری در پایان درباره اینکه جای چه کسی در استقلال خالی است، یادآور شد: خیلی از بازیکنان هستند که جای‌شان خالی است. یکی از کسانی که دوست داشتم کنارش بازی کنم مجتبی جباری بود که متأسفانه با حواشی از استقلال کنار گذاشته شد و از قدیمی‌ها هم دوست داشتم مرحوم ناصر حجازی و حسن روشن در استقلال حضور داشتند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

کدام عامل را در روند بحث‌برانگیز آماده‌سازی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ موثر می‌دانید؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __