نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
۰
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

طبق شواهد و قرائن داستان خوشه طلایی به بازی با مقاومت و استقلال اهواز ختم نمی‌شود و آنها برای رسیدن به هدف خود با تیم‌ها و بازیکنان دیگری هم ارتباط برقرار کرده‌اند که همه آنها مانند بازیکن و تیم مقاومت، مقاومتی از خود نشان نداده‌اند.

به گزارش  خبرورزشی ، تنها سه هفته تا پایان رقابت‌های لیگ دسته دوم باقی مانده است. 26 تیم در قالب دو گروه 13 تیمی به مصاف هم رفته‌اند و حالا در پایان این رقابت‌ها، جنگ بسیار حساسی برای صعود به لیگ یک به وجود آمده است. تیم‌های نخست هر گروه به‌صورت مستقیم راهی لیگ آزادگان می‌شوند و تیم‌های دوم نیز به مرحله پلی‌آف خواهند رفت. در شماره امروز بخش ورزشی روزنامه «فرهیختگان» پرده از یک تخلف بزرگ در این لیگ برداشته شده که در ادامه می خوانیم.

 درباره خوشه‌طلایی

در گروه یک اتفاقات عجیب و غریبی در حال رخ دادن است و همه داستان‌ها پیرامون یک تیم است؛ خوشه‌طلایی ساوه، تیمی که در دی ماه سال 1395 امتیاز باشگاه کارگر بنه‌گز را خریداری کرد و در لیگ سوم کار خود را شروع کرد. آنها در همان سال موفق شدند در گروه خود اول شوند و به لیگ دو صعود کنند. نماینده شهر ساوه در فصل 96-95 تا آستانه صعود به لیگ یک پیش رفت اما تساوی برابر مقاومت تهران باعث شد به جای آنها استقلال جنوب راهی لیگ آزادگان شود. با این حال این باشگاه دوباره در این فصل برای رسیدن به لیگ یک تلاش می‌کند اما گویا این تلاش، فقط در باشگاه خودشان رخ نمی‌دهد و آنها روی کمک دیگر تیم‌ها و بازیکنان رقیب هم حساب باز کرده‌اند.

 ماجراهای عجیب استقلال اهواز و خوشه‌طلایی

سه‌شنبه 16بهمن و در چارچوب هفته نوزدهم، داماش به اهواز رفت تا مقابل استقلال اهواز پیکار کند. در این مسابقه و از همان ابتدای بازی حوادث غریبی پیش آمد. سرمربی و اعضای کادر فنی استقلال از ابتدای مسابقه شروع به ایجاد حاشیه و همچنین درگیری با بازیکنان تیم حریف کردند. کاپیتان این تیم که به علت محرومیت این مسابقه را از دست داده بود با کارت یک نفر دیگر و با لباس‌شخصی روی نیمکت آمده بود و مدام فحاشی می‌کرد. این مسابقه در پایان با نتیجه مساوی بدون گل تمام شد تا داماش، رقیب اصلی خوشه طلایی در راه صعود دو امتیاز حساس را از دست بدهد. شایعه شد که مبلغ سنگینی از سوی باشگاه ساوه‌ای به تیم اهوازی داده شده بود تا آنها با قدرت به این دیدار قدم بگذارند. حتی در صفحه مجازی استقلال اهواز هم مطلبی با عنوان «بوی خیانت در اهواز» منتشر شد. مشکلات مالی به یک‌باره حل شد و انگار اتفاقات دیگری هم در راه بود. آبی‌پوشان اهوازی هفته بعد به دیدار خوشه‌طلایی رفتند. سرمربی تیم به اتفاق کاپیتان و چند مهره دیگر اصلا به ساوه سفر نکردند. تیم نصفه‌ونیمه استقلال هم با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

 سرپرست مقاومت: سال قبل هم پیشنهاد دادند

داماش فاصله خود را با خوشه‌طلایی به 4چهار امتیاز رساند. مقاومت هم بعد از باخت به تیم گیلانی در بازی رودررو دیگر شانس چندانی برای دومی نداشت. قرار بود در هفته بیست‌وسوم، تیم‌های مقاومت تهران و خوشه‌طلایی به مصاف هم بروند. یک هفته پیش از فرارسیدن مسابقه سرپرست و مسئول تدارکات تیم ساوه‌ای تلاش خود را برای برقرار کردن ارتباط با مدافع تیم مقاومت آغاز کردند. ادامه ماجرا از زبان ابراهیمی، سرپرست تیم مقاومت شنیدنی است: «ابتدا باید بگویم این حرف و حدیث‌ها و ماجراها پیرامون این تیم مربوط به امسال و این بازی نمی‌شود. به ما پیشنهادهایی به‌صورت غیرمستقیم شد تا بازی خودمان را انجام ندهیم اما قبول نکردیم. نصرالله درفشی آقای‌گل تیم خوشه‌طلایی بعد از بازی با ما که باعث شد آنها به لیگ یک صعود نکنند به تیم ما درود فرستاد و از بازی قدرتمندانه ما تعریف کرد. ما یک تیم نظامی هستیم و نظم حرف اول و آخر را در تیم ما می‌زند. دنبال مسائل تجاری و تبلیغاتی نیستیم و این تیم را دایر کردیم تا سرمایه‌های سرباز بیایند و فوتبال‌شان نابود نشود.»

وی در ادامه افزود: «اگر دقت کنید اکثر بردهای این فصل خوشه طلایی با نتیجه یک بر صفر و با ضربات پنالتی بوده است. از ابتدا تا انتها همه کارها مشکوک بوده است. با سه چهار مدیرعامل صحبت کردیم و آنها هم گویا ماجراهایی در تیم‌هایشان داشته‌اند. به نظرم این گونه تلاش‌ها ارزشی ندارد و باید روح فوتبال را سالم و پاک نگه داشت. آنها با مدافع تیم ما تماس گرفتند و به او پیشنهاد پنج سکه طلا دادند. در ازای اینکه او پنالتی بدهد و از زمین اخراج شود. بازیکن ما اما بچه شهرستانی است و سریعا به ما اصل داستان را گفت. با کمیته اخلاق و انضباطی جریان را در میان گذاشتیم. اداره آگاهی هم وارد این ماجرا شد. صدای آن شخص ضبط شده بود. نهایتا شب قبل از مسابقه هم سرپرست و تدارکات تیم خوشه طلایی دستگیر شدند اما ما بازیکن‌مان را برای بازی از دست دادیم چراکه تا آخر شب در کلانتری بود. گویا بعد از دستگیری اتفاقات دیگری هم برای آن دو فرد رخ داده بود. باشگاه‌های مس نوین و کاسپین قزوین و داماش هم مدارکی در این رابطه‌ها دارند و قرار شده تا مدارک را جمع کنیم و به کمیته اخلاق بفرستیم. البته دوستان در باشگاه خوشه طلایی گویا اعلام کرده‌اند اگر صعود هم نکنند سال بعد امتیاز یک تیم لیگ یکی را خریداری می‌کنند. به نظرم قشنگ نیست که به هر روشی به موفقیت برسیم.

 بازیکن مورد نظر مقاومت: گفتند هوای ما را داشته باش هوایت را داریم/ آگاهی و تورگ از ابتدا خبر داشتند

در ادامه به سراغ بازیکن مورد نظر مقاومت رفتیم که باعث شده بود این ماجرا برملا شود. این بازیکن که دوست نداشت فعلا نامی از او برده شود در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «ابتدا این را بگویم که وقتی پیروز قربانی به خوشه طلایی پیوست من به خاطر آقا پیروز با آنها چند جلسه‌ای را تمرین کردم اما با رفتن آقای قربانی از این تیم جدا شدم و به مقاومت آمدم. یک هفته قبل از بازی به من زنگ زدند و پیشنهاد دادند. به من گفتند که هوای ما را داشته باش تا هوایت را داشته باشیم. گفتم چگونه هوای من را دارید که اعلام کردند از خجالتت در می‌آییم و پیشنهاد سکه دادند. همان موقع با آقای روزبهانی مدیر اجرایی باشگاه مساله را در میان گذاشتم و گفتم آیا می‌شود این مساله را اثبات کرد یا بی‌خیال شویم و من به آنها جواب منفی بدهم تا همه چیز تمام شود. آقای روزبهانی با جناب تورگ در کمیته اخلاق مشورت کردند و ایشان گفتند اگر ثابت شود برای تیم خوشه طلایی جریمه در نظر گرفته می‌شود. ما هم با شنیدن این حرف جلو رفتیم.»

بازیکن مقاومت در ادامه بیان داشت: «به آنها گفتم قبول می‌کنم و قرار شد آنها به تهران بیایند تا حضوری صحبت کنیم. آقای تورگ هم جریان را با آگاهی در میان گذاشتند. در جلسه اول صحبت کردیم و قرار بر دادن پنج سکه به من شد. به آنها گفتم حتما باید سکه‌ها را قبل از بازی بگیرم. آنها مدام امروز و فردا می‌کردند و من هم پیگیر بودم و به آنها زنگ می‌زدم. نهایتا قرار شد ساعت 9 شب در میدان بهمن همدیگر را ملاقات کنیم تا آنها به من سکه بدهند و من هم با این سکه‌ها در بازی یک پنالتی اخراج بدهم. به داخل ماشین آنها رفتم و در همان زمان ماموران آگاهی آمدند و دستگیرشان کردند. حالا چند روز از این ماجرا گذشته و متاسفانه از طریق دوستانم به‌طور غیرمستقیم من را تهدید کرده‌اند.»

 در انتظار ورود کمیته اخلاق

حال باید دید کمیته اخلاق که نشان داده نسبت به برخی مسائل سرعت عمل ویژه‌ای دارد درباره این پرونده بسیار مهم و حیاتی که رسوایی به بار آورده چه عملکردی خواهد داشت. طبق شواهد و قرائن داستان خوشه طلایی به بازی با مقاومت و استقلال اهواز ختم نمی‌شود و آنها برای رسیدن به هدف خود با تیم‌ها و بازیکنان دیگری هم ارتباط برقرار کرده‌اند که همه آنها مانند بازیکن و تیم مقاومت، مقاومتی از خود نشان نداده‌اند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی