سرمربی تیم فوتبال سپاهان و داور بین‌المللی فوتبال ایران در یک برنامه رادیویی در ادامه جدال رسانه‌ای هفته اخیرشان به مناظره پرداختند.

به گزارش  خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان گفت: ما سپاهانی را تحویل گرفتیم که در ۲ سال گذشته سال خوبی نداشت. با اسناد می‌گویم که از نظر هزینه‌ای تیم پنجم لیگ هستیم. با مدیران سپاهان که صحبت می‌کردیم برنامه‌ای سه ساله داشتیم زیرا بعضی تیم‌های لیگ برتری بودجه‌شان دو برابر ماست. ما یک بازی مهم داریم و اگر ببریم دوباره به صدر برمی‌گردیم. خدا را شکر که عنایتش به ما کمک کرد. سپاهان و پدیده معادلات امروز را به هم زدند. من روز بازی با فولاد خیلی خوشحال بودم و انگار به من عیدی دادند زیرا فوتبال ما به این مکان‌های ورزشی نیاز دارد. بازیکنان ما بیش از توان‌شان در زمین تلاش می‌کنند.

همچنین قلعه‌نویی درباره برنامه "۹۰" گفت: علی رغم بعضی اختلاف‌نظرهایی که وجود درد اما این‌گونه رفتار با او را نمی‌پسندم و نبود او و برنامه "۹۰" را تسلیت می‌گویم. او بخش مهمی از رسانه ملی بود و نبودنش تأثیر بسیار زیادی در فوتبال و تلویزیون دارد.

او که در برنامه "تهران ورزشی" رادیو تهران صحبت می‌کرد درباره داوری‌های لیگ برتر اظهار کرد: شما آرشیو مصاحبه‌های من را ببینید. هیچ‌کس به اندازه من درباره مشکلات داوری صحبت نکرده است. من درباره این مشکلات، حرف می‌زنم و زمانی هم با آقای نظری صحبت کردم که در آن زمان رئیس کمیته داوران بود. به آن‌ها گفتم درصدی از فروش بلیت‌ها را به داور بدهیم. من می‌دانم که داوران ما شریف هستند و به فکر مشکلات آن‌ها هستم. مهرزاد معدنچی و نیکبخت به خاطر دلگیری‌های‌شان علیه من خاطره گفتند. من گفتم که از داوران خاطره بد دارم اما توهین نکردم. مثلاً از پنالتی هم خاطره بد دارم مثل پنالتی مهدوی‌کیا در مالزی. کاش دوستانی که حرف زدند، مطالعه می‌کردند زیرا من فقط گفتم خاطره بد دارم. آقای ترکی گفتند که با اسناد حرف می‌زنند، بیایند بگویند که اسنادشان چیست؟ من به وکیلم گفتم که مسائل حقوقی این مصاحبه را بررسی کنند.

قلعه‌نویی افزود: خاطره‌ای را بگویم که آقای کامرانی‌فر به من گفتند مشکلی بین فغانی و هواداران تراکتورسازی است که من گفتم فغانی افتخار فوتبال ایران است و بعد از نشست خبری هم از او حمایت کردم و سعی کردم فضا را به‌گونه‌ای بسازم که این کدورت برطرف شود. من نمی‌دانم چرا جامعه داوری واکنش نشان داد و این گونه برخورد کرد.

در ادامه برنامه، علیرضا فغانی روی خط آمد تا درباره جدال رسانه‌ای خود با قلعه‌نویی که در هفته اخیر رخ داد، مناظره کند. گفت‌وگوی سرمربی سپاهان و داور بین‌المللی فوتبال ایران به این شرح بود:

فغانی: شما به من توهین کردید و به من گفتید قلدر خان فوتبال ایران و من در جایگاهی نبودم که جواب شما را دهم.

قلعه‌نویی: من گفتم از ۴ تا داور خاطره بد دارم. فغانی هم ممکن است از من خاطره بد داشته باشد. خاطره بد یعنی باعث شده که قهرمانی تیمم از بین برود. این هجمه سایر داوران درست نیست.

فغانی: اگر پست اینستاگرامی داوران در حمایت از من هجمه به شماست، کارهای شما را چه می‌توان نام‌گذاری کرد؟

قلعه‌نویی: من از این ۴ تا داور خاطره بد دارم. آقای فغانی شما مصاحبه خودتان را بخوانید و ببینید که چه چیزی گفتید.

فغانی: خبرنگاران درباره پشت پرده پرسیدند و من هم گفتم درباره قلعه‌نویی حرف نمی‌زنم و فقط می‌گویم هر کسی که از پشت پرده فوتبال حرف می‌زند خودش دو دستی به فوتبال چسبیده است. همه داوران اشتباه می‌کنند. مثلاً دیدار سپاهان و نساجی پنالتی سپاهان که بیرون از محوطه بود در داخل محوطه گرفته شد.

قلعه‌نویی: آن بازی پنالتی بود و شما با بغض حرف زدید. داور یک پنالتی مقابل استقلال گرفت و برگرداند اما اعتراض نکردیم. تنها سود ما در دیدار استقلال و سپاهان بود که خالد شفیعی پنالتی کرد و دو امتیاز سود بردیم، آن‌هم اگر پنالتی گل می‌شد. اگر صحنه خطای خلیل‌زاده را می‌دیدید اخراج نمی‌کردید؟ یک بار من و شما در بین دو نیمه در ورزشگاه آزادی درباره یک بازیکن صحبت کردیم که بین خودمان بماند ولی اگر خواستید تلفنی به خود شما می‌گویم. شما که وجهه بین‌المللی دارید، خوب نیست که نگاه بالا به پایین دارید.

فغانی: من سعی می‌کنم از این نقدها استفاده کنم و نگاه بالا به پایین نداشته باشم و سعی کردم همیشه با قلعه‌نویی محترمانه صحبت کنم. به هر حال شما همیشه هجمه‌های خودتان را ایجاد می‌کنید و مصاحبه‌ها را انجام می‌دهید سپس و درباره گفتمان حرف می‌زنید. اگر بنا به خاطره گفتن باشد سنگ روی سنگ نمی‌شود.

قلعه‌نویی: در بازی النصر و تراکتورسازی یا پگاه و استقلال خاطره خوب دارم و خاطره گفتن با تهمت زدن و انگ زدن فرق دارد. من گفتم خاطره بدی دارم و خاطره‌ام این بود که باعث شد قهرمانی‌ام از دست برود. امیدوارم مردم از فوتبال لذت ببرند. قبل سال نو است، اگر کسی از حرف‌های من ناراحت شده من از او حلالیت می‌طلبم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __