نظرسنجی

به نظر شما اراده‌ای برای مبارزه با فساد در فوتبال وجود دارد؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

حسین فرکی سرمربی پیکان از سال دشواری که پشت سر گذاشته صحبت کرد.

به گزارش  خبرورزشی ، حسین فرکی با پایان همکاری مجید جلالی با پیکان در اواسط لیگ هجدهم به عرصه مربیگری بازگشت. سرمربی باتجربه نتایج مناسبی کسب کرد و به غیر از شکست مقابل استقلال تهران روند مناسبی را در این تیم پیاده کرده است. به مناسبت فرا رسیدن سال جدید با فرکی همکلام شدیم که در ادامه می‌خوانید:
*سال ۹۷ برای شما چطور گذشت؟
سال خوبی برای من نبود نوه عزیزم در این سال از بین‌مان رفت و سنگین‌تر از فکر نمی‌کنم چیزی باشد.
*از نظر اقتصادی چطور؟
خب این شرایطی بود که در کل جامعه وجود داشت دیدن این همه فشاری که روی مردم است سخت بود به خصوص اینکه خودت هم از نزدیک لمس کنی.
*شما هم در صف گوشت می‌ایستید؟
هنوز فرصتش نشده، اما یک بار به صورت تصادفی در صف گوشت قرار گرفتم. رفته بودم خرید کنم که این افتاق افتاد دوستان آشنا بودند و ما را داخل صف بردند.
*فکر می‌کنید در سال ۹۸ چه اتفاقی برای مردم می‌افتاد؟
ما هر سال می‌گوییم دریغ از پارسال امیدوارم اتفاقات خوبی برای مردم بیفتد، زیرا هر سال مردم شرایطشان سخت‌تر می‌شود البته یک مقدار آن طبیعی است آن هم به خاطر کینه‌توزی‌هایی است که نسبت به ایران وجود دارد.
*آجیل سر سفره می‌گذارید؟
به حدی می‌گذاریم خودمان استفاده کنیم، اما من خیلی به این مسائل اعتقاد ندارم به خصوص وقتی که احساس کنم خیلی‌ها برایشان شرایط سخت است و نمی‌توانند حتی مایحتاج روزانه زندگی خودشان را نیز فراهم کنند دلم طاقت نمی‌آورد.
*اگر یک روز کتاب زندگی‌تان را بنویسند دوست داری اسم ما را چه بگذارند؟
زیاد به این موضوع فکر نکردم سوال بسیار سختی بود، چون خیلی اسم‌های مختلف می‌توان پیدا کرد. تاکنون پیشنهادی هم بابت این اتفاق به من نشده است البته خیلی هم تمایل به این موضوع ندارم.
*فوتبال ما در سال ۹۷ چطور بود؟
اگر بخواهیم فوتبال را به دو بخش داخلی و ملی جدا کنیم در جام ملت‌ها نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم در فوتبال باشگاهی شرایط‌مان بد نبود. پرسپولیس توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند، اما در لیگ بازی‌هایمان خیلی فشرده بود و همین باعث شده خیلی از تیم‌ها دچار مشکل شود.
*اگر بخواهید یک دروغ ۱۳ بگویید آن چیست؟
پیکان قهرمان لیگ برتر می‌شود.
*در مورد پیکان گفتید فکر می‌کردید آنقدر شرایط‌تان در این تیم سخت باشد؟
به هر حال شرایط فوتبال همین است با توجه به اتفاقاتی که برای من افتاده بود و مدتی در فوتبال حضور نداشتم سخت بود که بخواهم دوباره به شرایط عادی باز گردم خیلی از دوستان اصرار داشتند که من مجدد برگردم کلا دوست دارم کار سخت انجام دهم پیکان هم چنین شرایطی داشت از فوتبال لذت می‌برم.
*فکر می‌کنید پیکان آخر فصل چه جایگاهی کسب کند؟
هیچ اتفاقی نمی‌افتد پیکان معمولا همیشه جایگاه‌هایی در میانه‌های جدل را کسب می‌کند ما هم سعی می‌کنیم میانه جدول را برای این تیم فراهم کنم مطمئن باشید فصل آینده نتایج بهتری را کسب خواهیم کرد.
*شما یک مربی موفق بودید، اما هیچ وقت استقلال و پرسپولیس حضور نداشتید؟
دوست داشتم این اتفاق برایم بیفتد هم از استقلال پشینهاد داشتم هم از پرسپولیس. دو سال پیش مرحوم پورحیدری به من پیشنهاد استقلال را داد، اما من به سپاهان تعهد داشتم و با توجه به اینکه قراردادم یک سال و نیم بود اخلاقی نبود از این تیم جدا شوم.
*پشیمان نیستید؟
به هر حال پشیمان نیستم، زیرا همه چیز را بر پایه قسمت می‌گذارم همانطور که گفتم من به سپاهان تعهد داشتم هیچ تضمینی هم نبود که از آنجا بروم یک شرایط بهتر برایم فراهم شود. البته این را بگویم نظر هواداران برایم خیلی مهم است و به هر تیمی بروم باید بدانم هواداران آن تیم با من کنار می‌آیند یا خیر.
*در این چند سال چه چیزی شما را خیلی اذیت کرد؟
هیچ چیزی مرا اذیت نکرد حتی زمانی که سرم را فوتبال شکست.
*به بازنشستگی در فوتبال فکر می‌کنید؟
بالاخره این یک قانون است، ولی هیچ اجباری در آن نیست احساس می‌کنم تا وقتی که بتوانم خوب کار کنم هستم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما اراده‌ای برای مبارزه با فساد در فوتبال وجود دارد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی