۰ نفر
پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

استقلال تهران که برخلاف پرسپولیس باید بافت مدیریتی خود را حفظ و در عین حال تیمش را تقویت کند- که این یعنی کوسه و ریش پهن- با زخمی که در تبریز به تنش نشست، می‌رود تا با یک تیم زخمی دیگر رو در رو شود! فولاد اهواز، که بازی خانگی اولش را به نفت آبادان باخت و حالا خود را محکوم می‌بیند که برابر استقلال تهران جبران مافات کند.

خبرورزشی/ اردشیر لارودی؛ آیا استقلال آنقدر به فولادی‌های اهواز، فرصت خواهد داد که در تهران هم بتواند نتیجه مطلوبی به‌دست آورد؟ آیا فولاد اهواز، جرأت و جربزه حمله به استقلال را، آنهم در تهران خواهد داشت؟
استراماچونی، که در گام نخست، لغزش‌های تاکتیکی چندی بروز داد، برای بار دوم از همان سوراخ، گزیده می‌شود؟ نکونام اراده‌گراتر نشان می‌دهد یا استراماچونی؟
اما همه‌چیز حول این چند نکته نخواهد چرخید! تیم استقلال، در بازی گرفتن کامل‌عیار، از بازیکنانش کاستی‌هایی نشان داد، مثلاً در بازی گرفتن از دیاباته. آیا کمبود‌های این‌چنانی باز هم اسباب زحمت خواهند شد؟
فرشید اسماعیلی باید تیغدارتر و باید مهاجم‌تر در بازی شرکت کند؛ فرشید اسماعیلی، باید حتی اصلی‌ترین مهاجم استقلال باشد که از وسط زمین در بازی تیمش، نقش‌های چندوجهی را برعهده می‌گیرد! یعنی استراماچونی، باز هم نقشی محافظه‌کارانه برای اسماعیلی در نظر می‌گیرد؟
سپاهان تیم ضعیف‌کش
در حالی‌که پرسپولیس بدل شده است به پرهیاهوترین تیم هفته و در حالی‌که پرسپولیسی‌های ریشه‌دار، چشم‌شان از این تغییر و تحولات آب نمی‌خورد، و آزموده را در حال آزمودن دوباره می‌دانند، سپاهان می‌رود تا در نقش‌جهان یک‌بار دیگر «نسق‌گیری» کند و این‌بار، ماشین‌سازی تبریز را در اصفهان مغلوب نماید! قلعه‌نویی، بازی پرفشار را ترجیح می‌دهد و در عین حال می‌خواهد از کی‌روش استنلی و خط هافبک «بازی‌گیر» و فوتبال‌بلد خود استفاده حداکثری را به‌عمل آورد! مثلث کومان، کیانی و حسینی، ترکیب دلخواه «امیر» در میانه میدان است، ولی سپاهان دو اهرم کوبنده دیگر هم دارد! دفاع کنار راست و دفاع کنار چپ! هر دو نفوذکننده و هر دو کوبنده!
قلعه‌نویی، تیمش را به ضعیف‌کشی عادت داده است! سپاهان اول حریف خود را تحلیل می‌برد، سپس حمله گازانبری خود را شکل می‌دهد! سپاهان، با تیم استقلال، یک تفاوت بارز هم دارد! سپاهان نحوه بازی گرفتن از کی‌روش استنلی و علی قربانی و حتی سجاد شهباززاده را خوب بلد شده و شگرد خود را دارد! حاجی دیاباته در استقلال جواب درست جا گرفتنش را نمی‌گیرد!
کفه دنیزلی، زور کالدرون
 پرسپولیس که تیمی دارد پرمهره و پرتحرک، این روزها، مرد اولش و بازیکن پرسروصدایش را، نه در زمین بازی که در جایگاه مخصوص می‌بیند!
محمدحسن انصاری‌فرد، هم ترابی و هم امیری و هم نوراللهی و علیپور را، تحت‌الشعاع خود قرار داده و در چنین اتمسفری پرسپولیس با تراکتوری مواجه می‌شود که یک تیم ۷۰ هزار نفره می‌تواند باشد!
سؤال کلیدی این بازی، از این قرار است:... انصاری‌فرد، برای پرسپولیس چه آورده‌ای خواهد آورد! پیکار میان دنیز و کالدرون، چگونه و به سود کدامین مربی تمام خواهد شد!
باتجربه‌های تراکتور- شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی- بیشتر به‌درد بازی فردا، در یادگار امام (ره) تبریز می‌خورند یا جوان‌های پراشت‌های تیم پرسپولیس؟ هم‌اکنون، همه می‌پرسند، از خود و از بقیه، که انصاری‌فرد، چگونه به یاری و کمک تیمش خواهد شتافت! چه‌بسا که حضور او، تمرکز و حواس مردان داخل میدان پرسپولیس را هم پرت کند!
نساجی، تیم دو شهر
 نساجی که در تهران تمرین می‌کند، فردا اولین بار در شهر خودش- قائمشهر- بازی می‌کند! نساجی با پیکان بازی دارد؛ این‌هم از عجایب فوتبال ایران است که در یک شهر تمرین می‌کنی و در یک شهر دیگر، به فاصله ۲۰۰، ۲۵۰ کیلومتری بازی می‌کنی! تعریف جدیدی از صاحب خانه بودن!
هر اندازه بازی برای پیکان و نساجی در قائمشهر دشوار نشان می‌دهد، به‌نظر می‌رسد که «شهر خودرو» برابر شاهین بوشهر، با یک تیم قوام نگرفته و پخته نشده بازی دارد! هفته دوم البته بازی‌های دیگری هم دارد، ولی مهمترینش همین است که شتابزده به ارزیابی‌اشان نشستیم!
کار ملوان زار است
 لیگ یک، پر است از حوادث غوغایی! در پایان هفته سوم، همه تیم‌ها- هر ۱۸ تیم- امتیاز از دست داده‌اند! برد و باخت در جام آزادگان نه آسان است و نه قابل پیش‌بینی!
تیم‌های بادران، آلومینیوم اراک، خوشه طلایی ساوه هر کدام هفت امتیازی‌اند! نود ارومیه، فجر سپاسی با ۶ امتیاز، «تلق- تلق» می‌کنند و پیش می‌آیند! مس رفسنجان، داماش گیلان و گل ریحان کرج، هر کدام با پنج امتیاز، فاصله خود را کم کرده‌اند!
در میان تیم‌های اسمی، ملوان از بقیه نزارتر است: سه مسابقه و فقط، دو امتیاز! در پایان بازی ملوان- داماش، انزلی‌چی‌ها، از اینکه در خانه خود نباخته‌اند شادی می‌کردند! متوجه شدید؟ ملوان تیمی بسته است (یا برایش بسته‌اند) که وقتی در خانه‌اش با داماش گیلانیان به تساوی بسنده می‌کند، اهالی فوتبالدوست انزلی، خوشحالی خود را پنهان نمی‌کنند! ملوان کارش به کجا رسیده است!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما