مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال به رای صادره درباره مسدود شدن حساب‌های این فدارسیون و سازمان لیگ توسط یک دادگاه محلی در کرمانشاه اعتراض کرد و این کار را خلاف قوانین دانست.

راهیان کرمانشاه، تمام حساب های فدراسیون فوتبال را مسدود کرد

به گزارش خبرورزشی، به تازگی حساب‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دلیل شکایت باشگاه راهیان کرمانشاه مسدود شده است. سفی الله فغان پور درباره این اتفاق توضیح داد: در فصل ۹۳ و ۹۴ و طبق مصوبه سازمان لیگ تعداد باشگاه‌های لیگ‌های برتر، دسته یک، دو و سه کم شد و لیگ‌های بیست تیمی تبدیل به ۱۸ تیم، لیگ‌های ۱۸ تیم تبدیل به ۱۶ تیم و لیگ‌های ۲۴ تیمی تبدیل به ۲۰ تیم شد. در آن سال راهیان کرمانشاه با توجه به رتبه‌ای که داشت و همچنین کم شدن تعداد تیم‌های لیگ آزادگان به لیگ دسته دو سقوط کرد.

وی ادامه داد: پس از این مدیران و مسئولان این باشگاه مدعی شدند که این سقوط باعث کم شدن ارزش مالی این باشگاه شده است و بر همین اساس به دادگاهی در کرمانشاه شکایت کردند. دادگاه نیز از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دفاعیه خواست که رئیس وقت سازمان لیگ به همراه وکیل این سازمان در دادگاه حاضر شدند و دفاعیه‌هایی نیز مطرح کردند. اساس دفاعیه سازمان لیگ بر این بود که اولا باید این شکایت در تهران و در شهری که محل اصلی استقرار سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است صورت بگیرد و همچنین کم شدن ارزش سهام باشگاه راهیان کرمانشاه را باید کارشناسان مربوطه مشخص کنند نه این که نظر مدیران این باشگاه درباره کم شدن این سهام، معتبر باشد. البته دادگاه کرمانشاه در این پرونده حق را به باشگاه کرمانشاهی داد که من فکر می‌کنم دلیل این کار دلخوشی مردم این شهر بود.

فغان‌پور اضافه کرد: دادگاه محلی صلاحیت رسیدگی به این پرونده نداشت و ما طبق قوانین جدید دوباره و به صورت مستقیم از قوه قضاییه درخواست رسیدگی به این پرونده و بازگشت احکام صادره را کردیم و این پرونده به صورت کامل در تهران و در دادگاه مربوطه یعنی فرهنگ و رسانه بررسی شود. البته با توجه به رای دادگاه کرمانشاه و تا بررسی دوباره این پرونده بخش اجرایی قوه قضاییه احکام صادره را پیاده کرده است و بر این اساس فعالا حساب‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شده است. اعتراض اصلی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به این است که ابتدا چرا یک دادگاه محلی باید به این قضیه رسیدگی کند در حالی که مراجع اصلی رسیدگی به این پرونده کمیته‌های مربوطه در فدراسیون فوتبال و دادگاه فرهنگ و رسانه است. همچنین دلیل دوم اعتراض ما صدور احکام بر اساس میل مدیران باشگاه کرمانشاهی است و هیچ کارشناسی درباره کم شدن یا ثابت ماندن ارزش باشگاه راهیان کرمانشاه نظر نداده است. ما هم منتظریم این پرونده در قوه قضاییه روی روال بررسی بیفتد تا هر چه زودتر حساب‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باز شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

به یاد دیگو مارادونا

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین