نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

باشگاه پرسپولیس معتقد است سرمربی سابق این تیم نمی‌تواند روی پول سال دومش ادعایی داشته باشد.

به گزارش خبرورزشی، پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس و اخراج او از الاهلی عربستان پس از ۲ ماه حضور روی نیمکت این تیم، نقل قولی از این مربی منتشر شد که برانکو در آن گفته بود بابت مطالباتم از پرسپولیس شکایت نمی‌کنم، اما تخفیفی هم نمی‌دهم.
در این مورد، اما مسئله‌ای مهم مطرح است که باشگاه پرسپولیس روی آن تاکید ویژه‌ای دارد. باشگاه معتقد است برانکو بابت فصل گذشته می‌تواند پولش را به صورت کامل دریافت کند، اما بابت سال دوم نمی‌تواند ادعایی داشته باشد چراکه پیش از این در توافقی به صورت کتبی بین باشگاه و برانکو مقرر شده اگر این مربی تا ۱۸ ژوئن پولش را نگیرد می‌تواند ادعای پول سال دوم خود را هم داشته باشد.
این در شرایطی است که برانکو در تاریخ ۱۶ ژوئن ایران قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرد. با این شرایط حتی اگر مرد کروات شکایتی هم بابت پول سال دومش داشته باشد قطعا به جایی نمی‌رسد و همه چیز به نفع پرسپولیس است.
نکته جالب اینکه در همان تاریخ باشگاه پرسپولیس تائیدیه خزانه را داشت که به صورت ارزی و نقد، پول برانکو را پرداخت کند، و پول نقد هم موجود بود، اما این مربی از کشور خارج شد و دیگر هم برنگشت.
در مورد پرداخت پول به خارجی‌ها، چون ایران تحریم است هیچ گردش بین‌المللی مالی صورت نمی‌گیرد و تمام معامله‌ها باید به صورت نقدی صورت بگیرد. نمونه این مسئله در داستان پروپیچ و استقلال است. در این پرونده فیفا موافقت خود را برای پرداخت پول او اعلام کرد، اما، چون یک طرف معامله ایران است و تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفته، این معامله نمی‌تواند به صورت بانکی انجام شود و فیفا نتوانسته پول پروپیچ را پرداخت کند. با این شرایط پرسپولیس اصلا نمی‌توانست در آن زمان پول برانکو را به صورت بانکی جابجا کند.
بعد از فسخ قرارداد برانکو، پول این مربی در صندوق امانات بانک بود که بعد از این مسائل، مقداری از آن خرج تیم شده و بخشی هم باقی مانده که باید به برانکو پرداخت شود. در نهایت در خصوص پرونده طلب برانکو از باشگاه پرسپولیس باید دید چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی