۰
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

رای سوپر جام امروز به نفع پرسپولیس صادر شد تا استقلال به جز از دست دادن نتیجه‌ای که پیشتر هم با رای فدراسیون آن را از دست داده بود حالا مجبور به پرداخت جریمه نیز باشد.

هزینه دادرسی دادگاه CAS به‌عهده استقلالی‌ها

به گزارش خبرورزشی، تیم فوتبال استقلال به دلیل حاضر نشدن برای برگزاری بازی سوپر جام پیش از شروع فصل گذشته با رای کمیته انضباطی از سوی فدارسیون فوتبال با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد، اما علی خطیر به عنوان معاون سابق باشگاه و امیرحسین فتحی در اولین وعده مدیریتی خود از این رای به دادگاه CAS شکایت کردند تا بتوانند نتیجه این بازی را تغییر بدهند و در واقع این بازی در تاریخ دیگری برگزار شود.

اما امروز دادگاه عالی ورزش بعد از گذشت حدود یک سال و نیم رای این پرونده را به نفع پرسپولیس اعلام کرد و بنابرآنچه در سایت باشگاه پرسپولیس اعلام شده نتیجه این بازی ۳-۰ به سود این تیم شده است.

آنچه در رایی امروز دادگاه CAS منتشر کرده، هنوز رسما اعلام نشده جریمه‌ای است که باشگاه استقلال باید آن را پرداخت کند. در رای ابتدایی فدراسیون فوتبال، آبی‌ها باید ۵۰ میلیون به عنوان خسارت حاضر نشدن در دربی پرداخت می‌کردند که این حکم از سوی دادگاه CAS رد شده است. همچنین پرسپولیس هم در شکایت خود از استقلال ادعای خسارت برگزار نشدن این بازی را کرده بود که این شکایت هم رای مثبت دادگاه عالی ورزش را به همراه ندارد.

اما با توجه به رای دادگاه CAS استقلال باید ۸۰ درصد هزینه دادرسی طولانی این دادگاه را پرداخت کند (هرچند فعلا از ذکر مبلغ جریمه خودداری شده و اعلام شده مبلغی که آبی‌ها باید پرداخت کنند متعاقبا اعلام می‌شود).

این رای که از سوی دادگاه عالی ورزش منتشر شده است یک سوال مهم را برای هواداران این تیم ایجاد می‌کند و آن هم این است که آیا چنین پرونده‌ای ارزش جنجال و البته هزینه‌ای که برای آن انجام شد را داشت یا نه و اگر باشگاه به این رای اعتراض نمی‌کرد چه اتفاق مهمی رخ می‌داد؟

به نظر می‌رسد رویه حکومت اذهان هواداری در مدیریت باشگاهی باعث چنین خسارتی به باشگاه استقلال شده است چرا که باتوجه به گزارش‌ها سخت می‌شد به پیروزی استقلال در این پرونده امیدوار بود. درعین حال این شکست تلاش حقوقی باشگاه استقلال و پروژه‌ای بود که از سوی مدیر ورزشی سابق استقلال پیگیری می‌شد و باخت در آن دوباره باعث بروز انتقاداتی تند از مدیریت باشگاه استقلال شده که بعد از برد گل گهر روز‌های آرامی را پشت سر می‌گذاشت.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی