نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

در ایتالیا استفانو پیولی را «آقای نرمال» خطاب می‌کنند و ۳ صفت را برای توصیف او به کار می‌برند؛ باسواد، محترم، ساده. با همین سلاح‌ها، او حالا به عنوان مربی میلان انتخاب شده است.

خبرورزشی/ فرخ حسابی؛ میلان بالاخره تصمیمش را گرفت. مارکو جامپائولو دیگر سرمربی روسونری نیست و از این تیم اخراج شد. یک شروع ناامیدکننده همراه با نتایج فاجعه بار و عملکرد ضعیف، منجر به این شد که میلانی‌ها خیلی زود قید سرمربی خود را بزنند و به سراغ یک چهره جدید بروند؛ استفانو پیولی.

روزنامه‌های ایتالیایی از دوشنبه شب اخبار مربوط به اخراج جامپائولو را نوشتند و گزینه‌هایی را به عنوان جانشین او معرفی کردند که مهمترین آن‌ها اسپالتی و پیولی بودند، دو مربی‌ای که هر دو سابقه مربیگری در اینتر را دارند. روزنامه گاتزتا‌دلوسپورت با قاطعیت اسم پیولی را به عنون مربی سرمربی جدید میلان معرفی کرد.

استفانو پیولی در نوامبر ۲۱۰۶ هدایت اینتر را برعهد گرفت. او آن زمان در نیویورک بود که مدیران اینتر با او تماس گرفتند و گفتند تو را به عنوان جانشین دی بوئر در اینتر انتخاب کرده‌ایم. گزینه‌های دیگری مثل جانفرانکو زولا و مارسلینو هم آن زمان کاندیدای حضور در اینتر بودند، اما مالکان چینی در نهایت پیولی را انتخاب کردند، به یک دلیل مشخص؛ صداقت و شفافیت در رفتار و کلام این مربی.

آقای نرمال
در ایتالیا او را «آقای نرمال» خطاب می‌کنند و ۳ صفت را برای توصیف او به کار می‌برند؛ باسواد، محترم، ساده. با همین سلاح‌ها، او حالا به عنوان مربی میلان انتخاب شده است. این بار با اسپالتی در رقابت بود. دو انتخاب عجیب از سوی میلانی‌ها. اسپالتی با شخصیتی آتشین و پرخاشگر می‌توانست دوباره حرارت را به تنور سرد میلان برگرداند. او کسی است که عطش انتقام گرفتن از اینتر را دارد. ضمن اینکه کارنامه او در عملکرد با اودینزه، رم، زنیت و اینتر خوب بوده و همه این تیم‌ها را ارتقا داده است. شخصیت او کاملاً برخلاف شخصیت معمولاً آرام پیولی است.

رقیب اسپالتی
مدیران میلان یا بهتر است بگوییم پائولو مالدینی و زوونیمیر بوبان که تصمیم گیرندگان اصلی در انتخاب مربی برای میلان هستند، به این نتیجه رسیدند که حاشیه‌های فراوان اسپالتی مانع از این است که او در شرایط فعلی بتواند به میلان کمک کند و در نتیجه هر دو به توافق کامل رسیدند که عقلانیت و آرامش «آقای نرمال» در این اوضاع بیشتر به نفع روسونری خواهد بود.

فوتبال زیبا
پیولی کارنامه‌ای طولانی در هدایت تیم‌های مختلف دارد و تقریباً همیشه چمدان به دست است. میلان سیزدهمین تیمی است که او روی نیمکتش خواهد نشست. او در طول این دوران نشان داده که بلد است فوتبال خوب و زیبا را به تیم‌هایش آموزش بدهد، چیزی که شیاطین سرخ میلان در حال حاضر به آن نیاز دارند. لاتزیو در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ که با هدایت پیولی سوم شد و بعد از هشت سال مجوز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد، نمونه خوبی برای این مورد بود.

سختگیر
لقب آقای نرمال به این معنی نیست که او همیشه آرام است و شخصیت مستحکمی ندارد. اتفاقاً او کاراکتری کاملاً خاص دارد و مربی بسیار سختگیری به شمار می‌رود. لقبی که در دوران بازیگری اش هم داشت. تراپاتونی زمانی که مربی او در یووه بود گفته بود: «تو ۱۹ سال داری، اما مثل آدم‌های ۳۰ ساله رفتار می‌کنی.» پلاتینی در تمرینات یوونتوس وقتی نتوانست پیولی را دریبل بزند، ضربه‌ای به صورت او زد. روبرتو باجو در فیورنتینا هم به شدت از بازی محکم او کلافه شده بود.

همانی که میلان می‌خواهد؟
پیولی طرفداران زیادی بین کارشناسان فوتبالی ایتالیا دارد. می‌گویند همه مربیان باید مثل او باشد؛ با ایده‌های شفاف در مواقع سخت، و بدون هراس از مواجهه با مشکلات. این دقیقاً همان چیز‌هایی است که میلان از پیولی انتظار دارد. خود پیولی در یکی از مصاحبه‌های گذشته خود گفته «مهاجمان من همیشه گلزن بوده‌اند مثل پلیسیر، بوکی، دی وایو، کلوزه، ایکاردی، جیلاردینو و...». پیانتک مهاجم فعلی میلان هم باید به این فهرست اضافه شود. در فیورنتینا، پیولی از آنتونیونی یکی از اسطوره‌های باشگاه خواست که به رختکن تیم بیاید و در مورد ارزش پیراهن تیم فیورنتینا برای بازیکنان صحبت کند. او می‌تواند این کار را در میلان با مالدینی و بوبان انجام دهد. زمانی که او مربی اینتر شد این تیم ۹ امتیاز با کسب سهمیه لیگ قهرمانان فاصله داشت. با آمدن پیولی روند امتیاز گیری این تیم از ۱/۲۷ امتیاز در زمان دی بوئر به ۲/۱۶ رسید و تیم توانست به سهمیه لیگ قهرمانان برسد. این هم همان چیزی است که میلان در شرایط فعلی از پیولی می‌خواهد. میلان نمی‌خواهد با آقای نرمال به یک تیم نرمال تبدیل شود، بلکه حرکت سریع به سوی پیشرفت را از این مربی می‌خواهد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی