نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

برای تیم امید و برای فوتبال ایران بهترین اتفاق این بود که بعد از کناره‌گیری فرهاد از تیم امید، پرونده همکاری مجیدی و فدراسیون بدون درگیری بسته شود، اما طبق عادت یک جنجال جدید رقم خورد.

به گزارش خبرورزشی، از همان روزی که فرهاد از دخالت کمیته فنی پرده برداشت، معلوم بود این قصه بدون جنجال تمام نخواهد شد.
مهدی تاج خیلی تلاش کرد فرهاد و استیلی را به‌هم نزدیک کند و دو طرف را کنار هم بالای سر تیم امید نگه دارد، اما در حالی‌که استیلی پذیرفته بود با تصمیم تاج کنار بیاید، فرهاد با یک پیام اینستاگرامی از همکاری با تیم امید انصراف داد و در ادامه جلسه خصوصی تاج و مجیدی هم بی‌نتیجه بود و کمیته فنی در نهایت از استیلی خواست به این دلیل که فرصت زیادی تا بازی‌های انتخابی المپیک نمانده و انتخاب سرمربی جدید منطقی نیست، خودش با حفظ سمت، سرمربی تیم امید شود.
اما درست همان روزی که استیلی با همکاری شاهرودی و امامی‌فر، تمرین امید‌ها را زیر نظر گرفت، مسیر تازه‌ای جلوی پای امید‌ها باز شد؛ مسیر جنجال...
حمید استیلی به تلویزیون رفت و در برنامه میثاقی درباره تیم امید حرف زد. او با احترام به شخصیت حقوقی فرهاد مجیدی، درباره سرمربی مستعفی تیم امید گفت: «به اندازه توانش برای تیم زحمت کشید، اما بعد از پایان حرف‌های استیلی، فرهاد روی خط آمد و کمیته فنی و استیلی و ساکت و تاج را به توپ بست. فرهاد که دو هفته پیش گفته بود: «تاج بهترین مدیری است که در تاریخ حضورم در فوتبال دیدم»، این بار مدعی شد: «تاج در تیم امید ضعیف عمل کرد!» احتمالاً فرهاد توقع داشت رئیس فدراسیون، کمیته فنی فدراسیون را منحل و مدیرفنی تیم را هم برکنار کند.
بعد از حرف‌های مجیدی، استیلی دوباره روی خط آمد و گلایه کرد چرا فرهاد حقایق را وارونه جلوه داده است. اکبر محمدی هم که از سوی فرهاد به دخالت، بی‌سوادی و... متهم شده بود، روی خط برنامه فوتبال برتر افشا کرد فرهاد می‌خواست برادرش فرزاد را به‌عنوان دستیار کنار خودش داشته باشد.
جنجال امید با اتمام برنامه دوشنبه‌شب فوتبال برتر به پایان نرسید و همچنان ادامه پیدا کرد. این‌بار نمازی، محصص و دیگران هم وارد بحث شدند و درباره ادعا‌های مجیدی و استیلی حرف زدند.
فرهاد، استیلی را به دخالت در کارش متهم کرده است، اما محمد حبیبی، مربی دروازه‌بانان تیم امید به ساکت گفته: «خود مجیدی از استیلی خواست در جلسه آنالیز شرکت کند و برای امید‌ها حرف بزند.» این حرف را نمازی هم به زبان آورد: «من دخالتی از استیلی ندیدم.» همچنین دو نفر از بازیکنان تیم امید هم به فدراسیون گفته‌اند: «استیلی قبل از بازی با ازبکستان دو توصیه اخلاقی به بچه‌ها کرد و بعد مجیدی از او خواست درباره مسائل فنی هم حرف بزند.»
حمید استیلی هم می‌گوید: «من هیچ دخالتی در مسائل فنی نکردم، من فقط مدیر فنی بودم و نقش نظارتی داشتم. فرهاد از روز اول می‌دانست سمت من مدیر فنی تیم است، نه سرپرست. در ازبکستان هم مجیدی از من خواست برای بچه‌ها صحبت کنم.»
دعوای تیم امید ادامه دارد و این وسط بازنده تیم امید است که زمان را از دست می‌دهد. کاش پرونده این جنجال بسته می‌شد. کارشناسان پاسخ می‌دهند
داستان اختلاف استیلی و مجیدی چیست؟
محمدی: مجیدی از استیلی راهنمایی خواسته بود
اکبر محمدی، عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: فرهاد دوست داشت برادرش فرزاد مربی تیم امید باشد و اصلاً مربیان ایرانی را قبول نداشت ما هم از او خواستیم از معینی و محصص مشورت بگیرد. من شاهد بودم خود فرهاد از استیلی راهنمایی خواست و حتی در یکی از جلسه‌ها گفت تجربه ندارم و به من کمک کنید، اما حالا ما را متهم به دخالت می‌کند. وظیفه کمیته فنی کاملاً مشخص است.
نمازی: ندیدم استیلی در کار فرهاد دخالت کند
امید نمازی که فقط چند روز در کادر فنی تیم امید حضور داشت، می‌گوید: برای همکاری با تیم امید با خود مجیدی حرف زدم و نمی‌دانم چرا می‌گویند نمازی دستیار تحمیلی بود. بعد از صحبت‌های اولیه با محصص و استیلی، تلفنی با خود مجیدی حرف زدم و فرهاد دعوتم کرد در اردوی ازبسکتان حضور داشته باشم. در آن چند روزی که من در ازبکستان بودم ندیدم استیلی در کار مجیدی دخالت کند.
حبیبی: فرهاد به استیلی گفت حرف بزند
محمد حبیبی، در اردوی ازبکستان به عنوان مربی دروازه‌بانان تیم ملی حضور داشت. حبیبی گفت: قبل از بازی دوم با ازبکستان، استیلی به‌عنوان مدیر تیم، دو مورد اخلاقی را به ملی‌پوشان امید توضیح داد و خود فرهاد در حضور تمام بازیکنان از استیلی خواست در مورد مسائل فنی هم صحبت کند و تجربه‌اش را به تیم انتقال بدهد. من کاری که معنی دخالت بدهد از استیلی ندیدم.
عابدینی: برداشتن فرهاد هم اشتباه بود
امیر عابدینی، اما ساکت را مقصر اصلی دعوای مجیدی و استیلی می‌داند: ۹۰ درصد افرادی که از فدراسیون رفتند به‌خاطر ساکت و دخالت‌هایش رفتند. هر جا ساکت حضور دارد، همین مسائل هم هست. اگر انتخاب مجیدی را اشتباه اول کمیته فنی بدانیم، آقایان با برداشتن فرهاد مرتکب اشتباه دوم شدند. فرهاد مجیدی آدم باهوشی است و می‌داند چه می‌کند، موانع زیادی بر سر راه امیدهاست.
مرفاوی: همان بهتر که استیلی سرمربی باشد
صمد مرفاوی درباره اتفاقات تیم امید دیدگاه جالبی دارد و می‌گوید: فرهاد تجربه بالایی در فوتبال دارد و حتماً شرایط را سخت دیده که از تیم امید جدا شده است، اما اعتقاد دارم انتخاب استیلی بهترین تصمیم بود. استیلی از لحاظ فنی، خودش سرمربی بوده و همان بهتر که در تیم امید هم سرمربی باشد تا اینکه به‌عنوان مدیر فنی فعالیت کند و بخواهد نظرش را به سرمربی انتقال بدهد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی