نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

هافبک استقلال می‌گوید این تیم نیاز به یک بازیکن بزرگتر را در خود حس نمی‌کند.

به گزارش خبرورزشی، فرشید اسماعیلی هافبک تکنیکی و خلاق استقلال این روز‌ها در عین جوانی یکی از بازیکنان تاثیرگذار آبی‌پوشان در زمین است. او که در این فصل بهترین روز‌های فوتبالی‌اش را سپری می‌کند در گفتگو با روزنامه گل حرف‌های جالبی زده که در ادامه می‌خوانید:
شرایط استقلال این روز‌ها بهتر از قبل شده است؟
خدا را شکر توانستیم به روز‌های خوب‌مان بازگردیم. در چند بازی اخیر نتایج خوبی کسب کردیم و تا حدودی هواداران را راضی کرده ایم. البته هنوز این استقلال صددرصد کامل نشده است و برای رسیدن به یک تیم مدعی نیاز به زمان دارد. تمام تلاش ما این است که این اتفاق هرچه زودتر رخ بدهد.
عملکرد خودت هم این روز‌ها بهتر از قبل است.
در این مورد باید بگویم برای امسال خیلی انگیزه دارم و می‌خواهم بازی‌های خوبی ارائه دهم. بله... باید خیلی چیز‌ها را ثابت کنم و به همین دلیل خیلی از زمان‌ها خودم هم تمرینات اختصاصی دارم. تمام تلاش من این است که در موفقیت امسال استقلال نقش داشته باشم. شما هم به من لطف دارید و دوست دارم با ارائه بازی‌های خوب به تیم ملی دعوت شوم.
فکر می‌کنی بتوانی به تیم ملی دعوت شوی؟
ویلموتس نشان داد که به لیگ ایران خیلی اهمیت می‌دهد و خیلی از بازیکنان را به تیم ملی دعوت کرده است. خیلی از آن‌ها هم فیکس بازی می‌کنند و این باعث می‌شود خیلی از بازیکنان با انگیزه بیشتر در بازی‌ها ظاهر شوند. هر وقت ما بازی داریم یک نماینده از تیم ملی در بازی‌های ما حضور دارد و این خیلی خوب است.
این روز‌ها لیگ خیلی فشرده برگزار می‌شود.
واقعا نمی‌دانم چه کسی برنامه لیگ را نوشته است. شما بیایید یک بار امکانات باشگاه‌ها را ببینید آن وقت گریه تان می‌گیرد. به جای اینکه ده روز ده روز بازی‌ها را برگزار کنید، تاریخ بازی‌ها را عوض می‌کنید و ۵ روز، ۵ روز برگزار می‌کنید. ما امکاناتی نداریم و این باعث می‌شود که کیفیت بازیکن پایین بیاید. ما ۱۲۰ دقیقه مقابل فجرسپاسی بازی کردیم و آن را باید در نظر بگیرید که ممکن است بازی‌های حذفی ما به وقت اضافه کشیده شود. با این اتفاق هم فجر نابود شد که باید در کرمان مقابل مس بازی کند و هم ما که مقابل یک تیم خوب مثل سایپا بازی کردیم.
در مورد فجر صحبت کردی. از باخت این تیم ناراحت شدی؟
فجر تیم سابق من است و یکی از آرزوهایم این بود که مقابل این تیم بازی کنم که این اتفاق افتاد. الان در حال حاضر موفقیت استقلال برایم مهم است، اما یک صحبتی با مسئولان استان فارس دارم. فجر در این بازی خیلی خوب ظاهر شد و منظم بازی می‌کرد. تیمی که در آزادی نترس بازی کرد و حتی جلوی ما خیلی خوب به یکدیگر پاس می‌دادند. فکر می‌کنم مسئولان استان فارس خواب هستند. به خصوص که الان زمستان است و در خواب زمستانی فرو رفته اند. امیدوارم آن‌ها بیدار شوند، چون این تیم به راحتی می‌تواند به لیگ برتر صعود کند، اما متاسفانه حمایت نمی‌شود.
این روز‌ها مرتضی تبریزی هم شرایط خوبی ندارد؟
امیدوارم شرایط مرتضی خوب شود، چون همه به او کمک می‌کنیم که همان تبریزی همیشگی شود. مرتضی کمی تحت فشار است و قطعا اگر پایش به گلزنی باز شود او می‌تواند گل‌های بعدی را هم به ثمر برساند.
یک سوال تکراری... این روز‌ها همه می‌گویند استقلال بزرگتر ندارد.
من نمی‌دانم منظور از بزرگتر چیست؟ تیم اینقدر تغییر داشته است و آن‌هایی که فوتبالی باشند این را می‌فهمند که این همه تغییر چه معنایی دارد؟ تیم ما در حال شکل گیری است و مثل این می‌ماند که من با شما هم اتاقی شوم و می‌دانم که شما از چه چیزی خوشتان می‌آید و چه موقع نه... بازیکن داخل زمین هم همین طور است و باید بازی کند، هماهنگ شود و تجربه کسب کند تا تیم به موفقیت برسد. الان هم تیم روند روبه رشد خودش را پیدا کرده و مطمئن باشید از این هم بهتر خواهد شد.
بعد از بازی مقابل پرسپولیس در یک پست اینستاگرامی از علی کریمی که در این بازی پنالتی خراب کرده بود، حمایت کردی. علت خاصی داشت؟
شرایط خیلی بدی است. به نظر من هوادار وقتی یک بازیکن به مشکل می‌خورد باید آن موقع به او کمک کند. زمانی که گل می‌زد همه به به و چه چه می‌کنند آن زیاد مهم نیست. الان مرتضی تبریزی هم همین شرایط را دارد؛ باید حمایت شود تا برگردد، زیرا خود بازیکن بیشتر از هر کس دیگری تحت فشار است.
در مراسم افتتاحیه رستوران خسرو حیدری، علیرضا بیرانوند با شما یک شوخی کرد. از او دلخور شدی؟
ما با هم رفیق هستیم و علیرضا یکی از دوستان خوب من است. ما در زمین با یکدیگر رقیب هستیم در بیرون از زمین با هم رفاقت داریم.
این روز‌ها هواداران استقلال استقبال خوبی از بازی‌های شما نمی‌کنند.
ما در شش هفته ابتدایی خوب نتیجه نگرفتیم و این باعث شد هواداران کمتر به ورزشگاه بیایند. یک مساله را می‌خواهم به هواداران استقلال بگویم. بازی با گل گهر سیرجان که تماشاگر نداشتیم، بدترین بازی زندگی فوتبالی ام بود. این را جدی می‌گویم و اگر هواداران نیایند فوتبال به هیچ دردی نمی‌خورد. ۵۰ درصد بازی فوتبال تماشاگر است و از آن‌ها خواهش می‌کنم تیم را تشویق کنند و مواظب باشند که علیه کسی هم شعار ندهند تا خدای ناکرده دوباره محروم نشویم.
همشهری‌ات داریوش هم دچار مصدومیت شدید شد.
از این اتفاق خیلی ناراحت شدم. داریوش علاوه بر اینکه همشهری من است جزو دوستان صمیمی من نیز می‌باشد. با بیشتر اوقات را با یکدیگر هستیم. مصدومیت برای هر بازیکن پیش می‌آید و جزو اتفاقات فوتبال است. امیدوارم با اراده‌ای که در داریوش هست، شرایط خوب خودش را پیدا کند و دوباره او را در میادین فوتبال ببینیم.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی