سه مهاجم بزرگ این فصل در فوتبال اروپا درخشیده‌اند؛ روبرت لواندوفسکی، لیونل مسی و کریم بنزما.

به گزارش خبرورزشی، رقابت‌های باشگاهی در سطح اروپا این روز‌ها در حال پیگیری است و تیم‌های مدعی یکی پس از دیگری از سد رقبای‌شان عبور می‌کنند. در این بین، اما جدال برای رسیدن به عنوان آقای گلی در ۵ لیگ معتبر اروپایی بین مهاجمان جان تازه‌ای گرفته است. در آلمان که تکلیف تقریباً از همین حالا مشخص است و روبرت لواندوفسکی یکی پس از دیگری دروازه‌ها را فتح می‌کند. در لالیگا هم، اما لیونل مسی موتورش روشن شده و حالا به یک قدمی آقای گلی در لیگ اسپانیا رسیده است. او در این مسیر حالا یک رقیب از تیم دشمن دیرینه یعنی رئال‌مادرید دارد: کریم بنزما. البته که مسی و بن‌زما تنها گلزنان برتر اروپایی در این فصل نیستند و اختلاف زیادی با ایموبیله در لاتزیو، ورنر در لایپزیش و استرلینگ و آگوئرو در من‌سیتی دارند ولی همین که جدال مطرحی در اسپانیا به راه انداخته‌اند به جذابیت‌های لیگ اضافه کرده‌اند.

آقای هت‌تریک؟
در اسپانیا لیونل مسی یک تنه بارسلونا را جلو می‌برد؛ این تیم که در لیگ قهرمانان اروپا تساوی ناامیدکننده‌ای برابر اسلاویاپراگ گرفته بود به شدت تحت فشار بود؛ بیشتر از همه، اما این ارنستو والورده بود که برای نتیجه نگرفتن بارسلونا در کانون توجه قرار گرفته بود. والورده، اما مثل همیشه می‌تواند مدیون لیونل مسی باشد چراکه فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا در دیدار شنبه‌شب تیمش برابر سلتا به تنهایی سه گل از برتری ۴ بر یک بارسا برابر رقیب را زد تا والورده نفس راحتی بکشد. درباره گل‌های لئو نکته مهم اینکه هر سه تایش روی ضربه آزاد زده شده؛ یکی از روی نقطه پنالتی و دو تا از روی ضربات ایستگاهی پشت محوطه جریمه. لئو یک‌بار دیگر در لالیگا هت‌تریک کرد تا حالا برای سی و چهارمین بار توانسته باشد در لالیگا در یک بازی سه گل بزند. معنی اش می‌شود اینکه از این حیث با رکورد کریس رونالدو برابری کرد. این دو بیشترین تعداد هت‌تریک در لالیگا را دارند و حالا که کریس از اسپانیا رفته مسی می‌تواند با یک هت‌تریک دیگر این رکورد را به نام خودش کند. هت‌تریک مسی، اما در جدول رده‌بندی گلزنان هم او را ۸ گله کرد تا همین حالا برای رسیدن به عنوان ال‌پیچیچی مقطعی فصل فقط یک گل کم داشته باشد. او پشت‌سر کریم بن‌زما ۹ گله ایستاده است. البته ذکر این موضوع ضروری است که لئو ۴ بازی ابتدایی فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده و می‌توانست رکوردش از این هم بهتر باشد. آمار، اما می‌گوید لئو در این فصل ۱۱ بار برای بارسلونا تا به اینجا به میدان رفته که توانسته ۹ گل بزند. ۸ گل او در لالیگا زده شده و یک گل هم در لیگ قهرمانان اروپا. مسی ۲ تا از این ۹ گل را از روی نقطه پنالتی زده است. با ضرب و تقسیم بازی‌ها و تعداد گل‌هایش می‌شود به این نتیجه رسید که او به طور میانگین هر ۹۳ دقیقه یک‌بار برای بارسلونا در این فصل گلزنی کرده است یعنی میانگین ۸۲ صدم گل در هر بازی.

کریم برای فراموشی کریس؟
در جبهه مقابل یعنی رئال‌ مادرید هم به نظر می‌رسد همه چیز روی غلتک افتاده است. بعد از درخشش خیره‌کننده این تیم در لیگ قهرمانان اروپا و ۶ تایی کردن گالاتاسرای، رئال‌مادرید دوباره موفق شد یک بازی پرگل را ثبت کند. این بار شاگردان زیدان در رقابت‌های لالیگا به مصاف ایبار رفتند و ۴ بر صفر برنده از زمین مسابقه بیرون آمدند. دو گل از این تعداد گل را کریم بن‌زما زد تا نشان دهد می‌خواهد هر طور شده جای خالی کریس رونالدو در خط حمله رئال را پاک کند. کریم که در بازی برابر گالا هم دبل کرده بود در عرض یک هفته موفق به انجام دو دبل شد؛ یکی در لیگ و دیگری در لیگ قهرمانان اروپا. او که حالا تعداد گل‌های زده اش در لالیگا را به عدد ۹ رسانده و فعلاً برترین گلزن لیگ هم محسوب می‌شود در این فصل برای دومین بار است که می‌تواند در لیگ دبل کند. البته رکورد مهمتر مربوط به مجموع گل‌های زده این بازیکن فرانسوی است. او با همین دبل برابر ایبار تعداد کل گل‌های زده اش برای رئال‌مادرید را به ۱۵۷ رساند و بالاتر از فرانس پوشکاش افسانه‌ای تبدیل به ششمین گلزن برتر تاریخ رئال‌مادرید شد. بن‌زما، اما در این مقطع فصل در مجموع گل‌های بیشتری نسبت به مسی زده است. او ۱۵ بار برای رئال‌مادرید به میدان رفته و ۱۱ بار گل زده است. ۹ گل در لالیگا و دو تا در لیگ قهرمانان اروپا. از مجموع این گل‌ها دو تایش از روی نقطه پنالتی زده شده است. میانگین گل‌های زده اش در هر بازی، اما از مسی ضعیف‌تر است، چون او به‌طور میانگین هر ۱۱۹ دقیقه یک‌بار برای رئال گلزنی کرده؛ یعنی ۷۳ صدم گل در هر بازی.

لوا ویرانگر!
مرز‌های جدیدی از گلزنی در بوندس‌لیگا در حال نوردیده شدن است! روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی بایرن‌مونیخ در این فصل در همه بازی‌هایی که به میدان رفته به هیچ رقیبی رحم نکرده است. او در بازی‌های این هفته بوندس‌لیگا هم برابر تیم سابقش یعنی دورتموند بی‌رحم ظاهر شد و در برتری ۴ بر صفر بایرن موفق شد دبل کند! او با زدن ۱۶ گل در بوندس‌لیگا آن‌هم بعد از ۱۱ بازی (!) رکورددار شده است. در واقع روبرت تنها بازیکن تاریخ بوندس‌لیگاست که توانسته در هر ۱۱ بازی نخست این لیگ گلزنی کند. او تا همین جای فصل برای پنجمین بار توانسته دبل کند و دوتا دوتا به رقبایش بزند. آمار کلی او، اما وحشتاک‌تر از چیزی است که تصور می‌شود؛ روبرت که بخت اصلی برای بردن کفش طلای اروپا را دارد در جدول رده‌بندی برترین گلزنان این فصل اروپا هم با ۲۳ گل (!) یکه‌تاز است. در واقع او در این فصل ۱۸ بار برای بایرن‌مونیخ به میدان رفته و توانسته ۲۳ گل بزند. ۱۶ تا از این گل‌هایش در بوندس‌لیگا و ۷ تا را در سایر رقابت‌ها زده است. او به طور میانگین هر ۶۷ دقیقه یک‌بار برای بایرن در این فصل گلزنی کرده که به خوبی شم بالایش را نشان می‌دهد. روبرت به‌طور میانگین در هر بازی تا به اینجای فصل توانسته 1/28 گل برای بایرن بزند!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین