محمدحسن انصاری‌فرد روز ۵ شهریور به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس منصوب شد، اما او باشگاه آرام و بی‌حاشیه‌ای را در اختیار نگرفت.

به گزارش خبرورزشی، باشگاه در اوج مشکلات مالی، بحران‌های مدیریتی، شکایت‌های پیچیده و سنگین و فشار‌های فنی حاصل از تغییرات تاکتیکی به انصاری‌فرد سپرده شد و به همین علت طی این ماه‌ها شاهد بیشترین اخبار تلخ ممکن اطراف پرسپولیس بودیم. از مشکلات عادی گرفته تا نامه‌هایی که به باشگاه می‌رسد و هر کدامش می‌تواند باشگاه را دچار بحران و تشنج‌های بیشتری کند. برای بررسی این حجم از فشار، نگاهی به ۵ چالش اساسی پرسپولیس داشتیم.
شکایت کروات‌ها
برانکو برای پرسپولیس ۳ قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی در لیگ، ۳ سوپرجام (که در بازی فینال اصلاً به میدان نرفت!) و یک نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد و یک رنسانس در پرسپولیس رقم زد. اتفاقی که مربیان بزرگ‌تر، سرشناس‌تر، محبوب‌تر و قدیمی‌تر از او هم نمی‌توانستند در عرض ۴ سال انجام دهند، اما حقوق و مزایای این مربی را ندادند، او را به شکل سؤال‌برانگیزی کنار زدند، به وکیلش گفتند بهتر است از پرسپولیس شکایت کند و حالا هم تهدیدش می‌کنند از او به فیفا شکایت خواهند کرد! دستیاران او هم مطالباتی دارند و از سوی دیگر، شکایت بودیمیر به دفتر باشگاه رسیده است. عبور سلامت از این چالش، دو راه دارد؛ یا میلیارد‌ها تومان را یکجا به برانکو و سایر کروات‌ها بدهند و خودشان را خلاص کنند یا به توافق برسند. باقی راه‌ها، باشگاه را زخمی می‌کند؛ حداقل قوانین بین‌المللی که این‌طور می‌گوید!
شکایت چند شرکت سرشناس
در کنار برانکو، باشگاه با شکایت چند شرکت سرشناس مواجه است. بهنام پیشرو بابت مطالباتش از سال ۹۳ تا به حال شکایت کرده که ممکن است حکم نهایی آن، جریمه ۴۰ تا ۵۰ میلیاردی برای پرسپولیس باشد. شکایت ریحان فیلم هم پابرجاست. آن‌ها حق فروش بلیت و تبلیغات در بازی‌های پرسپولیس را برای خود قائل هستند. ۷ میلیارد در زمان مدیریت ایرج عرب به باشگاه دادند تا صاحب بلیت‌فروشی شوند، اما این بلیت‌فروشی متعلق به شرکت توسعه و تجهیز است و از این رو، شانس باشگاه برای پیروزی در این پرونده بسیار کم به نظر می‌رسد. گویا این شرکت درخواست ۸ میلیارد تومان غرامت کرده و شاید با رأی دادگاه، پرسپولیس محکوم به پرداخت حدود ۱۵ میلیارد تومان شود. یک شرکت آژانس هواپیمایی که مسئولیت خرید بلیت سفر‌های پرسپولیس را داشت، با مدارکی که بدهی ۳ میلیارد تومانی پرسپولیس را تأیید می‌کند، به دنبال کشاندن مسئولان حقوقی پرسپولیس به دادگاه است. آن‌ها هم توانایی درخواست غرامت و محکوم کردن باشگاه را دارند.
تسویه حساب با جیب خالی
از یک سو حساب باشگاه خالی است و انصاری‌فرد مجبور شده با قرارداد‌های کوتاه مدت، پول‌های کمی به حساب بیاورد و از طرف دیگر، طلبکاران سر باشگاه ریخته‌اند و به فکر دریافت مطالبات هستند. جیب باشگاه خالی است ولی گابریل کالدرون و بازیکنان هر روز به مدیریت باشگاه اولتیماتوم می‌دهند. کالدرون دیروز در آخرین مصاحبه خود گفت تا آذرماه پول نگیرد، تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند که احتمالاً جدایی و شکایت است. البته انصاری‌فرد می‌گوید به زودی بخش دیگری از مطالبات این مربی پرداخت خواهد شد، اما آیا این پرداختی، کالدرون را راضی می‌کند؟
فرابورس؛ قوز بالای قوز
اینکه پرسپولیس باید مسیر خصوصی‌سازی را طی کند، یک جبر قانونی برای باشگاه است. باشگاهی که طی سال‌های اخیر، دولت‌ها با اجبار و گاهی زورگویی، آن را در اختیار خود گرفتند و هرگز راضی به خصوصی کردنش نبودند، اما حالا دیگر کار به جایی رسیده که طبق قانون باید واگذار شوند. در این میان، باشگاه ابتدا به فرابورس می‌رود و قیمت‌گذاری می‌شود و سپس به تالار بورس خواهد رفت، اما قبل از آن باید یک‌سری مراحل قانونی را طی کند. اگر همه چیز هم مهیا باشد، فعلاً تراز مالی پرسپولیس منفی است و باید به سمت مثبت سوق پیدا کند. البته با توجه به موارد بالا، پرسپولیسی‌ها تقریباً ناامید هستند که به این زودی به تراز مالی مثبت برسند هر چند فشار وزارت ورزش و سایر ارگان‌های مرتبط با خصوصی‌سازی روی باشگاه دیده می‌شود و این موضوع، چالش دیگری برای انصاری‌فرد می‌سازد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین