بازیکن اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: داور بازی اگر غیر از این داوری می‌کرد جای تعجب داشت. ما استقلالی‌ها به ناداوری‌ها عادت کردیم. این داور نمی‌خواست استقلال پیروز میدان باشد و کارش را به درستی انجام داد.

نیکبخت‌واحدی: استراماچونی مثل لمپن‌ها لباس نمی‌پوشد

خبرورزشی/ آرش نوعدوستی؛ استقلال مقابل سپاهان گر چه با نتیجه ۲-۲ متوقف شد، اما نمایش جالبی داشت و اگر اشتباه فاحش داور این دیدار نبود، آبی‌پوشان صدر جدول را از آن خود می‌کردند. فوتبالی که استقلال ارائه کرد آنقدر زیبا بود که علیرضا نیکبخت‌واحدی، ملی‌پوش اسبق آبی‌پوشان از این تیم تمجید کرد و اعتقاد دارد اگر از این تیم حمایت و تقویت شود علاوه بر لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب می‌کند. با ستاره اسبق استقلال در خصوص این دیدار آبی‌پوشان گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

حتماً بازی سپاهان و استقلال را دیدی؟
بله، مگر می‌شود بازی‌های این فصل استقلال را ندید؟! این دیدار بهترین بازی فصل بود و مسائل فنی زیادی داشت. سرعت این بازی بسیار بالا بود.

استقلال چطور بود؟
خب استقلال تیم برتر میدان بود و همه از فوتبال این تیم لذت می‌برند. استراماچونی مربی بسیار بادانشی است که تفکرات خود را به خوبی به بازیکنان تزریق کرده و بازیکنان فوتبال تکنیکی و تاکتیکی را به زیبایی نمایش می‌دهند. درست است که با یک گل عقب افتاد، ولی راحت فوتبال بازی کرد و روی تاکتیک، عقب‌ماندگی را جبران کرد.

حتی اگر حریف اتوبوسی دفاع کند؟
سپاهان اتوبوسی دفاع نکرد و این تیم هم فرصت داشت، اما اگر تیمی هم بخواهد مقابل استقلال ضد فوتبال کند، باز هم استراماچونی تاکتیک گلزنی دارد. در واقع تیم استقلال تاکتیکی‌ترین تیم ایران است و دست استراماچونی را نمی‌شود خواند.

بعضی‌ها اعتقاد دارند روی دو گل دریافتی استقلال، سنگربان تیم عملکرد خوبی نداشت!
ببینید من خودم هافبک چپ و راست بازی کردم. روی گل اول باید بگویم کاری از دست مدافع و گلر برنمی‌آمد چرا که آن توپ با کات داخلی زیادی که داشت کار را برای دفع توپ سخت می‌کرد. فقط باید بگویم آن بازیکن سپاهان که سانتر کرد و آن بازیکنی که با تکل توپ را به درون دروازه فرستاد زرنگی کردند. گل دوم هم دروازه‌بان واقعاً دید نداشت و دفع چنین توپ‌هایی بسیار مشکل است.

قطعاً داوری این دیدار را هم دیدید؟
بله متأسفانه! برای اولین بار نیست که این داور به استقلال ضربه می‌زند و بی‌دلیل نبود باشگاه به انتخاب او اعتراض داشت. اگر غیر از این داوری می‌کرد جای تعجب داشت. ما استقلالی‌ها به ناداوری‌ها عادت کردیم. این داور نمی‌خواست استقلال پیروز میدان باشد و کارش را به درستی انجام داد.

رئیس کمیته داوران گفته زاهدی‌فر هند استنلی کی‌روش را دیده، ولی تمرکز نداشته!
تمرکز نمی‌خواست، داور در ۲ متری صحنه و صورت به صورت بود! پس آن ۵ داور دیگر برای چی بودند؟ چرا کمک‌داور یا داور پشت دروازه به داور نگفتند؟! پس گوشی داوران برای قشنگی است؟! قد کی‌روش از همه بازیکنان بلندتر بود و تازه دست چپش هم آنقدر بالا بود که همه توی ورزشگاه دیدند! این صحنه مشکوک نبود بلکه خنده‌دار بود. یک آدم عادی می‌توانست آن هند را تشخیص دهد! فکر می‌کنم در این بازی جای فوتبال با والیبال عوض شده بود و بازیکن سپاهان در محوطه جریمه خودی مثل والیبالیست‌های حرفه‌ای آبشار زد!

با این حال استقلال به بازی برگشت و ۲ گل هم زد.
استقلال واقعاً بازگشت فوق‌العاده‌ای داشت. در کنار تاکتیک، زیبا بازی کرد و ۲ گل قشنگ هم زد و چند فرصت گلزنی هم داشت. اگر سیاوش یزدانی مصدوم نمی‌شد سپاهان به گل نمی‌رسید.

همه از مصدومیت یزدانی می‌گویند که بدموقع بود.
به نظر من اگر به مدیران باشگاه برنمی‌خورد باید در نیم‌فصل دوم تیم را تقویت کنند. این تیم نیاز مبرم به بازیکن دارد و الان بازیکن جایگزین مناسب ندارد. الان حال مردم با این استقلال بسیار خوب است و خواهش می‌کنم حال خوب‌شان را خراب نکنند. بگذارید مردم از این دلخوشی لذت ببرند.

فکر می‌کنی استقلال تقویت شود، می‌تواند قهرمان لیگ شود؟
اگر این تیم تقویت شود و امکانات سخت‌افزاری داشته باشد، لیگ برتر که هیچ قهرمان لیگ قهرمانان آسیا هم می‌شود. آنقدر تیم استراماچونی خوب بازی می‌کند که بازیکنان با دل و جان برای تیم بازی می‌کنند.

قبول داری استراماچونی مربی خوبی است؟
من از روز اول گفتم استراماچونی هم خوش‌تیپ است و هم باشخصیت! با آن کت و شلوار‌هایی که می‌پوشد به نیمکت شخصیت می‌دهد و مثل آن لمپن‌ها کنار زمین تیم را هدایت نمی‌کند! به نظر من باید این‌گونه مربیان به فوتبال ایران بیایند تا فوتبال پیشرفت کند. گر چه همان مربیان لمپن توی کار این مربیان خارجی می‌گذارند. استراماچونی بهترین و خوش‌تیپ‌ترین مربی‌ای است که به فوتبال ایران آمده و همه دارند از تیپ و شخصیت او لذت می‌برند.

پس اعتقاد داری باید حضور چنین مربیانی در فوتبال ایران بیشتر باشد؟
دقیقاً! آدم حالش از آن مربیان لمپن به هم می‌خورد. باید این مربیان با دانش روز دنیا در فوتبال ایران حضور داشته باشند و مربیان جوان از آن‌ها یاد بگیرند. چرا نباید به مربیان جوان زمان و فرصت بدهند؟ مگر یحیی گل‌محمدی و علی دایی عملکرد خوبی ندارند؟ بنابراین باید مسئولان دست از مربیان سنتی بردارند!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین