سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: در میدان سخت، برنده کسی است که تمرکز خود را از دست ندهد و برای پیروزی تلاش کند.

به گزارش خبرورزشی، فریبرز عسکری در پاسخ به این سؤال که فینال مسابقات گرندپری با حساسیت‌های بسیار بالایی برگزار شد و ملی‌پوشان کشورمان از لحاظ رنگ مدال خیلی وضعیت خوبی ندارند، اما سهمیه المپیک در دو وزن قطعی شد، نظر شما در مورد سطح فنی این مسابقات و عملکرد ملی پوشان چیست، اظهار داشت: واقعا مسابقات سختی را داشتیم. بازی‌های سختی انجام شد و شاهد بودیم که قهرمانان بزرگی در این مسابقات شکست خوردند. شرایط حساس و نفسگیری برای بچه‌ها رقم خورد، اما ملی‌پوشان‌ کشورمان محک خوبی خوردند. این رقابت‌ها برای بچه‌ها تجربه بسیار بزرگی بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه سهمیه میرهاشم حسینی علی‌رغم اینکه مدال کسب نکرد قطعی شده، گفت: پیش از حضور در مسابقات گرندپری مسکو، پیش‌بینی‌ها به این شکل بود که اگر میرهاشم مدال برنز کسب کند سهمیه المپیک را به دست می‌آورد، اما در این رقابت‌ها حریفانی که پایین‌تر از میرهاشم در رنکینگ بودند، شکست خوردند و میرهاشم سهمیه حضور در المپیک را به دست آورد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چه اتفاقی رخ می دهد که نمایندگان کشورمان در بازی‌های حساس در دو راند اول مبارزات خوبی را به نمایش می‌گذارند، اما در راند سوم متأسفانه بازی را واگذار می‌کنند، حتی مردانی در بازی فینال هم چنین ضعفی را داشت، دلیل این موضوع چیست، خاطرنشان کرد: در میدان سخت، برنده کسی است که تمرکز خود را از دست نمی دهد و برای پیروزی تلاش می‌کند. در بازی که سجاد مقابل نماینده کره جنوبی داشت، داوری در نتایج رقم خورده بی تاثیر نبود. ما حریفان بچه‌ها را به خوبی آنالیز کرده بودیم. مثلا حریف کره‌ای را به خوبی آنالیز کرده بودیم و زمانی که سجاد مردانی می‌خواست وارد زمین شود، گارد او را برای مبارزه تغییر دادیم. مردانی در بازی‌ مقابل مکزیک و آذربایجان با پای راست عقب رقبا را شکست داد، اما در فینال قرار بود مقابل کره جنوبی، پای راست جلو بازی کند که راند اول هم به خوبی پیش رفت، اما اخطارهای بی مورد داور که معتقدم شرایط لازم برای قضاوت در این سطح را نداشت، شرایط را تغییر داد و رقیب هم به خوبی از شرایط به سود خود استفاده کرد. استفاده کرد. البته من معتقدم یک بازیکن تا لحظه آخر باید تمرکز کند و از برنامه‌ریزی و استراتژیک کادرفنی داده نباید خارج شود.

عسکری در مورد بازی میرهاشم با حریف چینی و شکست او مقابل حریف چینی، گفت: مسابقات میرهاشم و حریف چینی را تابلوی سالن مسابقات پخش می‌کرد. زمانی که کارت من سوخت، مانیتور مسابقات صحنه‌ای را نشان می‌داد که دست میرهاشم کاملاً باز بود، اما متأسفانه اتفاقاتی رخ می‌دهد که ما نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم و این مسائل روی اعصاب بچه‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. به نظرم در میان اتفاقات تلخی که در مسکو برای ملی‌پوشان رخ داد، باید به این موضوع توجه کنیم که ملی‌پوشان ما قبل از المپیک یک تجربه بسیار بزرگ را به دست آوردند. میرهاشم با این باختی که داشت، حالا با رنکینگ ششم در المپیک حضور خواهد داشت و در آن طرف جدول، در فینال به مصاف حریف کره‌ای خواهد رفت.

وی در پاسخ به این سوال که سجاد مردانی چقدر در گرند اسلم چین شانس کسب سهمیه المپیک را دارد، عنوان کرد: مردانی در دو مرحله قبلی مسابقات گرند اسلم موفق به کسب یک مدال طلا و برنز شده. او تنها تکواندوکاری از کشورمان است که سهمیه حضور در این مسابقات را دارد و دو هفته دیگر باید در کشور چین به مصاف حریفان خود برود. در چارچوب این رقابت‌ها رقیب کره ای مردان در رده نخست رنکینگ گرنداسلم قرار دارد و اگر در ووشو چین حضور داشته باشد، سجاد باید او را شکست دهد و به مدال طلا برسد. چون در این رقابت‌ها نفرات اول هر وزن سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهند کرد. مردانی کار سختی دارد اما ما تلاش می‌کنیم تا مردانی سومین سهمیه المپیک را کسب کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __