بهمن فروتن کارشناس فوتبال ایران گفت: بزرگ‌ترین اشتباه در پرسپولیس این است که بخواهند سیدجلال را به یکباره کنار بگذارد.

به گزارش خبرورزشی، بهمن فروتن با اشاره به شرایط این روزهای پرسپولیس گفت: پیروزی پرسپولیس در بازی برابر ذوب‌آهن، برد خوبی بود و برای پرسپولیسی‌ها جای تبریک دارد. پرسپولیس در این بازی شرایط بهتری را در مقایسه با بازی‌های قبل داشت و توانست برد خوبی را در اصفهان به دست بیاورد.

فروتن در ادامه در خصوص شرایط خاص حاکم پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس باید برای این که بتوانند این شرایط را تداوم بدهند، باید به این مساله توجه زیادی داشته باشند که حمایت مربی از بازیکنان و بازیکنان از مربی باید بیشتر باشد. مربی که سال اول حضورش در تیمی را پشت سر می‌گذارد باید به این مسئله توجه داشته باشد و این مساله باید متقابلا برای بازیکنان هم وجود داشته باشد. من از هفته‌های اولی که کالدرون به عنوان سرمربی پرسپولیس فعالیتش را آغاز کرد، گفتم که او مربی خوبی است و هنوز هم به این مساله اعتقاد دارم. با توجه به اولین سال حضور در پرسپولیس، کالدرون موفق شده است شیوه بازی پرسپولیس را تغییر دهد. این کار برای تیمی که ۳ متوالی قهرمان شده است، سخت است اما کالدرون به خوبی از عهده این موضوع برآمده است.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مسائلی که به خوبی در پرسپولیس و شیوه بازی این تیم مشهود است، این است که این تیم عجله بیش از حد برای بردن و پیروز شدن دارد، موضوعی که منجر به عجولانه بازی کردن می شود و این موضوع سبب می شود بازیکنان عصبی شده و تمرکز لازم را در زمین نداشته باشند و در نتیجه موجب دستپاچگی آنها می شود. شما اگر بازی پرسپولیس در برابر نفت مسجدسلیمان را به یاد بیاورید متوجه می شوید که چطور این مساله می توانست باعث شود حریف پرسپولیس از یک توپ غیر ممکن ۳ امتیاز را به دست بیاورد اما پرسپولیس در طول ۹۰ دقیقه نتواند از آن بهره ای ببرد.

فروتن ادامه داد: مرود خوبی که می توان در پرسپولیس دید، این موضوع است که این تیم توانسته است غریزه آرژانتینی ها که خوب دفاع کردن است را به خوبی در شیوه بازی خود پیاده کنند. باید تفاسیر پرسپولیس توانسته است خوب دفاع کردن را انجام دهد اما هنوز نتوانسته صبورانه حمله کردن را اجرا کند. در این رابطه، اشکالی در پرسپولیس دیده می شود که خط میانی این تیم باید در طول بازی هایش توپ را بهتر نگه دارد تا با ایجاد برتری عددی در خط حمله، بهتر بتواند به سمت دروازه حریفانش حمله کند.

این کارشناس فوتبال در مورد حضور موثر سیدجلال حسینی در ترکیب پرسپولیس گفت: بزرگ ترین اشتباه در پرسپولیس این است که بخواهند سیدجلال را به یکباره کنار بگذارد. این مساله باعث ایجاد خلا در برنامه های تیمی پرسپولیس می شود. شما اگر بازی های فصل های قبل پرسپولیس را هم مرور کنید متوجه می شوید که در هر بازی که سید جلال در ترکیب پرسپولیس حضور نداشت چه نتایجی برای این تیم رقم خورد. به اعتقاد من پرسپولیس تا زمانی که سیدجلال می تواند بدود، سر بزند و فوتبال بازی کند، باید در این تیم بماند. کنار گذاشته شدن بازیکنی که در پرسپولیس همه کاره است، کار درستی نمی تواند باشد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __