تیم استقلال در سال‌های اخیر تنها در یک فصل توانسته رتبه‌ای بهتر از رده‌ای که امروز در جدول رده‌بندی لیگ برتر نوزدهم دارد را به دست بیاورد.

به گزارش خبرورزشی، در بررسی عملکرد  استقلال در ۵ فصل اخیر از لیگ برتر پانزدهم با هدایت پرویز مظلومی تا امروز که علیرضا منصوریان، وینفرد شفر و آندره‌آ استراماچونی هدایت این تیم را در نیم فصل‌های اول در دست داشتند آمار جالبی به‌دست آمد که برخی تفاوت‌ها را نمایان ساخت.

بهترین خط حمله؛ لیگ نوزدهم
در این ۵ فصل بهترین خط حمله تیم استقلال را مهاجمانی تشکیل دادند که شاگرد مرد ۴۳ ساله ایتالیایی بودند. تیم استقلال در پایان هفته شانزدهم لیگ برتر موفق شده ۳۳ بار دروازه تیم‌های حریف را باز کند که نزدیکترین آمار گلزنی در این ۵ سال در فصل پانزدهم بود. فصلی که تیم هجومی پرویز مظلومی تنها موفق شد ۲۶ بار دروازه حریفان استقلال را باز کند. بدترین خط حمله هم متعلق به لیگ هفدهم بود که استقلال در پایان هفته شانزدهم تنها ۱۵ گل یعنی میانگین 0/93 گل در هر بازی به‌ثمر رسانده بود در حالی که این فصل استقلال 2/06 گل در هر هفته به‌ثمر رسانده است.

بدترین خط دفاع؛ لیگ نوزدهم
وقتی اسم ایتالیا به گوش می‌رسد به یاد دفاع مستحکم کاتاناچیو می‌افتیم که گاهی یک جام جهانی (۱۹۹۰ ایتالیا) را با ۲ گل خورده به پایان رسانده است، اما استقلال استراماچونی در حالی که بهترین خط حمله را در ۵ فصل اخیر داشته بدترین خط دفاعی را هم به خود اختصاص می‌دهد. استقلال تا پایان هفته شانزدهم ۱۷ بار دروازه اش را باز شده دید. در حالی که همین تیم فصل قبل در همین هفته، تنها ۶ گل دریافت کرده بود. بی‌شک عوامل متعددی در این زمینه دخیل هستند که یکی از مهمترین آن‌ها جدایی بازیکنانی مانند پژمان منتظری و سیدمهدی رحمتی بوده است.

بهترین رتبه؛ لیگ پانزدهم
استقلال در فصل پانزدهم و با سرمربیگری پرویز مظلومی در پایان هفته شانزدهم رتبه دوم جدول را از آن خود داشت. پشت‌سر استقلال خوزستان ویسی که در نهایت هم قهرمان لیگ شد. استقلال در آن فصل با ۹ برد و ۶ تساوی و تنها یک باخت ۳۳ امتیازی بود و بالاتر از پرسپولیس در جدول پایانی این هفته ایستاد هرچند که در پایان فصل سوم شد.

پنجمی؛ تکراری‌ترین رتبه
استقلال که در فصل جاری هفته شانزدهم را با رتبه پنجمی به پایان رساند در دو فصل هفدهم و شانزدهم نیز با همین رتبه کارش را در پایان همین هفته خاتمه داده بود. در لیگ هجدهم ششم بود و در فصل پانزدهم دوم شد.

استراماچونی نایب‌قهرمان مربیان
در حالی که استقلال در فصل پانزدهم با سرمربیگری مظلومی ۳۳ امتیازی شد پس از آن شفر و علیرضا منصوریان در فصول بعدی هرگز امتیازی بیشتر از ۲۸ (فصل قبل با هدایت شفر) به دست نیاوردند در حالی که استراماچونی با ۲۹ امتیاز از این نظر بین شفر و منصوریان پس از پرویز سوبله چوبله، نایب‌قهرمان جدول امتیازی شد.

تفاضل برابر ایتالیا و آلمان
نکته جالب توجه در این جدول ۵ ساله تشابه تفاضل گل‌های زده و خورده دو تیم استقلال لیگ نوزدهم و هجدهم است. تیم‌هایی با هدایت مربیان ایتالیایی و آلمانی! استقلال فصل قبل با ۲۲ گل زده و ۶ گل خورده تفاضل مثبت ۱۶ داشت و این فصل با ۳۳ زده و ۱۷ خورده باز هم همان ۱۶ تفاضل را دارد. با این تفاوت که هواداران آبی، استقلال استراماچونی را خیلی خیلی بیشتر از استقلال وینفرد شفر دوست دارند. تیمی سراسر حمله که طبعاً گل هم زیادتر می‌خورد ولی ۱۱ گل بیشتر از تیم شفر می‌زند.

استراماچونی نایب‌قهرمان شد!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین