در دهه‌ای که پیش‌روی‌مان قرار گرفته حتماً شاهد اتفاق‌های جالبی خواهیم بود که شاید برخی از آن‌ها را بتوان پیش‌بینی کرد.

خبرورزشی/ شهراد باغستانی؛ دهه ۲۰۱۰، دهه‌ای جالب و هیجان‌انگیز برای فوتبال‌دوستان بود. ما دوران اوج لیونل مسی و کریستیانو رونالدو را دیدیم؛ نبرد دو فوق‌ستاره. باشگاه‌هایی مثل منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن را دیدیم که متمول و قدرتمند شدند. شاهد سرمربی شدن زین‌الدین زیدان و رکورد قهرمانی‌های متوالی در لیگ قهرمانان اروپا همراه رئال‌مادرید برای او بودیم. ما سال‌هایی را دیدیم که پس از خداحافظی سرالکس فرگوسن، منچستریونایتد روز به روز پایین‌تر رفت و افت کرد؛ و بسیاری از اتفاق‌های دیگر که شاید ۱۰ سال پیش حدس زدن درباره آن‌ها دشوار بود. حالا می‌خواهیم در آغاز سال ۲۰۲۰، حدس بزنیم در سال ۲۰۳۰ چه اتفاق‌هایی در فوتبال رخ خواهد داد که ما را هیجان‌زده خواهد کرد.
اولین بازیکن ۳۰۰ میلیون پوندی
کیلیان امباپه همین الان هم در ۲۱ سالگی ارزش بالایی دارد. کریس رونالدو در پایان ۲ دهه قبل با ۸۰ میلیون پوند گران‌ترین بازیکن بود و حالا نیمار با ۱۹۸ میلیون پوند در پایان ده‌های که گذشت گران‌ترین بازیکن محسوب شد. تصور اینکه بازیکن ۳۰۰ میلیون پوندی در دهه پیش‌رو داشته باشیم، دشوار نیست. امباپه هم جدی‌ترین کاندیدا است که شاید با ۳۰۰ میلیون پوند پاری‌سن‌ژرمن را ترک کند.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
اولین حقوق یک میلیون پوندی
گرت بیل اگر چند ماه پیش از رئال‌مادرید راهی چین می‌شد هر ماه یک میلیون پوند کاسب شده بود. حال بازیکن دیگری برای این اتفاق شانس دارد. نیمار احتمالاً در قرارداد جدیدش حقوق خودش را به یک میلیون پوند خواهد رساند.
قهرمانی منچستریونایتد در لیگ برتر
اگر منچستریونایتد تا سال ۲۰۳۰ قهرمان لیگ برتر انگلیس نشود این حسرت ۱۷ ساله خواهد شد، اما شیاطین‌سرخ با کمی هزینه بیشتر و برنامه درست می‌توانند سرانجام در این دهه قهرمان شوند.
یوونتوس سرانجام لیگ قهرمانان را می‌برد
از سال ۱۹۹۶ یوونتوس در لیگ قهرمانان جام نگرفته و مدت‌ها از حسرت جان لوئیجی بوفون برای قهرمانی گفتند. اگر تا یکی، دو سال آینده در این تورنمنت جام نگیرند، حتماً تا سال ۲۰۳۰ صاحب یکی از آن‌ها خواهند شد.
افت ستاره منچستریونایتد
مارکوس رشفورد در حالی نزدیک به ۲۰۰ بازی برای منچستریونایتد انجام داده و ۳۶ مرتبه برای تیم ملی انگلیس به میدان رفته که هنوز ۲۲ ساله هم نشده است. شاید او تا قبل از ۳۰ سالگی افت کند و تحلیل برود. البته اثبات این فرضیه دشوار است، چراکه با تمرین خوب می‌تواند از لحاظ بدنی در شرایط خوبی قرار بگیرد.
پسر رونالدو صاحب جایزه پسر طلایی
کریستیانو رونالدو جونیور یک استعداد است و در مسیر فوتبالیست حرفه‌ای شدن گام برمی‌دارد. بعید نیست او که حالا ۹ سال سن دارد تا قبل از سال ۲۰۳۰ جایزه پسر طلایی اروپا را تصاحب کند.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
فروش نیوکاسل
«من فکر می‌کنم برای همیشه صاحب این باشگاه خواهم بود.» مایک اشلی مالک نیوکاسل روی اعصاب هواداران است، چراکه برنامه‌هایش چندان برای کلاغ‌ها مفید نیست و درست هم خرج نمی‌کند. شاید کسی که ادعا می‌کرد همیشه صاحب باشگاه نیوکاسل خواهد بود مجبور به فروش باشگاهش شود.
قهرمانی رنجرز در اسکاتلند
استیون جرارد سرانجام گلاسکو رنجرز را از سایه سلتیک بیرون می‌آورد و این تیم را به نخستین قهرمانی‌اش از سال ۲۰۱۱ به بعد خواهد رساند.
کاپیتان جدید سه‌شیر
فیل فودن یک استعداد بی‌نظیر است. بازیکنی جوان که گواردیولا می‌گوید بااستعدادترین شاگردش بوده. او بازیکن کلیدی سیتیزن‌ها خواهد شد و در تیم ملی انگلیس بازوبند کاپیتانی را بر بازو خواهد بست.
بازگشت رونی به لیگ برتر
وین رونی دوباره به انگلیس برگشت تا مربی-بازیکن تیم دربی‌کانتی باشد. او می‌تواند مسیر مربیگری را آهسته آهسته طی کند و در این دهه مربی یک تیم لیگ برتری شود.
مورینیو در جام جهانی با پرتغال
آقای‌خاص همیشه گفته که دوست دارد مربیگری در رده ملی را هم تجربه کند. کار در تیم ملی کشورش شاید جذاب‌ترین اتفاق برای او باشد. شاید در جام جهانی ژوزه مورینیو را هم دیدیم.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
قهرمانی سیتی در لیگ قهرمانان
خب وقت آن رسیده منچسترسیتی هم جامِ اروپایی ببرد. نمی‌دانیم این اتفاق با پپ گواردیولا رخ خواهد داد یا خیر، اما سیتیزن‌ها هم توانایی این را دارند که یک جام در لیگ قهرمانان اروپا ببرند. شاید همین یکی، دو فصل آینده باشد.
لیدز به لیگ برتر برمی‌گردد
فصل قبل که در آستانه بازگشت به لیگ برتر بودند و این فصل هم جایگاه خوبی در لیگ چمپیون‌شیپ دارند. با مارسلو بیلسا احتمال اینکه به‌زودی دوباره لیدزیونایتد را در لیگ برتر ببینیم، زیاد است.
قهرمانی انگلیس در جام جهانی
این بیشتر شبیه یک شوخی است. انگلیس و جام جهانی؟ خب ۲ دوره فرصت هست و می‌توانند شانس‌شان را آزمایش کنند. ولی تیمی که ۵۴ سال است قهرمان نشده شاید حالا حالا‌ها هم رنگ قهرمانی را نبیند.
لینکولن‌سیتی در لیگ برتر
تیم پانزدهم لیگ یک انگلیس (دسته سوم) هیچ‌وقت در لیگ برتر بازی نکرده. شاید این تیم ۱۳۵ ساله با آن لوگوی خنده‌دار را هم در این دهه در لیگ برتر دیدیم.
صعود تیم کلاس ۹۲
سالفوردسیتی تیمی با مالکیت کلاس ۹۲ منچستریونایتد می‌تواند تا لیگ چمپیون‌شیپ هم بالا بیاید. چالشی متفاوت برای برادران نویل، بات، اسکولز، گیگز و بکام.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
پوگبا در آمریکا
پل پوگبا خیلی دوست دارد راهِ بکام، زلاتان، جرارد، آنری، کاکا و خیلی ستاره‌های دیگر را برود. در این ۱۰ سال بعید نیست مسیر او هم به لیگ MLS آمریکا برسد.
وینیسیوس در سیتی
رئال‌مادرید که خیلی به وینیسوس علاقه دارد، ولی پیش از این دیده‌ایم انتقال ستاره‌ها در فوتبال امری اجتناب‌ناپذیر است. احتمالاً او رئال را برای پیوستن به تیمی همانند سیتی ترک خواهد کرد.
قهرمانی جرارد با لیورپول
یورگن کلوپ حالا حالا‌ها در لیورپول حضور دارد، اما اگر برود استیون جرارد جانشینش خواهد شد. استیوی هم با تیم خوبی که از کلوپ گرفته در لیگ برتر سرانجام یک جام بالای سر خواهد برد، البته به‌عنوان مربی.
آرسنال هم قهرمان لیگ برتر می‌شود
طرفدار‌های آرسنال هم می‌توانند خوشبین باشند تیم‌شان دوباره قدرتمند شود و بعد از ۲ دهه در لیگ برتر انگلیس جام بگیرد. البته مدعیان در انگلیس کم نیستند.
رونالدو بازیگر می‌شود
کریستیانو رونالدو اعتراف کرده در حال تقویت زبان انگلیسی‌اش است که روزی بازیگر شود. اینکه با ابراز علاقه ۷CR به او پیشنهاد بازیگری بدهند، دور از انتظار نیست.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
ساحل‌عاج و پنالتی
یکی از عجایب فوتبال این بوده که ساحل‌عاج ۴ مرتبه به فینال جام ملت‌های آفریقا رسیده و تکلیف همه آن‌ها در ضربات‌پنالتی تعیین شده است. ۲ قهرمانی داشته‌اند و احتمالاً در این دهه یک مرتبه دیگر با پیروزی در ضربات‌پنالتی قهرمان خواهند شد!
واردی در شفیلدونزدی
جیمی واردی این روز‌ها صدرنشین جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس است. او طرفدار شفیلدونزدی بوده و در آکادمی همین باشگاه کارش را شروع کرده که اخراج شد! احتمالاً به زودی فرصت بازی کردن برای شفیلدونزدی را به دست خواهد آورد.
رکورد آگوئرو
سرخیو آگوئرو در لیگ برتر انگلیس ۱۷۴ گله شده. او می‌تواند به رده دوم برترین گلزنان تاریخ این لیگ برسد. وین رونی با ۲۰۸ گل دوم است. آلن شیرر ۲۶۰ گله بعید است برای مهاجم سیتی در دسترس باشد.
کین به شیرر نمی‌رسد
هری کین ستاره تاتنهام در ۲۶ سالگی ۱۳۰ گل لیگ برتری دارد. او روی کاغذ شانس دارد به آلن شیرر ۲۶۰ گله برسد، اما راه طولانی در پیش دارد. اتفاق‌هایی خواهد افتاد که باعث می‌شود او حسرت تبدیل شدن به برترین گلزن تاریخ لیگ برتر را داشته باشد.
پیش‌بینی‌های جالب برای فوتبال در سال ۲۰۳۰؛ نوستراداموس فوتبالی
کلوپ مربی بایرن‌مونیخ
یورگن کلوپ از بایرن‌مونیخ پیشنهاد داشته، اما تمایلی به حضور در این تیم نشان نداده. با این حال هیچ‌وقت اینکه آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد را پیش‌بینی نکرده. آیا او ارتباط خوبش با دورتموندی‌ها را خراب خواهد کرد؟ احتمال این مورد کم است، ولی باید ببینیم چه پیش خواهد آمد. پیشنهاد از بایرن برای او قطعاً خواهد رسید.
توپ‌طلا برای رحیم
رحیم استرلینگ پیشرفت خوبی داشته و حتی بعد از جدایی از لیورپول و پیوستن به منچسترسیتی هم راهش را گم نکرده. او می‌تواند از لحاظ فردی به جایگاهی برسد که توپ‌طلا را به خودش اختصاص دهد.
راموس مربی رئال‌مادرید
سرخیو راموس و جرارد پیکه رودرروی هم در ال‌کلاسیکو به‌عنوان مربی؟ فکر کردن به آن هم جالب و هیجان‌انگیز است. راموس ۳۳ ساله این دهه بازنشسته خواهد شد و باید ببینیم برنامه‌اش چیست.
پپ گواردیولا سرانجام اخراج می‌شود
سابقه خوب و روشن پپ گواردیولا اجازه نداده باشگاهی به اخراج کردنش فکر کند. در بارسلونا و بایرن‌مونیخ خودش با اتمام قراردادش جدا شد. منچسترسیتی هم آنقدر با پپ رؤیایی بوده که چنین تصمیمی نگیرد، اما سرانجام روزی خواهد رسید در این دهه که یک باشگاه پپ را اخراج کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما